Domov / / / Uvažujete nad umelými mihalnic...

Uvažujete nad umelými mihalnicami?

Posledná úprava 12.02.2018

Ženy sa snažia dosiahnuť dlhšie krajšie a hustejšie riasy a každý rok na ne minú milióny eur. Hoci mnohým z nich môže stačiť riasenka, niektorým ženám príroda jednoducho dlhé riasy nenadelila. Predĺženie mihalníc môže pomôcť, no pred tým než ho podstúpite by ste mali vedieť niektoré veci.

Ako predlžovanie mihalníc funguje?

Jednotlivé mihalnice sa ponoria do lepidla lekárskej kvality a prilepia sa na Vaše prírodné mihalnice. Tento proces sa vykonáva po jednej mihalnici, takže to môže chvíľu trvať. Lepidlo môže na riasach vydržať asi 4-6 týždňov, v závislosti na tom, ako opatrní ste - čím viac si budete oči trieť, umývať si tvár, a pod. tým rýchlejšie lepidlo vyprchá. Ak podstúpite pravidelné úpravy (opätovnú aplikáciu lepidla), riasy vydržia dlhšie. Skvelou vecou na predlžovaní rias je to, že umelé riasy sú prispôsobené Vám. Môžete si vybrať farbu, textúru a dĺžku umelých mihalníc, takže či už chcete prirodzenejší alebo výraznejší vzhľad, tie správne umelé mihalnice pre Vás existujú.

Aké sú nevýhody predlžovania mihalníc?

Tento proces je všeobecne považovaný za bezpečný, no sú veci, o ktorých by ste mali vedieť pred tým, než ho podstúpite.

Cena

Cena umelých mihalníc nie je zanedbateľná. Za sadu umelých rias môžete zaplatiť od 60 eur – exitsujú dokonca aj omnoho drahšie umelé mihalnice. Musíte tiež vziať do úvahy náklady na neskoršie úpravy (alebo výplne), ktoré sa pohybujú od 20 eur vyššie za návštevu.

Vedľajšie účinky

Dva možné problémy pri predlžovaní rias sú alergická reakcia na lepidlo a zlomenie rias. Niektoré ženy môžu zaznamenať alergickú reakciu alebo citlivosť na použité lepidlo a to najmä v oblasti, ktorá je prirodzene citlivá. Ak sa obávate alergickej reakcie, dajte svojej kozmetičke vedieť dopredu a pred aplikáciou umelých mihalníc si vyžiadajte test citlivosti.

Častá aplikácia umelých mihalníc môže tiež viesť k poškodeniu Vašich prirodzených rias (nadmerné ťahanie alebo šklbanie môže poškodiť vlasové folikuly a potenciálne viesť k vypadávaniu mihalníc).

Vezmite do úvahy

Ako dlho Vám lepidlo vydrží naozaj závisí na tom, ako opatrná ste pri manipulácii s umelými mihalnicami. Nadmerné trenie očí, umývanie tváre, používanie odličovaču na olejovej báze lepidlo rozkladá, následkom čoho riasy vypadnú rýchlejšie a ich úpravy budete musieť absolvovať častejšie.

Dôležité

Umelé mihalnice vyzerajú skvele, čo je dôvod, prečo sú medzi celebritami tak populárne. Avšak vzhľadom na príliš vysoké náklady, nie sú realistickou alternatívou pre každého. Úprimne povedané, v dnešnej dobe si ľahko môžete zaobstarať umelé mihalnice a s trochou praxe môžete získať dlhé, plné riasy kedykoľvek budete chcieť (samozrejme takéto umelé mihalnice Vám vydržia len deň alebo dva!). Ak chcete niečo trvalejšie, potom by ste mali vyskúšať predlžovanie mihalníc. Uistite sa ale, že sa zveríte do rúk profesionála, vezmete do úvahy vstupné náklady a cenu neskorších úprav, takže viete, čo máte očakávať. Potom do toho choďte a predveďte svoje krásne riasy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy