Regeneračné sérum s vitamínom C, vďaka ktorému budete vyzerať mladšie

Posledná úprava 04.09.2020

Poškodenie od slnka, vek, staré jazvy po akné… našťastie má pokožka schopnosť regenerácie. Je to, samozrejme, pomalý proces. Aby ste telu pomohli pri obnove kože, môžete siahnuť po mocnom vitamíne C.

Môžete si kúpiť priamo sérum na pleť s vitamínom C. Alebo si urobte za pár minút svoju domácu verziu.

Prínosy séra s vitamínom C

Vitamín C ma silné antioxidačné vlastnosti, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu, pokiaľ ide o zdravie pleti. Pomáha pri oprave a obnove kožných buniek, takže pomáha pleti zachovať si mladistvý a zdravý vzhľad. Zároveň bojuje proti vráskam. Pomáha stimulovať syntézu kolagénu v pokožke, vďaka nemu je koža napnutá a pružná. Vitamín C pomáha obnovovať pleť aj v prípade napadnutie voľnými radikálmi. Ak vás trápia jazvy z akné, hyperpigmentácia alebo fľaky zo slnka, pomôže vám sérum s vitamínom C pri ich odstránení.

Ak máte citlivú pleť, je vhodné začať najskôr s nižšími koncentráciami séra. Vitamín C obsahuje vysoké koncentrácie kyseliny L-askorbovej a môže spôsobiť mierne podráždenie pri prvej aplikácii na citlivú pokožku. Postupne zvyšujte koncentráciu séra, pleť si naň postupne zvykne.

Čo budete potrebovať:

 • tmavú fľašku s kvapkátkom
 • 1 lyžičku prírodného prášku vitamínu C (alebo tablety čistého vitamínu C, ktoré rozdrvíte)
 • 1 lyžičku čistej vody (môžete ju nahradiť ružovou vodou, kvôli vôni)
 • 1-2 lyžice gélu z aloe vera (alebo rastlinný glycerín)
 • ¼ lyžičky oleju s vitamínom E, prípadne 3 kapsuly s vitamínom E

Spôsob prípravy:

 1. Vložte lyžičku vitamínu C v prášku do nádobky.
 2. Pridajte lyžičku vody a dokonale rozmiešajte, až kým sa prášok úplne nerozpustí.
 3. Pridajte olej s vitamínom E.
 4. Pridajte gél z aloe vera.
 5. Vymiešajte dohladka. Sérum by malo byť mierne viskózne. Ak sa vám zdá príliš tekuté, pridajte gél z aloe vera.
 6. Sérum prelejte do tmavej fľaštičky. Vitamín C na slnku oxiduje. Ak teda nemáte tmavú nádobku, držte sérum mimo svetla, v chladničke. Robte si iba malé množstvá. Stačí týždenná dávka. PH séra sa totiž s pribúdajúcim časom postupne mení.

Spôsob použitia:

Najlepšie je sérum s vitamínom C používať večer pred spaním. Cez deň sa totiž môže pokožka stať citlivejšou na slnko. Po umytí tváre naneste toner a malé množstvo séra. Pred použitím fľaštičku vždy jemne pretrepte. Sérum na pleť vmasírujte bruškami prstov. Nakoniec môžete naniesť hydratačný prípravok.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac