Domov / / Ako získať dlhé mihalnice – 4...

Ako získať dlhé mihalnice – 4 rady, ktorých sa treba držať

Posledná úprava 12.08.2019

Módne trendy aj ľudská prirodzenosť inklinuje k hustým, dlhým riasam. Zdá sa však, že s pribúdajúcim vekom sú naše mihalnice akési kratšie a redšie. K lámaniu a vypadávaniu mihalníc „dopomáha“ viacero faktorov. Našťastie existuje mnoho možností, ako si dopomôcť k dlhým mihalniciam. Ako zdravý základ snaženia ponúkame zopár tipov, ktoré môžete urobiť preto, aby ste vyvolali dojem dlhých mihalníc.

Prestaňte so svojimi mihalnicami zle zaobchádzať!

Tak ako na vlasy a na pokožku, aj na mihalnice si musíte dávať pozor. Na konci dňa je veľmi ľahké podľahnúť pokušeniu trieť si oči, ak ale budete príliš surová a túto jemnú časť pokožky budete nemilosrdne trieť, môžete mihalnice polámať, prípadne vám môžu niektoré z nich vypadať. Takže, či už sa snažíte odstrániť vodeodolnú riasenku alebo si iba čistíte tvár, dbajte na to, aby ste nečistoty zotierali jemne. Obzvlášť okolo očí. Pomôžete si tak pri zachovaní nepoškodených mihalníc.

Prečešte sa k dlhšie pôsobiacim mihalniciam

Znie to zvláštne, ale berte česanie mihalníc ako ďalšiu súčasť dennej starostlivosti o telo. Tak ako si češeme vlasy alebo čistíme zuby, prečesanie mihalníc kefkou na mihalnice môže vyvolať dojem dlhých mihalníc. A to aj vtedy, ak nepoužijete riasenku. Je to tiež výborný spôsob ako mihalnice od seba oddeliť predtým, ako na ne nanesiete maskaru. Takto jednoduchšie zabránite vzniku hrčiek a zhlukov mihalníc.

Zdravé stravovanie a zdravý životný štýl

Tie sú tiež dôležitým faktorom, pokiaľ ide o dlhé mihalnice. Ak sa vám dostávajú tie správne živiny do tela, tak to vidno na koži aj na vlasoch. Zdravý životný štýl podporí zdravý rast vlasov, vrátane mihalníc.

Buďte jemné pri odstraňovaní falošných mihalníc či maskary

Falošné mihalnice sú dobrým spôsobom, ako zmeniť vzhľad. Záleží samozrejme aj na módnych trendoch. A hoci vyzerajú dobre, môžu pri odstraňovaní vytrhať a zničiť vaše prirodzené vlastné mihalnice. To isté platí pri odstraňovaní vodeodolnej maskary. Odstraňuje sa ťažko. V takomto prípade používajte odstraňovač mejkapu určený pre oči.

Existuje mnoho produktov a kúr, ktoré vám pomôžu v tom, aby vaše mihalnice pôsobili dlhšie. Ak sa navyše budete riadiť horeuvedenými tipmi, podporíte zdravie a nádherný vzhľad rias.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac