Limetka na pleť a jej 7 pozitívnych účinkov

Posledná úprava 21.01.2021

Limetka má pri pravidelnom používaní mnoho pozitívnych účinkov na pleť. Používa sa ako potravina na dochutenie či v podobe limetkovej čalamády, ktorá je pre jej unikátnu chuť populárna po celom svete. Okrem toho sa používa aj limetkový olej a to v rôznych kozmetických prípravkoch aj v prípravkoch na starostlivosť o zuby. Limetkový olej sa tiež používa ako olej na vlasy, ktorý vám zaručí úľavu od rôznych podráždení vlasovej pokožky. Spoločne s pozitívnymi zdravotnými i kozmetickými účinkami má limetka vynikajúcu vôňu, vďaka ktorej sa budete cítiť čerstvý a osviežený. Limetka má mnoho využití a preto sa odporúča vytlačiť šťavu z niekoľkých limetiek, uskladniť ju v nejakej nádobe a dať zmraziť, tak ju budete môcť použiť kedykoľvek, kedy budete potrebovať. Pomocou limetky môžete vašej pokožke dopriať príjemnú starostlivosť. Ponúkame vám niekoľko tipov, ako vám limetka na pleť dokáže pomôcť.

Limetka dokáže zmierniť tmavé škvrny na pleti

Tmavé škvrny sú jedným z problémov, ktorého sa všetci chceme zbaviť. Je naozaj náročne zbaviť sa ich aj pomocou drahých kozmetických prípravkov, ale limetka je pri tomto probléme skvelým pomocníkom. Aplikujte šťavu z limetky pomocou vatového tampónu priamo na tmavé škvrny a fľaky a nechajte pôsobiť 30 minút. Po 30 minútach si tvár opláchnite vlažnou vodou. Uistite sa však, že najmenej 1 hodinu nevystavíte pleť slnku. Po 1 hodine si na tvár aplikujte opaľovací krém.

Limetka na pleť si poradí s akné a vyrážkami

Ak máte pleť náchylnú na akné, v tom prípade je limetka vaším záchrancom. Zmiešajte pár kvapiek limetky s medom a aplikujte danú zmes na tvár. Pozitívnymi účinkami budete prekvapený už po 7 dňoch aplikovania. K akné dochádza ak sa na povrchu pleti akumuluje mastnota a nečistota. Limetka a med dokážu preniknúť hlboko do pórov pleti a zbaviť ju vyrážok, akné a taktiež aj jaziev, ktoré ostávajú po akné.

Limetka bojujte proti starnutiu

Starnutie je prirodzený proces, ktorému sa nedokážeme vyhnúť, ale môžeme takmer s istotou povedať, že sa týka každého. Všetci sa vystavujeme slnku a práve tak znižujeme produkciu melanínu v pleti a v dôsledku toho sa na pleti začnú objavovať známky starnutia. Na zlepšenie produkcie melanínu môžete limetku použiť ako peeling na tvár alebo ju použiť ako citrusovú ovocnú masku na tvár. Vďaka limetke dokážete o niečo oddialiť prejavy starnutia a zároveň zanecháte pleť mladistvú, žiarivú a čistú.

Limetka vás zbaví neželaného opálenia

Na zabránenie opálenia môžeme na pleť použiť množstvo ochranných krémov proti slnku, ale v dosiahnutí požadovaného výsledku takmer vždy zlyháme. Zbavenie sa opálenia je s limetkou jednoduché a lacné. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu grahamovej múky, 4 kvapky limetkovej šťavy a 1 čajovú lyžičku jogurtu. Pozor, aby v zmesi nezostali žiadne hrudky. Aplikujte vytvorenú zmes na tvár a nechajte zaschnúť. Nakoniec zmyte vodou, tvár vysušte a aplikujte hydratačný krém v prípade, že vaša pleť ostane po aplikácii limetkovej masky veľmi suchá. Opakujte tento postup raz až dvakrát týždenne pre kompletné zbavenie sa opálenia.

Zbavte sa rozšírených pórov pomocou limetky

Astringentný (sťahujúci) prípravok je nevyhnutnou súčasťou našej starostlivosti o pleť, keďže pomáha zmierniť rozšírené póry. Je pre nás nesmierne dôležité zbaviť sa rozšírených pórov, aby pleť ostala pružná a mladistvá. Limetka je jedným z najlepších astringentov, ktoré nám príroda ponúka. Aplikujte pár kvapiek limetkovej šťavy na miesta, kde máte viditeľné póry. Výsledok v podobe zmiernenia rozšírených pórov zbadáte po mesiaci aplikácie limetkovej šťavy.

Limetka na pleť bez mastnoty

Všetci máme radi ak je naša pleť bez lesklej mastnoty, a to po celý deň. Pre zbavenie sa nadbytočnej mastnoty na pleti je potrebné si tvár pravidelne umývať pomocou čistiaceho prípravku na pleť. Namiesto čistiaceho prípravku môžete zvoliť limetku, ktorá je skvelou a ľahko dostupnou voľbou. Po namáhavom dni zmiešajte pár kvapiek limetkovej šťavy s fullerovou hlinkou a ružovou vodou. Nechajte zmes na tvári zaschnúť a zmyte studenou vodou. Opakujte trikrát do týždňa pre užitie si pleti bez mastnoty po celý deň.

Limetka zahojí spálenie od slnka

Liečba spálenej pokožky od slnka je v počiatočnom štádiu veľmi dôležitá, inak je jej liečba po čase ťažšia. Ak zbadáte na vašej pokožke spálenie od slnka zmiešajte ružovú vodu s limetkovou šťavou v rovnakom pomere a aplikujte danú zmes na postihnuté miesta. Nechajte pôsobiť cez noc a ráno zmyte studenou vodou. Pozitívny účinok zbadáte už nasledujúce ráno.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac