Domov / / Sérum na pleť z pohľadu dermat...

Sérum na pleť z pohľadu dermatológa

Posledná úprava 13.04.2017

Vo svete plnom kozmetických produktov sa zdá, že sa na trhu vždy objaví nejaký nový vzrušujúci trend, ktorý sľubuje úžasné výsledky. Jedným z nich je aj sérum na pleť. Mnohé spoločnosti dopĺňajú svoju kozmetickú líniu o nové séra. Čo presne to ale pre vás znamená?

Čo je sérum na pleť?

Sérum na tvár je vysoko koncentrovaný, priehľadný gélovitý kozmetický prostriedok, ktorý sa používa na boj proti špecifickým problémom a zameriava sa na oblasť tváre a krku. Molekulárna štruktúra séra je oveľa menšia než štruktúra gélov alebo krémov. Preto dokáže sérum na pleť preniknúť do pokožky rýchlejšie a hlbšie, než produkty, ktoré obsahujú hydratačné prísady. Sú známe tým, že majú ľahkú textúru bez obsahu olejov. Táto dodáva vyššiu koncentráciu vitamínov a antioxidantov než krémy, ktoré sú spájané s olejmi.

Komu môže sérum na pleť prospieť?

Kvôli svojmu nízkemu obsahu vlahy a koncentrovanej formulácii je sérum na pleť ideálne pre jednotlivcov so špecifickými potrebami v určitých oblastiach tváre. Mnohé z najlepších sér na tvár a krk obsahujú prísady bojujúce proti veku. Napríklad antioxidanty, peptidy a dokonca aj rozjasňovače pleti. Väčšina produktov odporúča naniesť jednu až dve kvapky séra na ošetrovanú oblasť, a to dvakrát denne. Večer a ráno.

Ľudia s mastnou pokožkou zvyčajne zistia, že sérum na tvár dokáže poskytnúť všetky prínosy zdravej pokožky bez pridania olejov, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v hydratačných krémoch. Mnohé krémy a hydratačné mlieka obsahujú minerálne oleje či formu ropy určenú na ochranu a hydratáciu kože. Oleje z orechov a semien, ktoré sa zvyčajne pridávajú do krémov a telových mliek, sa z väčšiny sér vynechávajú. Niektoré z najlepších sér na tvár a krk sú navrhnuté na vodnej báze, úplne vylučujú oleje, ktoré môžu upchávať póry a vyvolávať akné. Pre ľudí s mastnou pokožkou to znamená, že môžu využívať benefity produktov na zdokonalenie krásy, ktoré boli pre nich predtým nedosiahnuteľné, a to kvôli nadmernému obsahu olejov. Dnes môžu používať produkty zameriavajúce sa na špecifické problematické oblasti, napríklad miesta s poškodenými kapilárami, stareckými škvrnami a inými bežnými kožnými ochoreniami.

Sérum na pleť môže na prvý pohľad vyzerať ako kúra snov pre ľudí s mastnou pokožkou. Je však možné používať ich aj pri suchej pokožke. Sérum možno používať spolu s hydratačným prípravkom, pokiaľ používate sérum ako prvé, aby mohlo preniknúť do pokožky. Inak, ak by ste nedali sérum priamo na pokožku, by mohli oleje v hydratačnom prípravku vytvoriť bariéru a sérum by zastavili. Rovnako, ak trpíte na extrémne suchú pokožku, mali by ste po umytí tváre počkať 15 minút a až potom naniesť sérum na pleť. Takto neprenikne do pokožky prirýchlo, čo by mohlo vyvolať podráždenie a začervenanie. (pozri tiež sérum na tvár a typy pleti)

Všeobecnou zásadou je, že v prípade kožných problémov vo forme ekzémov alebo ružovky (rosacea), by ste sa mali o používaní séra poradiť so svojím lekárom. Koncentrované zloženie by totiž mohlo tieto ochorenia spustiť alebo zhoršiť.

Tipy na nanášanie pleťového séra

Väčšina sér obsahuje malé kvapkadlo alebo pumpičku, ktoré umožňujú odobrať naraz iba malé množstvo tekutiny. Aby sérum pôsobilo, stačí použiť malú kvapku. Po umytí tváre si vklepte sérum do pokožky, nevtierajte ho. Nechajte zaschnúť a preniknúť do pokožky. Následne môžete naniesť hydratačný prípravok a mejkap, so sérom sa nebudú vzájomne rušiť.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac