6 skvelých štiav, ktoré podporujú chudnutie a spaľujú kalórie

Posledná úprava 12.01.2023

Chudnutie nie je ľahké, potrebuje veľa odhodlania, a nie len to, potrebujete nájsť tú správnu cestu, pomocou ktorej dosiahnete vytúžené výsledky. Odšťavovanie sa považuje za jeden z najlepších spôsobov na úspešné chudnutie. Matka príroda nám ponúka mnoho ovocia a zeleniny, ktoré možno použiť ako šťavy na chudnutie.

Pre zdravé stravovanie stačí štyri až päť porcií ovocia a zeleniny denne. Zvyšné výživné látky je dobré dodať telu z ostatných potravinových zdrojov.

Citrónová šťava

Už ste možno počuli, že citrónová šťava môže byť kľúčom k vášmu vysnívanému telu. Existuje mnoho tvrdení o schopnosti citrónu podporovať chudnutie, od regulácie vstrebávania cukrov po rozpúšťanie tukov. Citrónová šťava ponúka aj ďalšie iné benefity, ktoré vám môžu byť užitočné ak sa snažíte zhodiť tých pár kíl naviac. Ráno môžete skúsiť na prázdny žalúdok citrónovo medovú zmes.

Uhorková šťava

Uhorky nie sú len chrumkavým, osviežujúcim doplnkom šalátov, môžete z nich taktiež spraviť zdravú šťavu. Odšťavovanie uhoriek v odšťavovači vám pomôže udržať si vyvážený obsah vlákniny, čo ho robí ešte výživnejším nápojom. Odšťavením 1 šálky nakrájanej uhorky s ½ šálkou vody dostanete 1 šálku uhorkovej šťavy.

Repná šťava

Odšťavovače počas odšťavovania vyťažia z repy všetku nerozpustnú vlákninu avšak zachovávajú rozpustnú vlákninu, ktorá tvorí približne polovicu vyváženého množstva vlákniny. Môžete do vašej šťavy taktiež zmiešať tú vyťaženú vlákninu. Ak tak urobíte, pridajte ½ šálky , aby ste šťavu preriedili. Vyvážené množstvo vlákniny vás zasýti pričom toho zjete menej, takže prijmete menej kalórií. Pravidelná konzumácia repovej šťavy vám dodá 5 až 7 percent doporučovaného množstva vlákniny, zatiaľ čo repová šťava s pridaným množstvom vlákniny vám dodá 10 až 15 percent.

Zázvorová šťava

Zázvor je skvelým spoločníkom pri chudnutí, pretože vďaka jeho vlastnostiam pomáha spaľovať tuk, a tak vám pomôže stať sa štíhlejšími. Pravdaže v kombinácii so zdravým životným štýlom a vyváženou stravou. Zázvorová šťava môže pomáhať s chudnutím, keďže má vysoký sýtiaci účinok, ktorý vám pomôže ako prírodný potláčač apetítu. Potlačí chuť do jedla medzi hlavnými jedlami. Má tiež účinky, ktoré urýchľujú metabolizmus a tým pádom spaľujú viac tuku.

Mrkvová šťava

Hrubé vrstvy celulózy z bunkovej steny surovej mrkvy zabraňujú vášmu telu stráviť a plne absorbovať vitamíny a minerály v tejto zelenine. Odšťavením mrkiev tieto bunkové steny odstránite a zvýšite tak koncentráciu mrkvy, ktorú môžete skonzumovať. Mrkvová šťava je nízkokalorická a nízkotučná, má vysoký obsah vitamínov a minerálov, ktoré ju robia skvelým prídavkom do plánu na chudnutie.

Melónová šťava

Červený melón je lacnou cestou k očiste vášho tela a zbavenia sa kíl. Jeden pohár melónu má iba 47 kalórií. Áno, červený melón sa skladá z 92 percent vody a zvyšných 8 percent tvoria dobré živiny, takže núka skvelé zdravotné prínosy. Má vysoké množstvo vlákniny, čo pomáha k udržaniu čistého hrubého čreva, tak ako aj k očiste celého tela.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac