Očista nie je nutná: 6 každodenných detoxikačných návykov

Posledná úprava 10.01.2018

Koncept detoxu nemusí byť strašidelný; nie je potrebné mať pocit, že si nemôžete dopriať a zároveň sa starať o svoje telo! Začleňte tieto uskutočniteľné tipy do svojho denného režimu aby ste tak podporili svoje zdravie a cítili sa čo najlepšie každý deň.

  • Pite teplú vodu s citrónom: Urobte šálku horúcej vody s čerstvou citrónovou šťavou súčasťou svojho ranného rituálu. Zatiaľ čo vás voda hydratuje, citrón vyrovnáva pH rovnováhu vášho tela a pomáha zdravému tráveniu.
  • Vypoťte to: Okrem zníženia hmotnosti, rýchle kardio v posilňovni vám pomôže spotiť sa, čo pomáha vášmu telu eliminovať toxíny. Ak máte v posilovni prístup k saune alebo parnej miestnosti, tým lepšie! Trochu času navyše v týchto zariadeniach po solídnom tréningu vám pomôže vypotiť sa, detoxikovať a očistiť tak svoje telo dvomi spôsobmi.
  • Jedzte viac prírodných produktov: Udržovať svoj jedálniček čistý a plný prírodných, nespracovaných potravín je jeden z najúčinnejších spôsobov, ako detoxikovať každý deň - a čistá strava je plná čerstvej zeleniny a ovocia. Zaraďte do svojho jedálnička detoxikačné produkty, ako je kapusta, repa, a listová zelenina, ktoré podporujú zdravú funkciu pečene a obličiek.
  • Skúste jógu: Odborníci odkazujú: Jóga jednoducho veci rozhýbe. Váš tráviaci systém a všetky vaše vnútorné orgány benefitujú z poskrúcaných pozícií, na ktoré vaše telo nie je zvyknuté. Zvýšte svoje vnútorné teplo s detoxikačnou sekvenciou plnou zvratov a pozícií na budovanie pevnosti.
  • Varte doma: Stravovanie sa v reštauráciách by mal byť príležitostné potešenie - nie je každodenná záležitosť. Keď varíte doma, máte úplnú kontrolu nad zdravými ingredienciami vo vašom jedle. Nikdy neviete, čo do jedla dajú v reštaurácií, obzvlášť ak im ide o chuť, nie o zdravie. Inšpirujte sa niekoľkými detoxikačnými receptami.
  • Pite zelený čaj: Prílišná stimulácia množstvom kávy vo vás môžete zanechať pocit úzkosti a roztržitosti, takže svoju druhý šálku kávy vymeňte za zelený čaj bohatý na antioxidanty. Je bohatý na katechíny, ktoré urýchľujú činnosť pečene a zvyšujú produkciu detoxikačných enzýmov.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy