Dobrý deň, na rukách asi pred rokom som si odrazu všimla, že moje nehty nie sú hladké ako dovtedy, ale vrúbkovane.

moj lekar na to vobec nezareagoval, a to som sa začala asi pred pol rokom liecit na vysoky krvny tlak, a tieto problemy zacali byt vážne už tým že ked som rano vstala mala som tlak 180/120 a taktiez mi zacalo hucat v hlave. neustale pocujem sum a niekedy sa v noci zobudim na neprijemne sumenie. pripisovala som tieto problemy prechodu, nakolko mam 48 rokov a tak som si povedala ze iba musim prejst tymto obdobím. Ale asi také 2 tyzdne do zadu som zistila ze na nohach mi neprijemne zhrubli nehty na malickoch. ne su zlté,iba hrube. tazko sa strihaju. mam pocit ze problemy sa viac a viac prehlbuju.
17/03/2016
Pýta sa: Gabriela Zuzkovicova
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Gabriela

na nechtoch sa pribúdajúce roky zrkadlia rovnako ako na zvyšku tela. Zhrubnutie nechtov a ryhy (zvislé), sú častokrát prejavom starnutia. Vysoký tlak aj hormonálne zmeny sa rovnako na nechtoch prejaviť môžu. Nohy sú špecifické aj v tom, že sa na palcoch a malíčkoch môže zhrubnutím nechtov odraziť aj nosenie nevhodnej obuvi. Čítajte aj článok "pozor na horizontálne čiary na nechtoch"

Šumenie a hukot, ktorý vnímate, sú spojené práve s vysokým tlakom. Okrem iného vlastne "počujete" prúdiť krv...

Podľa toho, čo píšete, vzniknuté zdravotné problémy riešite s lekárom. Ak Vám nechty niektorý z nich naznačovali, postupne odrastú (viď ako rýchlo rastú nechty). Ak je však ryhovanie a zhrubnutie spojené s vekom, situácia sa výrazne zlepšovať nebude. Doprajte si vitamíny na nechty, ktoré prospejú jednak nechtom a jednak telu celkovo. Ak však beriete lieky na predpis - prekonzultujte s lekárom alebo lekárnikom vhodnosť kombinovania liekov a vitamínových doplnkov, aj vedľajšie účinky liekov (aj s ohľadom na nechty).


19/02/2019 - 10:11
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.