Aké vitamíny používať na dosiahnutie silných nechtov

Posledná úprava 06.04.2020

Každý chce pevné, lesklé nechty, ktoré vyzerajú zdravé a silné. Ale keď sú nechty často vystavené vode, chemikáliám, a dokonca aj lakom a odlakovačom na nechty, môžu sa stať slabé, krehké a neatraktívne. Niektoré diétne faktory môžu tiež mať vplyv na vzhľad nechtov.

Jedzte zdravú a pestrú stravu

Jedzte zdravú, pestrú stravu. Najzdravší spôsob, ako získať potrebné živiny, je konzumácia celozrnných potravín, ktoré poskytujú vlákninu a stopové prvky, ktoré sú prospešné pre celkové zdravie. Ak chcete maximalizovať zdravie Vašich nechtov, začnite tým, že zlepšíte svoj jedálniček a budete jesť širokú škálu zdravých potravín z hlavných skupín potravín ktorými sú ovocie, zelenina, chudé bielkoviny, vrátane chudého mäsa, fazule, strukovín, orechov a semien, celých zŕn a zdravých olejov.

Užívajte multivitamínové doplnky

Užívajte multivitamínové doplnky, aby ste si tak kompenzovali nutričné medzery v strave. Ničí príjem potravy nie je vždy ideálny a niekedy nemusíte konzumovať dostatok vitamínov a minerálnych látok, ktoré prispievajú k zdraviu nechtov. Užívaním multivitamínov môžete zaistiť dostatočný denný príjem potrebných živín.

Užívajte biotín

Užívajte biotínový doplnok. Biotín je stopový vitamín v B-komplexe, ktorý sa často používa na zlepšenie pevnosti nechtov. Na posilnenie nechtov sa odporúča denná dávka 2,5 mg biotínu, ale to je najlepšie sa najprv poradiť so svojím lekárom, či biotín je pre Vás to pravé, a v akom dávkovaní by ste ho mali užívať.

Majte na pamäti, že nedostatok železa, vápniku, zinku, bielkovín, kremíku, vitamínu A, vitamínu C alebo vitamínov skupiny B-komplex prispieva k slabým, nezdravým nechtom.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac