Dobrý deň, čo mám robiť s vlasami po chlorovej vode?

Som plavkyňa a trénujem v bazene 6-krat do týždňa. V bazene som 2 hod. potom si vlasy umyjem a dám kondicioner. Vlasy si musím aj fenovat. Čo by ste mi poradili aby moje vlasy aj tak rýchlo rástli a boli zdravé ?
26/11/2018
Pýta sa: Saša
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Saša,

predpokladám, že používate kúpaciu čiapku - tá čiastočne zabráni prieniku chlórovej vody na vlasy, ale nie je to na 100%. Pred vstupom do bazénu sa odporúča vlasy namočiť v čistej vode - ak sa "napijú" tejto vody, nebudú toľko naberať vodu chlórovú. Vhodné je tiež použiť kondicionér, ten ostáva na vlasoch až kým vlasy po kúpaní znovu nezmyjete.

Po tréningu vlasy umyjete jemným šampónom, aby ste z neho vymyli chlór. Existujú tiež šampóny špeciálne pre plavcov - odstraňujú chlór z vlasov. A dodávajú potrebné vitamíny, aby sa vlasy nesušili.

Ak vlasy fénovať musíte, nastavte fén na nižšiu teplotu. A raz do týždňa vlasom doprajte výživnú masku. Môže byť kupovaná alebo si ju vyrobíte doma - viď recepty na masky na poškodené vlasy. Pozrite aj najlepšie vitamíny na vlasy - rast zdravého vlasu totiž vychádza zvnútra. Vyrastené vlasy udržiavate vo forme pomocou spomínaných masiek a zábalov a šetrnou úpravou/účesmi.


22/01/2019 - 12:24
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Biotin tabletky 10 000mcg

    • Biotín - vitamín H pre zdravú kožu, vlasy a nechty
    • Má mnoho ďalších zdravotných účinkov

    Liek na predpis? : Nie

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena