5 najlepších potravín, ktoré zlepšia vašu erekciu a urobia ju kúzelnou

Posledná úprava 25.03.2022

Existuje množstvo prírodných látok, ktoré zlepšia vašu erekciu. Ak budete postupovať podľa týchto typov a trikov, bude to vašej erekcii iba prospievať. Samozrejme, vyžaduje si to, aby ste prijali isté opatrenia. Kúpte si tieto potraviny, doplňte vitamíny a pomôžete sami sebe.

Tieto potraviny zlepšia vaše prúdenie krvi, produkciu oxidu dusnatého a pomôžu zvýšiť nízku hladinu testosterónu. Nízky testosterón znižuje produkciu oxidu dusnatého, znižuje libido.

5 najlepších potravín na podporu erekcie

Kakaové produkty

Čerstvé kakaové produkty sú úplne rozdielne ako čokolády na pultoch v potravinách. Napríklad mliečne čokolády predstavujú veľké množstvo práškov a spracovaných prísad. Sú zahrievané do takých teplôt, že všetky antioxidanty sú dávno preč. Pravá čokoláda je jednou z najviac výživných potravín vo svete, a to sa používa tisíce rokov.

Tu sú dôvody, prečo kakao zvyšuje sexuálnu výkonnosť:

 • Štúdie ukazujú, že surové kakaové výrobky spôsobujú pokles systolického krvného tlaku. Čo je bezpochyby pre erekciu prospešné. Znamená to, že surový kakaový prášok rozširuje tepny a umožňuje väčší prietok krvi.
 • Zdravie a flexibilita veľmi súvisí s erekciou. Krvné cievy v penise sa nazývajú endolithium. Surové kakao obsahuje zlúčeniny flanovoly. Takže v skratke to znamená, že surové kakao zdvojnásobuje zdravé bunky vo vnútri penisu.
 • Takže čo najmenej spracované, organické tmavé čokolády alebo kakaový prášok je jednou z najlepších potravín pre vašu erekciu.

Cesnak

Napriek tomu, že vám po ňom smrdí dych, je to neuveriteľne silná potravina pre mužov. Cesnak úžasne pôsobí na hladinu testosterónu. Je to silný aktivátor erekcie.

Prečo potrebujete jesť cesnak?

 • V istej štúdií vedci zistili, že cesnak znižuje krvný tlak a je lepší ako lieky.
 • Zvyšuje výrazne testosterón, čo je základom erekcie.
 • V jednej štúdií so zvieratami sa zistilo, že cesnak zvyšuje prietok krvi až o 15%. Výskumníci určili, že rovnaké a ak nie aj väčšie účinky by mali byť aj u ľudí. Vždy sa však snažte získať organický cesnak a nedajte sa zlákať rôznymi náhradami.

Granátové jablko

Granátové jablko je ten najlepší spôsob posilnenia erekcie. Vedci na celom svete sú ohromení jeho liečivými vlastnosťami. Avšak vec, ktorá naozaj vyniká je skutočnosť, že toto ovocie sa dostane do kardiovaskulárneho systému a ovplyvňuje aj produkciu testosterónu. V jednej štúdií zvýšilo toto ovocie aktivitu NOS (systéza oxidu dusnatého), ktorý ovplyvňuje erekciu.

Informácie o prírodnej viagre zvanej granátové jablko:

 • Dlhodobé jedenie granátového jablka znižuje krvný tlak.
 • Rovnaká štúdia zistila, že pitie šťavy z granátového jablka zväčšilo prietok tepien o 30% v priemere.
 • Bolo tiež dokázané, že granátové jablko zvyšuje testosterón. Je to spôsobené veľkým množstvom antioxidantov, ktoré obsahuje.
 • Pôsobí ako prírodná viagra, pretože toto ovocie zvyšuje aktivitu oxidu dusnatého. V podstate využíva rovnaký mechanizmus všetkých liekov na erekciu.

Všetky tieto výsledky boli dosiahnuté použitím čistého granátového jablka, džúsu alebo šťavy. Extrakty alebo koncentráty štiav nedosahujú žiadne podobné účinky.

Špenát

Špenát je neuveriteľne bohatý na prírodné dusičnany. Tieto prírodné dusičnany privádza do tepien a rozširuje ich. Špenát patrí do skupiny potravín, ktoré nazývame „prírodné steroidy“.

Prieskumy o špenáte:

 • Jedna štúdia tvrdí, že dokáže dusičnany v tele premeniť na oxid dusnatý. Práve špenát bol určený za najsilnejšiu potravinu v tejto skupine.
 • V špenáte je vysoká hladina ekdysterónu. To posilňuje testosterón v krvi, čo má priaznivý dopad na erekciu.
 • Špenát je bohatý na minerály a vitamíny. Tie sú potrebné pre tvorbu testosterónu a oxidu dusnatého v tele.
 • Podľa všetkého je špenát veľmi prospešný pre erekciu, tak nim naplňte chladničku.

Vlašské orechy

Všetky orechy všeobecne spôsobujú zázraky pri erekcii. Keď pozeráme na orechy ako na erekčné posilnenie, jeden z nich je kráľ. Je to surový, nepražený, nesolený vlašský orech. Obsahuje aminokyseliny a je schopný premeniť oxid dusnatý v tele. Má za sebou aj úspešnú štúdiu znižovania krvného tlaku.

Štúdie pozadia vlašských orechov:

 • Štúdie ukázali pozoruhodné výsledky v oblasti poklesu krvného tlaku iba so 6-8 vlašskými orechmi. To je obrovský pokles, ktorý tak rýchlo nedosiahnete ani liekmi.
 • Zvyšujú produkciu oxidu dusnatého.
 • Na základe toho je konzumovanie vlašských a iných orechov to najlepšie čo môžete spraviť pre posilnenie erekcie.

Ďalšie potraviny, ktoré pomôžu pri erektilnej dysfunkcii

Melón

Červený melón obsahuje zlúčeniny, ktoré majú na žily a cievy podobný účinok ako lieky na erektilnú dysfunkciu. Môže zlepšiť aj sexuálnu túžbu. Väčšinu melónu tvorí voda, zvyšok je však plný lykopénu, čo je antioxidant dobrý pre srdce, prostatu aj pokožku (čítajte viac o melóne a erektilnej dysfunkcii).

Ustrice

Tieto mäkkýše môžu zvýšiť hladiny testosterónu. Sú plné zinku, ktorý telo potrebuje. Treba ich však jesť správne uvarené. Pozor na alergickú reakciu a prípadnú otravu.

Káva

Ranná šálka kávy vám nepomôže iba s ranným prebudením. Nabudiť môže aj váš milostný život. Kofeín podporuje cirkuláciu krvi, a to je presne potrebný „liek“ na erektilnú dysfunkciu. Aj mnohé čaje, nápoje pre športovcov či sýtené nápoje obsahujú kofeín. Ale nezabúdajte, piť ich treba s mierou.

Hroznový džús

Možno máte radi víno, ktoré sa tiež vyrába z hrozna. Hroznová šťava však dokáže zvýšiť oxid dusnatý v tele. Ak vás mušt neláka, skúste džús z granátového jablka, má rovnaký účinok.

Ryby

Losos a iné mastné ryby sú výborným zdrojom srdcu prospešných omega-3 mastných kyselín. Tiež dokážu zvýšiť hladiny oxidu dusnatého v tele. Znižujú krvný tlak a riziko infarktu a tvorby krvných zrazenín. Ďalšími vhodnými zdrojmi omega-3 okrem lososa sú aj sardinky, tuniak či makrela.

Zelená zelenina

Aj kel podporuje tvorbu oxidu dusnatého. Okrem prínosov pre sexuálny život je táto zelenina celkovo zásobárňou potrebných živín. Obsahuje vitamíny, minerály aj omega-3 mastné kyseliny.

Štipľavé papriky

Milostný život si môžete okoreniť aj pomocou čili. Do stravy môžete pridávať čili, kajenské korenie, jalapenos, habaneros – obsahujú štipľavú látku, ktorá človeka zahreje a pritom uvoľňuje tepny. Pomáha tak dostať krv do srdca a iných orgánov, vrátane penisu. Čili tiež dokáže znížiť krvný tlak a cholesterol a bráni vzniku krvných zrazenín.

Olivový olej

Olivový olej dokáže pomôcť telu vytvárať viac testosterónu. Je tiež plných dobrých mononenasýtených tukov. Tie sa dokážu zbaviť zlého cholesterolu. Ideálne je používať extra panenský olivový olej. Ten sa vyrába lisovaním bez použitia chemických látok a vysokého zahrievania. Tým sa zachovajú v oleji zdravé antioxidanty.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac