Domov / / Ako si zachovať pekné, veľké p...

Ako si zachovať pekné, veľké prsia aj po pôrode

Posledná úprava 06.05.2019

Ženské prsia počas tehotenstva zväčšia svoj objem – niekedy až o dve veľkosti. Po pôrode a ukončení dojčenia však mnohé ženy o tento objem prídu. Niektorým sa prsia dokonca zmenšia, takže sú menšie ako pred pôrodom. Zachovanie pridaného objemu získaného počas tehotenstva je zložitejšie u žien, ktoré dojčia. Počas dojčenia sú totiž obmedzované v tom čo môžu jesť a aké lieky môžu užívať.

1) Ak môžete, dieťa dojčite. Prsia budú plné mlieka, takže si zachováte väčší obvod minimálne počas dojčenia. Navyše, materské mlieko je pre dieťa dôležité, obsahuje mix výživných látok podľa aktuálnych potrieb dieťaťa.

2) Snažte sa počas dojčenia priberať len veľmi pomaly. Dojčenie samotné je prirodzený spôsob ako zhodiť tehotenské kilá. Ak však budete dojčiť dlhšie, budete používať mliečne žľazy, na hrudi vám čo to predsa len zostane, možno aj priberiete. Na zvyšku tela však vďaka dojčeniu postupne zhodíte.

3) Jedzte potraviny s vysokým obsahom fytoestrogénov. Sú to prírodné hormóny, ktoré replikujú estrogén, ktorý sa inak tvorí v tele. Veľké množstvá fytoestrogénov sa nachádzajú v tofu, sójových produktoch aj ľanových semiačkach. Použiť môžete aj lokálne nanášané krémy na zväčšenie pŕs.

4) Stravujte sa zdravo. Do jedálnička kvôli dieťatku aj kvôli sebe pridajte čerstvé ovocie, zeleninu aj chudé proteíny.

5) Prsia si masírujte. Zlepšíte tak prúdenie krvi, podporíte rast buniek. Najvhodnejší čas na masáž je počas rozotierania krému na zväčšenie pŕs. Podporíte tak vstrebanie a pôsobenie účinných látok. Prsia si môžete masírovať aj počas sprchovania.

6) Počas tehotenstva a dojčenia podporte prsia správne padnúcou podprsenkou. Majú totiž tendenciu klesať a začať ovísať. Správnou podprsenkou podporíte prsné svaly v tom, aby zostali pevné, pretože váhu prsníkov ponesú spolu s podprsenkou.

7) Nezabúdajte na správnu polohu pri dojčení. Mnohé ženy sa pri dojčení nad dieťa naklonia. Matky to robia samozrejme nevedomky. Pri tejto polohe však vyvíjate na prsné svaly tlak a tým ich ničíte. Vhodná poloha na dojčenie je vzpriamený sed, výbornou pomôckou je vankúš na dojčenie. Dôležité je však aj to, ktorá poloha vyhovuje vášmu dieťaťu, takže sa riaďte podľa neho.

8) Ak počas dojčenia užívate lieky alebo výživové doplnky, uistite sa, že je to počas tohto obdobia bezpečné. Krém na zväčšenie pŕs a tabletky na zväčšenie pŕs Mamma Mia síce nie je vhodné užívať počas tehotenstva ani dojčenia. Mimo tohto obdobia sú však ich účinky overené a efekt potvrdený.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

  • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
  • Prírodné bezpečné zloženie
  • Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy