Domov / / Je zlé spať v podprsenke?

Je zlé spať v podprsenke?

Posledná úprava 17.04.2019

Mohli by sme povedať iba „áno“ alebo „nie“ a nechať to tak. Ale to nezodpovedané „prečo“ zostáva visieť vo vzduchu. Zodpovedzme si teda 4 otázky, ktoré nám pomôžu rozhodnúť, či spať v podprsenke je zlé alebo dobré.

Čo sa deje, pokiaľ nosíte podprsenku? (V noci či cez deň?)

Začnime od základov. Prečo ženy vôbec nosia podprsenku?

Je to zvyk, ktorý niektoré kultúry prijali a tento zvyk sa rozšíril po celom svete. Ak sa pozriete na ženy akéhokoľvek starého kmeňa, moc z nich nenosí ani len blúzky či tričká, nieto ešte podprsenku. Nosenie podprsenky je primárne určené na zlepšenie estetiky tela. Okrem toho, poskytuje podporu pre obdarenejšie ženy a uľahčuje im život. Musia však mať tú správnu podprsenku. Výskum však ukazuje, že až 80% žien nosí nesprávnu veľkosť, z toho 70% príliš tesné podprsenky a 10% príliš voľné podprsenky.

Pomôže nosenie podprseniek proti ovísaniu prsníkov?

Dôraz na skutočnosť, že prsia sú doslova iba tukové hrudky, a nie svaly, ste počuli už miliónkrát. Nemôžete ich trénovať ako svaly. Ďalšia skutočnosť, že prsia s vekom nevyhnutne klesajú, poznáte tiež. Ak budete mať tú správnu podprsenku, môžu vaše prsia vyzerať príťažlivo a pekne. Aj ženy, ktoré sú fyzicky aktívne, venujú sa napríklad atletike či inému intenzívnemu cvičeniu, by si mali zabezpečiť vhodnú športovú podprsenku. Tá kontroluje nadmerný pohyb prsníkov. Nesprávny pohyb nielen urýchľuje klesanie prsníkov, tiež spôsobuje bolesť prsníkov u mnohých žien.

Ak chcete spevniť a zväčšiť svoje prsia pomocou prírodných ingrediencií, vyskúšajte krém na zväčšenie pŕs MammaMia alebo tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Ako je to s nosením podprsenky počas spánku?

Nosenie podprsenky je potrebné iba kvôli boju s gravitáciou, lepšie povedané, kvôli zmierneniu dopadu gravitácie na prsia. Kvôli nej klesajú rýchlejšie. A jediný spôsob, ako to zastaviť, je nosenie podprsenky, ktorá ich nadvihne. Keď spíte, nemá gravitácia na vaše prsia vplyv. Povedané inak, nemusíte spať v podprsenke. Ak však máte nepríjemný pocit, dajte si na noc bavlnenú podprsenku bez kostíc. Ak vám vyhovuje skôr spanie bez podprsenky, spite bez nej.

Spôsobuje nosenie podprsenky rakovinu prsníka?

Niektorí ľudia tvrdia, že ak nosíte podprsenku, tlačíte si neustále na prsia. Vo dne aj v noci. Tým bránite fungovaniu lymfatického systému. V priebehu rokov tým údajne vzrastá riziko rakoviny prsníka. V kultúrach, ktoré nepoužívajú podprsenky, nie sú hlásené prípady rakoviny prsníka, zatiaľčo kultúry, kde sa podprsenky nosia, zaznamenávajú ohromné počty úmrtí žien v dôsledku rakoviny prsníka.

Je to ale iba jedna strana príbehu. Vedecký výskum však túto teóriu vôbec nepotvrdil. Pokiaľ ide o sledovanie žien po menopauze, odborníci nenašli súvislosti medzi nosením či nenosením podprsenky a rakovinou prsníka. Takže sme znovu na začiatku. Ak však vo vašej rodine jestvuje anamnéza rakoviny prsníka a vy pociťujete pri nosení podprsenky nepohodlie, vyhnite sa jej. Obzvlášť v noci, keď telo naberá sily do nového dňa.

Aká je úloha podprsenky pri zmierňovaní bolesti chrbta?

Ženy s veľkými prsiami trpia na bolesti chrbta. Niektoré sa sťažujú aj na bolesti krku. Pri pohybe totiž dochádza k otrasom prsníkov. Aby sme boli presnejší, pri chôdzi sa prsníky nadvihujú a klesajú až o 4 cm. Pri behu dokonca až o 15 cm. A to je ohromné číslo. V tomto prípade je podprsenka potrebná. Dôležité je, aby ste si zaobstarali športovú podprsenku, ktorá vám správne sadne.

Aj ženy, ktoré podstúpili chirurgický zákrok na prsníku, potrebujú takúto podporu na zmiernenie pooperačnej bolesti. V tomto prípade sú podprsenky užitočné aj v noci. Ak sa prsníky dotknú postele, môže to byť nepríjemné a bolestivé. Vhodná podprsenka pomáha túto bolesť lepšie zvládnuť.

Aké je poučenie – nespať alebo spať v podprsenke?

  • Podprsenka pomáha čisto ako podpora (samozrejme iba vtedy, ak ju nosíte) a pomáha prsiam, aby boli pevné. Takúto podporu v noci nepotrebujete, pretože gravitácia na prsia nepôsobí, ak ležíte.
  • Ženy s ťažkým poprsím by mali investovať do podprsenky, ktorá dokáže zmierniť záťaž na väzivo prsníkov.
  • Nosenie alebo nenosenie podprsenky počas dňa alebo noci má iba málo do činenia s rakovinou prsníka.

Ak pociťujete čo i len trochu nepohodlia, podprsenku nenoste. Ak ale máte problém a zlý pocit bez podprsenky, noste ju. Sú to vaše prsia. Ak máte nejaké podozrenie, obráťte sa na lekára. Ak nosíte podprsenku, vyberte si tú správnu. To je podstatné.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

  • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
  • Prírodné bezpečné zloženie
  • Výhodná cena

Čítajte viac