Ovisnuté prsia po schudnutí

Posledná úprava 16.02.2022

Podarilo sa vám schudnúť, len aby ste zistili neočakávaný vedľajší účinok - Vaše prsia ovisli viac než predtým. Ovísanie Vášho prsného tkaniva má veľa čo do činenia s tvarom Vašich pŕs. Poznanie, ako a prečo k tomu došlo Vám pomôže určiť správnu voľbu liečby.

Prečo prsia ovísajú?

Ak chcete pochopiť, prečo prsia prevísajú, je dôležité pochopiť, ako ich časti ovplyvňujú ich vzhľad. Prsné tkanivo sa skladá z troch vlákien alebo proteínov. Prvý z nich je tuk, ktorý dáva prsníku jeho tvar a veľkosť. Mladšie ženy majú menej tuku v prsnom tkanive a viac žliaz. Tieto žľazy alebo lobule predstavujú druhú zložku. Tieto žľazy produkujú mlieko a zmenšujú a rozširujú sa kvôli hormónom. V priebehu času sa tieto žľazy zovrú, čo prsné tkanivo robí hrubším. Finálna zložka je spojivové tkanivo, ktoré poskytuje podporu prsiam.

Čo zapríčiňuje ovísanie pŕs?

Hlavnou zložkou prsného tkaniva, ktoré sa podieľa na ovisnutí, keď ste schudli, je spojivové tkanivo. Predstavte si spojivové tkanivo ako gumičku. Keď vážite viac, gumička sa natiahne. Po strate hmotnosti, gumička sa zmenší, ale bude viac rozťahaná. Z tohto dôvodu prsia neudržujú svoju pevnosť.

Stav ovisnutých pŕs, ktoré sú ploché a/alebo predĺžené, sa nazýva ptóza. V prípade, že bradavka klesne pod prsný záhyb, je tento stav označovaný ako výrazne poklesnutý objem prsníka, ktorý môže nastať, ak ste prišli o významné množstvo váhy.

Chirurgická náprava ovisnutých pŕs

Keď sa prsné tkanivo začne prehýbať, je ťažké získať späť stratené tkanivo pomocou životného štýlu alebo domácimi úpravami, ako je cvičenie alebo aplikáciou krémov. V tomto prípade, chirurgia môže byť jedinou možnosťou, ako zlepšiť tvar a/alebo objem. Operácia môže zahŕňať zdvihnutie pŕs na zníženie ovisnutia prsného tkaniva. V závislosti na množstve váhy, ktorú ste stratili, môže lekár odporučiť prsné implantáty, ktoré obnovujú objem prsníka po strate tuku.

Varovanie

Ak si vyberiete chirurgický zákrok na zdvihnutie ovisnutých pŕs kvôli schudnutiu, majte na pamäti, že gravitácia sa môže v konečnom dôsledku prejaviť. Chirurgia je len provizórne opatrenie ´zdvihnutia´ pŕs, ktoré opäť reagujú na gravitáciu, pretože koža a väzivo sa časom postupne roztiahnu. Pokračujúce nosenie podporného oblečenia, môže pomôcť znížiť účinky gravitácie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

  • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
  • Prírodné bezpečné zloženie
  • Výhodná cena

Čítajte viac