Domov / / Najlepšie potraviny na spaľova...

Najlepšie potraviny na spaľovanie tukov

Posledná úprava 25.04.2018

Niektoré potraviny majú veľmi vysoký termogénny efekt, takže ako ich prežúvate, doslova spaľujete kalórie. Ostatné jedlá obsahujú živiny a látky, ktoré naštartujú váš metabolizmus. Nakŕmte ho nimi.

Celozrnné produkty

Vaše telo spaľuje dvakrát toľko kalórií trávením celozrnných potravín (najmä tých bohatých na vlákninu ako sú ovsené vločky a hnedá ryža) ako spracovaných potravín.

Chudé mäso

Proteíny majú silný termogénny efekt: Počas trávenia môžete spáliť asi 30% kalórií, ktoré tieto potraviny obsahujú (na strávenie kuracích pŕs, ktoré majú asi 300 kalórií, je potrebné asi 90 kalórií).

Nízkotučné mliečne výrobky

Sú bohaté na vápnik a vitamín D a pomáhajú vám zachovať a vybudovať si svalovú hmotu nevyhnutnú pre udržanie robustného metabolizmu.

Zelený čaj

Pitie štyroch šálok zeleného čaju denne pomohlo ľuďom zhodiť takmer tri kilá za osem týždňov, uvádzajú odborníci. Ďakujte za to EGCG, zlúčenine, ktorá má dočasne urýchliť látkovú výmenu. Ak sa chcete zvýšiť jej príjem, majte v chladničke vždy džbán ľadového čaju.

Šošovica

Jeden šálka obsahuje 35% vašej dennej spotreby dobrého železa - skvelá správa, pretože až 20% z nás nemá dostatočné množstvo železa. Keď vám chýbajú živiny, váš metablizmus sa spomalí, pretože telo nedostáva to, čo potrebuje na to, aby mohlo efektívne pracovať, hovoria experti.

Štipľavá paprika

Kapsaicín, zložka, ktorá dodáva čili papričkám ich štipľavosť, zahreje vaše telo, vďaka čomu spálite ďalšie kalórie. Kapsaicín sa nachádza v surových, sušených i varených papričkách i v papričkovom korení. Pridávajte kajenské korenie alebo štipľavú omáčku do polievok, ku vajíčkam i mäsu v čo najväčšom množstve.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac