Umelé mihalnice sú skutočne sexy

Posledná úprava 12.02.2018

Husté, zvodné mihalnice sú vždy v móde, pretože môžu byť upravené tak, aby ste dosiahli okúzľujúci vzhľad alebo tak, aby vynikli Vaše oči. Tak či onak, väčšina žien chce dramatické husté mihalnice. Riasenka je tým bežným prostriedkom ako dosiahnuť výrazné mihalnice, ale prečo nevyskúšať niečo nové a nedať šancu umelým mihalniciam?

Umelé riasy

Umelé riasy sú častou a menej nákladnou možnosťou. Falošné mihalnice existujú v rôznych formách, od jednotlivých mihalníc po pásy umelých mihalníc, ktoré sa aplikujú po celej dĺžke viečka.

Individuálne riasy

Individuálne falošné riasy sú určené pre väčšinu ľudí, pretože Vám dodajú oveľa prirodzenejší vzhľad a je jednoduchšie aplikovať si ich svojpomocne. Môžu byť taktiež použité na vyplnenie prirodzene riedkych miest alebo umiestnené len v rohoch.

 1. Začnite tým, že vytlačíte malé množstvo lepidla na predmet na jedno použitie (napríklad kus alobalu alebo papierový tanier).
 2. Umelú mihalnicu držte pomocou pinzety a namočte jej koniec do lepidla.
 3. Lepidlo ofúkajte a počkajte päť sekúnd.
 4. Aplikujte umelú mihalnicu uvoľnene. Aplikujte ju čo najbližšie k Vašej prirodzenej línii rias.

Umelé riasy aplikované v pásikoch

Umelé riasy aplikované v pásikoch sú k dispozícii v širokej škále dĺžok, hrúbok a štýlov. Odporúča sa začať na konzervatívnej strane tohto spektra. Umelé mihalnice však vyzerajú po aplikácii omnoho hrubšie. Ak si zvolíte naozaj husté umelé mihalnice, môžete vyzerať, že máte na očiach húsenice.

Pri aplikácii umelých rias v pásikoch postupujte nasledovne:

 1. Skontrolujte dĺžku pásiku oproti viečku. Ak je pásik príliš dlhý odstrihnite z neho z vnútornej strany.
 2. Na okraj pásiku aplikujte dostatočné množstvo lepidla.
 3. Rovnako ako je to pri umelých riasach aplikovaných po jednej, počkajte päť sekúnd.
 4. Aplikujte prúžok začínajúc v strede a umiestnite ho čo najbližšie k prirodzenej línii rias.
 5. Ďalej pritlačte prúžok ku línii mihalníc vo vnútornom kútiku očného viečka a držte ho tam po dobu dvoch sekúnd.
 6. Urobte to isté s vonkajším kútikom.
 7. Vráťte sa ku vnútornému kútiku a znova pritlačte pásik ku línii rias. Potom urobte to isté v strede oka a vo vonkajšom kútiku oka

Čiastkový prúžok umelých rias

Existujú aj menšie trsy umelých mihalníc, ktoré sa aplikujú do vonkajšieho kútiku očného viečka. Sú pekným kompromisom medzi riasami aplikovanými po jednej a tými v prúžkoch, pretože je ich stále pomerne ľahké aplikovať.

Alternatíva z kozmetického salónu: predlžovanie rias

V tomto prípade ide o syntetické riasy, ktoré sú jednotlivo spojené s Vašimi prirodzenými mihalnicami. Sú podstatne drahšie, no zatiaľ čo falošné riasy sú dočasné, tieto syntetické riasy sú semi-permanentné. Kvalitná profesionálna aplikácia navyše zaistí dokonale prirodzený vzhľad.

Koľko času a peňazí Vás to bude stáť

Aplikácia umelých mihalníc trvá zhruba dve hodiny. Vydrží približne 6 až 8 týždňov, no pri ich úprave každé 2 až 4 týždne môžete umelé mihalnice nosiť trvale. Takáto úprava stojí od 20 eur. Prvá aplikácia stojí od 40 eur v závislosti na salóne.

​O čo sa zaujímať pri salóne, ktorý vykonáva predlžovanie rias? Mali by ste sa uistiť, že je certifikovaný renomovanou značkou umelých rias a že kozmetičky vykonávajúce túto procedúru sú licencované. Pokiaľ ide o riasy, cvičenie robí majstra. Odporúčame teda hľadať niekoho, kto sa naozaj špecializuje na predlžovanie rias a opýtať sa ako často túto procedúru vykonáva. Keď ho nájdete, nebudete ľutovať a budete si svoj vzhľad užívať!

Čítajte ďalej Rastú mihalnice?
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy