Domov / / Ako získať dlhé mihalnice – 4...

Ako získať dlhé mihalnice – 4 rady, ktorých sa treba držať

Posledná úprava 09.02.2018

Módne trendy aj ľudská prirodzenosť inklinuje k hustým, dlhým riasam. Okrem množstva produktov a kúr, ktoré podporujú rast dlhých mihalníc, existujú aj jednoduché triky, ktoré môžete použiť a získať uhrančivé oči.

Zdá sa, že s pribúdajúcim vekom sú naše mihalnice akési kratšie a redšie. K lámaniu a vypadávaniu mihalníc „dopomáha“ viacero faktorov. Našťastie existuje mnoho možností, ako si dopomôcť k dlhým mihalniciam. Než sa ale dáte na invazívne skrášľovacie kúry, ponúkame zopár vecí, ktoré môžete urobiť preto, aby ste vyvolali dojem dlhých mihalníc.

Prestaňte so svojimi mihalnicami zle zaobchádzať!

Tak ako na vlasy a na pokožku, aj na mihalnice si musíte dávať pozor. Na konci dňa je veľmi ľahké podľahnúť pokušeniu trieť si oči, ak ale budete príliš surová a túto jemnú časť pokožky budete nemilosrdne trieť, môžete mihalnice polámať, prípadne vám môžu niektoré z nich vypadať. Takže, či už sa snažíte odstrániť vodeodolnú riasenku alebo si iba čistíte tvár, dbajte na to, aby ste nečistoty zotierali jemne. Obzvlášť okolo očí. Pomôžete si tak pri zachovaní nepoškodených mihalníc.

Prečešte sa k dlhšie pôsobiacim mihalniciam

Znie to zvláštne, ale berte česanie mihalníc ako ďalšiu súčasť dennej starostlivosti o telo. Tak ako si češeme vlasy alebo čistíme zuby, prečesanie mihalníc kefkou na mihalnice môže vyvolať dojem dlhých mihalníc. A to aj vtedy, ak nepoužijete riasenku. Je to tiež výborný spôsob ako mihalnice od seba oddeliť predtým, ako na ne nanesiete maskaru. Takto jednoduchšie zabránite vzniku hrčiek a zhlukov mihalníc.

Zdravé stravovanie a zdravý životný štýl

Tie sú tiež dôležitým faktorom, pokiaľ ide o dlhé mihalnice. Ak sa vám dostávajú tie správne živiny do tela, tak to vidno na koži aj na vlasoch. Zdravý životný štýl podporí zdravý rast vlasov, vrátane mihalníc.

Buďte jemné pri odstraňovaní falošných mihalníc či maskary

Falošné mihalnice sú dobrým spôsobom, ako zmeniť vzhľad. Záleží samozrejme aj na módnych trendoch. A hoci vyzerajú dobre, môžu pri odstraňovaní vytrhať a zničiť vaše prirodzené vlastné mihalnice. To isté platí pri odstraňovaní vodeodolnej maskary. Odstraňuje sa ťažko. V takomto prípade používajte odstraňovač mejkapu určený pre oči.

Existuje mnoho produktov a kúr, ktoré vám pomôžu v tom, aby vaše mihalnice pôsobili dlhšie. Ak sa ale budete riadiť horeuvedenými tipmi, možno ich vôbec nebudete potrebovať. Nezabúdajte však, že sú to všeobecné tipy na vytvorenie dojmu dlhých mihalníc. Môžete tiež použiť tradičné kozmetické techniky na nanesenie mejkapu, aby vaše mihalnice vyzerali dlhšie. Snáď najrýchlejším tipom je používanie nožničiek na mihalnice! Vytočia vaše riasy nahor, takže vaše oči budú vyzerať väčšie. Takto budú aj vaše mihalnice okamžite pôsobiť dlhším dojmom.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Doporučené produkty

Čítajte viac