Domov / / 6 skvelých štiav, ktoré podpor...

6 skvelých štiav, ktoré podporujú chudnutie a spaľujú kalórie

Posledná úprava 23.05.2019

Chudnutie nie je ľahké, potrebuje veľa odhodlania, a nie len to, potrebujete nájsť tú správnu cestu, pomocou ktorej dosiahnete vytúžené výsledky. Odšťavovanie sa považuje za jeden z najlepších spôsobov na úspešné chudnutie. Matka príroda nám ponúka mnoho ovocia a zeleniny, ktoré ak správne zaradíte do vašej stravy, tak sa určite zbavíte nadbytočných kíl. Čítajte ďalej a dozviete sa o najlepších šťavách, ktoré podporujú chudnutie.

Citrónová šťava

Už ste možno počuli, že citrónová šťava je kľúčom k vášmu vysnívanému telu. Existuje mnoho tvrdení o schopnosti citrónu podporovať chudnutie, od regulácie vstrebávania cukrov po rozpúšťanie tukov, avšak nebolo vykonaných dostatočné množstvo výskumov, ktoré by tieto schopnosti potvrdili. Predsa len citrónová šťava ponúka ďalšie iné benefity, ktoré vám môžu byť užitočné ak sa snažíte zhodiť tých pár kíl naviac. Ráno môžete skúsiť na prázdny žalúdok citrónovo medovú zmes, ktorú môžete taktiež vypiť vo forme limonády.

Uhorková šťava

Uhorky nie sú len chrumkavým, osviežujúcim topingom na šalát, môžete z nich taktiež spraviť zdravú šťavu, ktorú je skvelé zahrnúť do vášho chudnúceho plánu. Odšťavovanie uhoriek v odšťavovači vám pomôže udržať si vyvážený obsah vlákniny, čo ho robí ešte výživnejším nápojom. Odšťavením 1 šálky nakrájanej uhorky s ½ šálky vody dostanete 1 šálku uhorkovej šťavy.

Repná šťava

Odšťavovače počas odšťavovania vyťažia z repy všetku nerozpustnú vlákninu avšak zachovávajú rozpustnú vlákninu, ktorá tvorí približne polovicu vyváženého množstva vlákniny. Môžete do vašej šťavy taktiež zmiešať tú vyťaženú vlákninu ,aby ste tak mali plných 3,8 gramov vyváženého množstva vlákniny. Ak tak urobíte, pridajte ½ šálky , aby ste šťavu preriedili. Vyvážené množstvo vlákniny vás zasýti pričom toho zjete menej, čo vedie k tomu, že prijmete menej kalórií a schudnete. Pravidelná konzumácia repovej šťavy vám dodá 5 až 7,6 percent doporučovaného množstva vlákniny, zatiaľ čo repová šťava s pridaným množstvom vlákniny vám dodá 10 až 15 percent.

Zázvorová šťava

Zázvor je skvelým spoločníkom pri chudnutí, pretože vďaka jeho vlastnostiam pomáha spaľovať tuk, a tak vám pomôže stať sa štíhlejšími, avšak pravdaže v kombinácii so zdravým životným štýlom a vyváženou stravou. Zázvorová šťava naozaj pomáha s chudnutím, keďže má vysoký sýtiaci účinok, ktorý vám pomôže ako prírodný potláčač apetítu, ktorý potlačí chuť do jedla medzi hlavnými jedlami. Má taktiež tuk spaľujúce účinky, ktoré urýchľujú náš metabolizmus a tým pádom spaľujú viac tuku.

Mrkvová šťava

Hrubé vrstvy celulózy bunkovej steny surovej mrkvy zabraňujú vášmu telu stráviť a plne absorbovať vitamíny a minerály v tejto zelenine. Odšťavením mrkiev tieto bunkové steny odstránite a zvýšite tak koncentráciu mrkvy, ktorú môžete skonzumovať. Mrkvová šťava je nízkokalorická a nízkotučná, má vysoký obsah vitamínov a minerálov, ktoré ju robia skvelým prídavkom do plánu na chudnutie.

Melónová šťava

Červený melón je lacnou cestou k očiste vášho tela a zbavenia sa kíl. Jeden pohár melónu má iba 47 kalórií. Áno, červený melón sa skladá z 92 percent vody a zvyšných 8 percent tvoria dobré živiny, takže núka skvelé zdravotné prínosy. Má vysoké množstvo vlákniny, čo pomáha k udržaniu čistého hrubého čreva, tak ako aj k očiste celého tela.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac