Umelé mihalnice - ako funguje predlžovanie mihalníc

Posledná úprava 09.02.2018

Ako si vybrať umelé mihalnice

Vyberte si štýl a farbu umelých mihalníc. V závislosti od okolností sa môžete rozhodnúť medzi prirodzeným alebo odvážnejším vzhľadom. Všetky druhy umelých mihalníc Vaše riasy predĺžia a spôsobia, že Vaše mihalnice budú vyzerať hustejšie, no kvalifikovaný profesionál Vám pomôže vybrať umelé mihalnice, ktoré sa hodia k Vašim očiam. Vaše prírodné mihalnice musia byť dlhé a dostatočne silné, aby dokázali uniesť váhu umelých mihalníc, pre ktoré sa rozhodnete. Uistite sa, že predĺženie Vašich rias vykonáva iba kvalifikovaná profesionálna kozmetička.

Aplikácia umelých rias

Pri aplikácii umelých rias budete ležať na masážnom stole alebo stole na vykonávanie kozmetického ošetrenia tváre. V závislosti od zručnosti Vašej kozmetičky a typu umelých rias, ktoré ste si vybrali, bude Vaše sedenie trvať od 45 minút po tri hodiny. Riasy sa aplikujú po jednej pomocou pinzety a vode odolného lepidla. Lepidlo je obvykle čierne, podobné farbe maskary, no môže byť použité aj priehľadné lepidlo. Lepidlá sa líšia a do úvahy by mala byť vzatá citlivosť Vašej kože. Lepidlá lekárskej kvality nemusia vydržať tak dlho, ale sú najbezpečnejším variantom na chúlostivú pleť okolo očí.

Starostlivosť o umelé mihalnice

Prvých 12 až 24 hodín po aplikácii si umelé mihalnice nenamočte. Aj po uplynutí tejto doby sa budete musieť o mihalnice starať. Oči si netrite a kozmetické prípravky si aplikujte na oči jemne. Produkty na báze oleja môžu rozpustiť lepidlo, ktoré umelé riasy drží, takže si dávajte pozor na očné krémy. Môžete používať obyčajnú maskaru, no neaplikujte si ju blízko korienkov a vode odolným maskarám sa vyhnite úplne. Odporúča sa dať si umelé mihalnice upraviť každé dva až štyri týždne, ale líši sa to od človeka k človeku.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy