Predlžovanie mihalníc – 4 zaujímavosti

Posledná úprava 12.02.2018

V jednej štúdii bolo zistené, že až 50% žien by zvolilo maskaru, ak by si mohli vybrať iba jeden produkt na svoj mejkap. Ale čo také predĺženie mihalníc? Nie je to žiadna rýchla záležitosť v štýle „naniesť a ísť“, ale napriek tomu je to úžasná skúsenosť. Pre začiatočníčky máme štyri hlavné postrehy…

1) Je zložité mať oči zavreté a v kľude takmer tri hodiny

Je síce pekné, keď vám povedia, že na to nemusíte vôbec myslieť. Čím viac sa ale snažíte nechať oči v pokoji, tým je to ťažšie. Môžete rozmýšľať nad povinnosťami, ktoré na vás čakajú a v duchu si ich zapisovať do pracovného rozvrhu. Ale keď takto tuho premýšľate, predsa len očami mierne hýbete a viečka sa vám chvejú. Čo ale máte robiť, ak musíte držať oči hodiny zavreté? Možno driemať…

2) Ťažko nájdete dva rovnaké dizajny

Zaskočiť vás môžu kadejaké rôzne možnosti predĺženia – mihalnice sa líšia dĺžkou, hrúbkou či zahnutím. Správny odborník, ktorý vám bude predĺžené mihalnice aplikovať, by si najskôr mal naštudovať vaše prirodzené mihalnice, aby vám predĺženie lichotilo a sedelo. Samozrejme by sa vás mal opýtať aj na vašu predstavu. A to sme ešte nespomenuli farby. Prirodzená farba mihalníc je väčšinou hnedočierna. Salóny však núkajú všetky farby pod slnkom.

3) Predĺženie mihalníc nie je pre každého

O tieto krásky sa treba riadne starať. S novým vzhľadom vám kvalitný salón dodá dlhý zoznam pravidiel a vyzbrojí vás rôznymi pomôckami. Predĺžené mihalnice potrebujú každodenné prečesávanie čistou špeciálnou kefkou. Ak budete spávať na chrbte, ušetríte si snáď trošku rannej námahy… Navyše, prvých 24 hodín ich nesmiete namočiť. Dať si dolu mejkap je tiež výzvou. Je potrebné používať obrúsky na odstránenie mejkapu. Pretože bavlnené odličovacie tampóny zanechajú na mihalniciach drobné chĺpky, ktoré budete odstraňovať ďalších 15 minút. A nech sa o ne staráte ako chcete, pomaly a nenápadne vám budú vypadávať, rovnako ako prirodzené mihalnice. Zo začiatku dokážete drobné nedostatky zakrývať trochou riasenky.

4) Stanete sa na nich závislé

Možno po prvej aplikácii predĺženia na mihalnice nebudete chápať, ako ste mohli tak dlho odolávať. A budete si predstavovať, ako smutne budú vyzerať vaše vlastné mihalnice, keď vám všetky umelé vypadajú. Predĺženie zvyčajne vydrží tri až štyri týždne, potom môžete začať odznova. Takže ak váhate, či si mihalnice nechať predĺžiť alebo nie, len smelo do toho. Ale uistite sa, že sa vložíte do rúk skutočného odborníka.

Čítajte ďalej Tipy pre rast mihalníc
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac