Pozrite sa čo sa stane, ak začnete každý deň piť vodu s medom

Posledná úprava 27.05.2022

Voda je pre nás blahodarná, to všetci vieme. Neustále počúvame, že by sme mali piť viac vody. Koniec koncov, voda je životne dôležitou zložkou pre naše telo, veď nesmieme zabudnúť, že naše telo tvorí 80% vody! Čo je celkom zvláštne, keď sa nad tým zamyslíte. Voda v podstate riadi všetky naše každodenné telesné funkcie, od transportu životne dôležitých živín a kyslíka po podporu nášho každodenného trávenia. Takže sme prišli na to, že ju jednoducho potrebujeme.

Avšak chceli by ste pitie vody spraviť ešte osožnejším pre vaše telo? Pridajte len med, áno med! Vieme si predstaviť, na čo myslíte.

  • Med je plný cukru.
  • A je príliš sladký.
  • Ako môže byť med zdravý?

Nemajte obavy, med má na vás v skutočnosti veľmi dobrý vplyv. Každodenné pitie vody s medom vám nielen podporí zdravie, ale aj zabráni v chorobe. Áno, počuli ste dobre, TOTO je to, čo sa stane, ak začnete každý deň piť vodu s medom...

Zbavíte sa vetrov

Áno, vetry, vidíte dobre. Ale naozaj, ak trpíte nadúvaním alebo cítite pravidelnú plynatosť, šálka vody s medom vám pomôže neutralizovať črevné plyny vo vašom tele. Verte, spadne vám kameň zo srdca.

Podporíte váš imunitný systém

Med má celkom pôsobivé účinky na posilnenie imunitného systému. Uistite sa, že kupujete nespracovaný, organický med pre dosiahnutie maximálneho účinku. Takýto med je plný enzýmov, vitamínov a minerálov, ktoré vás chránia pred nepríjemnými baktériami.

Zbavíte sa toxínov

Med a teplá voda je jednou z najlepších kombinácii na zbavenie sa odpadu z vášho tela. Rozlúčte sa s toxínmi a privítajte detox. Tu je ešte rýchly tip – pridaním citrónu ešte viac zvýšite účinok tohto nápoja, keďže citrón podporuje močenie. To len tak pre zaujímavosť…

Vaša pleť bude čistejšia

Presne tak. Med je prírodným antioxidantom, čo znamená, že pomáha telu zbaviť sa všetkého odpadu a vďaka jeho antibakteriálnym účinkom vám pomáha udržať vašu pleť čistú, dokonca ešte čistejšiu než hocikedy predtým.

Zbavíte sa nadbytočných kíl

Vaša prvá myšlienka je pravdepodobne...ale veď med obsahuje cukor! Áno, v mede sa nachádza cukor ale je úplne odlišným od bieleho cukru keďže je to prírodný cukor. Tieto prírodné cukry vás zbavia chuti na zlé a nezdravé pochutiny ako je torta, sladkosti, čokoláda alebo kola. Faktom taktiež je, že ak zameníte sladké nápoje za vodu s medom, ušetríte až do 64% kalórií a podporíte chudnutie!

Zmiernite bolesť hrdla

To, že teplá voda s medom je obľúbeným nápojom práve v zime, má istý dôvod. Pomôže vám so zapáleným hrdlom a zahreje vás v chladných mesiacoch. Med je prírodným prostriedkom na respiračné infekcie a bežný kašeľ. Takže nabudúce, ak budete mať otravnú nádchu, siahnite po mede (nespracovanom a organickom pravdaže).

Vaša hladina cukru v krvi sa upraví

Ako sme už spomínali, aj napriek tomu, že med obsahuje pomerne vysoké množstvo cukru, nie je to biely cukor - kombinácia fruktózy a glukózy v skutočnosti pomáha telu regulovať hladinu cukru v krvi a znižuje taktiež cholesterol. A to nie je vôbec zlé.

Zmiernite riziko ochorenia srdca

Flavonoidy a antioxidanty v mede sú taktiež pekne užitočné v prevencii a zmiernenia rizika ochorenia srdca. Výskum ukázal, že med spomaľuje procesy oxidácie zlého cholesterolu v ľudskej krvi – čo inak môže mať škodlivý účinok na vaše srdce a môže viesť k záchvatom, dokonca mŕtvici.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac