Najlepšie potraviny na spaľovanie tukov

Posledná úprava 29.06.2020

Niektoré potraviny majú veľmi vysoký termogénny efekt, doslova spaľujú kalórie. Niektoré zase obsahujú živiny a látky, ktoré naštartujú metabolizmus.

Celozrnné výrobky

Telo spaľuje dvakrát toľko kalórií trávením celozrnných potravín (najmä tých bohatých na vlákninu ako sú ovsené vločky a hnedá ryža) ako spracovaných potravín.

Chudé mäso

Proteíny majú silný termogénny efekt: Počas trávenia môžete spáliť asi 30% kalórií, ktoré tieto potraviny obsahujú (na strávenie kuracích pŕs, ktoré majú asi 300 kalórií, je potrebné asi 90 kalórií).

Mliečne výrobky

Sú bohaté na vápnik a vitamín D a pomáhajú zachovať a vybudovať si svalovú hmotu nevyhnutnú pre udržanie výkonného metabolizmu.

Zelený čaj

Aj zelený čaj sa radí medzi potraviny na spaľovanie tukov. A to vďaka EGCG, zlúčenine, ktorá má dočasne urýchliť látkovú výmenu. Ak chcete zvýšiť jej príjem, majte v chladničke vždy džbán ľadového čaju.

Šošovica

Je to malá zásobáreň železa. Keď chýbajú živiny, metablizmus sa spomalí, pretože telo nedostáva to, čo potrebuje na to, aby mohlo efektívne pracovať.

Štipľavá paprika

Kapsaicín, zložka, ktorá dodáva čili papričkám ich štipľavosť, zahreje telo, vďaka čomu sa spaľujú kalórie. Kapsaicín sa nachádza v surových, sušených i varených papričkách i v korení. Pridávajte kajenské korenie alebo štipľavú omáčku do polievok, ku vajíčkam i mäsu v čo najväčšom množstve.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac