10 domácich receptov proti vráskam pod očami

Posledná úprava 09.11.2017

Vrásky po očami môžu ohrozovať prirodzenú krásu vašej tváre. Mnoho žien sa v súčasnosti nad týmito vráskami rozčuľuje a strávia hodiny a hodiny v salónoch, kde nechávajú neuveriteľné čiastky za drahé procedúry.

Faktom je, že vrásky pod očami môžu byť ošetrené aj v pohodlí vášho domu s jednoduchými receptami, za ktoré utratíte omnoho menej ako v kozmetických salónoch. Tu je zopár rýchlych receptov, z ktorých si môžete urobiť pravidelný zvyk starostlivosti o vašu pleť, rovnako tak aj zabránite ďalšiemu vytváraniu takýchto vrások.

Ananás

Šťava z ananásu je známa pre jej aktívne enzýmy, nazývané bromelín, ktoré sú protizápalové a zároveň sú prirodzenou formou alfa-hydroxy kyselín, ktoré pomáhajú ošetrovať vrásky. Vezmite trocha ananásovej šťavy a aplikujte ju na očné vrásky. Ananás má rovnako sťahujúce účinky a pomáha sa zbavovať mŕtvej pokožky na povrchu.

Nechajte šťavu z ananásu pôsobiť na pokožke aspoň 20 minút a umyte si tvár. Keď budete šťavu aplikovať pravidelne, pomôže vám zbaviť sa vrások všeobecne a taktiež vás ochráni pred vznikom nových, skorých vrások. Pomáha aj v redukovaní jemných línií a vrások na tvári, na jemných oblastiach pokožky ako je pokožka pod očami.

Ricínový olej

Pokožka pod očami je veľmi jemná a pre udržanie pokožky bez vrások si vyžaduje dennú hydratáciu. Ricínový olej pôsobí ako vyživujúce hydratačné sérum, ktoré môže byť používané denne, na udržanie pokožky v okolí a pod očami, jemnej, ohybnej a taktiež slúži ako ochranný prostriedok pred vznikom nových vrások.

Namočte ukazovák do ricínového oleja a aplikujte olej pod oblasť očí. Dajte si pozor, aby ste oleja nenaniesli príliš veľa a často, čo by mohlo viesť k opuchnutým očiam. Nechajte pôsobiť cez noc. Hustá konzistencia oleja pomôže udržať pokožku vláčnu a hydratovanú a zabráni vzniku jemných línií.

Rozmarín

Masírovaním pokožky pod očami jemnými pohybmi na pár sekúnd, dokáže urobiť veľký rozdiel pri ochrane pokožky pred vráskami. Používanie esenciálnych olejov ako rozmarínový olej, môže pomôcť ochrániť pleť pred vráskami, a zároveň ju hydratovať a vyživovať. Vezmite si trochu rozmarínového oleja a naneste ho na pokožku pod očami. Jemne masírujte, napodobňovaním tvaru polmesiačika. Masírovaním pokožky na pár minút denne, nielenže pomôže zbaviť sa jemných línií a vrások, ale taktiež vám poskytne ochranu pred tvorením ďalších vrások.

Uhorka

Nedostatok adekvátnej výživy a hydratácie, môže spôsobiť poškodenie pokožky, čo môže viesť k vzniku vrások. Keď je pokožka jemná ako v takejto oblasti pod očami, línie vrások sa môžu formovať rýchlejšie ako zvyčajne a môže byť často náročné ich odstrániť. Dobrým spôsobom ako zabezpečiť vašu pokožku v okolí a pod očami dostatočne hydratovanú, bez tmavých kruhov pod očami, či kožnej pigmentácie, je použiť nakrájané plátky uhorky pre zvláčnenie pokožky.

Porežte uhorku na plátky, a následne ich na chvíľu odložte do chladničky. Tieto plátky môžu byť použité na pokožku pod očami, kde ich nechajte aspoň 15 minút každý deň. Toto je skvelý spôsob ako zabrániť a predísť novým vráskam a suchej pokožke.

Zázvor a med

Med je prírodný hydratačný a zvlhčujúci prostriedok, a zázvor pomáha v zvyšovaní cirkulácie krvi v tejto oblasti. Vezmite si čajovú lyžičku extraktu zo zázvoru a pridajte polovicu lyžičky medu. Masírujte oblasť pod očami touto zmesou aspoň 10 minút každý deň. Majte na pamäti, že masírovať pokožku pod očami musíte veľmi jemne. Nechajte pôsobiť hodinu a následne sa umyte. Táto procedúra vám zabezpečí, že pokožka pod očami ostane dobre vyživená s lepšou cirkuláciou krvi a rovnako dobre bude hydratovaná, čo ju ochráni pred novými vráskami.

Kokosový olej

Tuk v kokosovom oleji pomôže vašej pokožke dostať potrebné živiny a taktiež vám pomôže ochrániť pleť pred vznikom nechcených vrások. Vezmite si panenský kokosový olej a jemne ho vmasírujte do pokožky v okolí očí.

Kokosový olej obsahuje obrovské množstvo živín, ktoré pomáhajú pokožke v oblasti zdravia, zjemnení pokožky a všetky jemné vrásky a línie budú odstránené, a to len 10 minútovým jemným masírovaním pokožky každý deň. Nechajte jemnú vrstvu tohto oleja pôsobiť na pokožke pod očami cez noc, a ráno sa zobudíte s pokožkou jemnou a vláčnou.

Olivový olej

Ďalší olej, ktorý je pri hĺbkovej hydratácii veľmi užitočný je olivový olej. Panenský olivový olej je tiež zvláčňujúci ako med a pomáha zadržiavať vlahu v pokožke. Pred tým, než ho natriete pod oblasť očí, ho nachvíľku zahrejte. Masírujte na pár minút ukazovákmi a následne nechajte pôsobiť. Olivový olej môže byť rovnako aplikovaný cez noc, takže vaša pokožka ráno po prebudení bude svieža a bez vrások.

Avokádo

Avokádo je pre vysoký obsah tuku skvelou liečbou vrások pod očami. Nechajte pôsobiť plátok avokáda na očiach, a uistite sa, že ste pokryli aj oblasť v okolí a pod očami. Relaxujte takto aspoň 15 minút, pričom plátky avokáda jemne stlačte po stranách tak, aby sa uvoľňovali prírodné oleje do pokožky a vyživovali ju. Rovnako vás pomôže zbaviť jemných línií vrások a tmavých kruhov pod očami.

Ak máte k dispozícií viac času, vezmite jedno avokádo a rozmixujte ho na kašu. Túto kašu môžete aplikovať pod oči a nechajte pôsobiť 20 minút. Získate žiarivú pokožku bez vrások.

Ružová voda

Ružová voda tonizuje, obnovuje a pomáha v starostlivosti o vrásky a tiež zabraňuje uvoľňovaniu kože. Vezmite ružovú vodu a natrite ju na pokožku pod očami. Nechajte ju na pokožke uschnúť. Stačí ak tento proces zopakujete dvakrát denne a pomôže vám to v liečbe vrások pod očami a v ochrane pred ďalším rozšírením vzniknutých vrások.

Vaječné bielka

Bielka sú známe pre ich spevňujúce účinky na pokožku, pomáhajú redukovať vrásky a zabraňujú predčasnému objaveniu vrások. Oddeľte vaječný bielok od žĺtka a bielok naneste pod oči. Keď sa pokožka začne sťahovať, umyte ju. Aj keď bielka majú sťahujúce a spevňujúce účinky na pokožku, nenechávajte ich pod očami pôsobiť príliš dlho, pretože táto oblasť je veľmi jemná a citlivá a môžu sa vytvoriť vačky pod očami.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac