ako liečiť doslova papierove nechty?

ako liečiť doslova papierove nechty, ktoré sa stále zhoršujú v kvalite prosím vás?
28/03/2018
Pýta sa: Silvia
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Silvia,

ak ste tak ešte neurobili, dodajte nechtom vitamíny zvnútra - buď špeciálny mix vitamínov na nechty alebo biotín. Pri suchých nechtoch sa odporúča rehydratácia nechtov - namáčanie. Pri krehkých "papierových" by ste sa však vode mali skôr vyhýbať. Ešte dôležitejšie je ustrážiť si nechty pred vplyvom chemických látok - tým sa myslia čistiace prostriedky, ktoré pri umývaní prichádzajú s rukami do kontaku...niekedy nechtom škodí dokonca aj šampón na vlasy.

Na posilnenie sú vhodné výživné olejčeky a laky na nechty, ktoré obsahujú čo najmenej chémie. Určité druhy manikúry sú však pre tenké nechty nevhodné.

Nezabúdajte, že nechtu istý čas trvá, kým vyrastie (viď kalkulačka na rýchlosť rastu nechtov) - takže je treba minimálne 6 až 8 týždňov na to, aby ste na novovyrastajúcom nechte videli, či vitamíny pomáhajú.


10/01/2019 - 11:11
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.

  • Biotin tabletky 10 000mcg

    • Biotín - vitamín H pre zdravú kožu, vlasy a nechty
    • Má mnoho ďalších zdravotných účinkov

    Liek na predpis? : Nie