Čo je to hydrolyzovaný kolagén
Hydrolyzovaný kolagén sa skladá z malých aminokyselín, ktoré pomáhajú formulovať nový kolagén v tele. Údajne je hydrolyzovaný kolagén schopný spevňovať pokožku, zvýšiť zásoby svalovej hmoty, liečiť artritídu, a dokonca obnovovať určité orgány. Momentálne nie sú známe žiadne vedľajšie účinky, ale stále sa odporúča poradiť sa s lekárom.
Obsah:
Čo je hydrolyzovaný kolagén
Hydrolyzovaný kolagén je kolagén, ktorý pochádza z hovädzích kostí a chrupaviek. Zvyčajne sa kosti rozdrvia, pomelú, odtučnia, namočia sa do kyseliny kvôli odstráneniu vápnika, znova sa namočia aby sa prerušili spojivá a nakoniec sa dehydratujú. Týmto procesom vznikajú aminokyseliny, ktoré sa neporušujú. Tieto aminokyseliny sa rýchlo absorbujú do krvného obehu a slúžia ako základný stavebný prvok nového kolagénu.
História hydrolyzovaného kolagénu
Hydrolyzovaný kolagén sa používa už viac ako 100 rokov pri varení, a je známy tým, že zlepšuje kvalitu vlasov a zosilňuje ich. KNOX GELATIN bola jednou z prvých spoločností, ktorá komerčne propagovala hydrolyzovaný kolagén, alebo želatínu, ako potravinový produkt.
Výhody užívania kolagénu
Hydrolyzovaný kolagén chráni a dokonca pomáha v získaní svalovej hmoty, prispieva k zlepšeniu príznakov artritídy, podporuje chudnutie spaľovaním tukov a nie sacharidov a bielkovín. Ďalšie potenciálne výhody hydrolyzovaného kolagénu zahŕňajú zlepšenie tónovania a zhustenia kože, obnovenie kĺbov, arteriálne zosilnenie, zvýšenie energie a obnovenie orgánov.
Ďalšie použitia hydrolyzovaného kolagénu
Hydrolyzovaný kolagén môžeme nájsť v práškovej rozpustnej forme, a stále sa používa ako želatínová potravina. Je to jedlý potravinársky výrobok. Môže sa konzumovať v množstve, ktoré je odporúčané pre denný príjem bielkovín. Pre ľahšiu konzumáciu sa obaľuje do kapsúl.
Vedľajšie účinky hydrolyzovaného kolagénu
Aj keď v súčasnosti nie sú známe žiadne vedľajšie účinky spojené s užívaním hydrolyzovaného kolagénu ako jedlého produktu, pri hydrolyzovanom kolagéne v šampónoch alebo iných produktoch pre starostlivosť o vlasy sa zistilo, že niekedy môže spôsobiť dermatitídu. Nezistilo sa však, že by sa nemohol užívať s inými liekmi alebo jedlom, ale stále sa odporúča konzultácia s lekárom. Týka sa to hlavne tehotných a dojčiacich žien.