Chudnutie vďaka zrnám zo zelenej kávy

Posledná úprava 25.11.2022

Extrakt zo zelenej kávy, vyrábaný zo zelených zŕn rastliny Arabica, je relatívne nová zložka produktov na chudnutie a teší sa veľkej pozornosti. Táto pozornosť nie je neodôvodnená, extrakt zo zelených kávových zŕn má mnoho zdravotných prínosov, jedným z nich je aj pomoc pri chudnutí.

Ako zelené kávové zrná účinkujú?

Zelené kávové zrná obsahujú polyfenoly, vrátane kyseliny chlorogénovej. Rovnako ako extrakt z hrozna alebo zelený čaj, obsahuje aj zelená káva antioxidatny, ktoré pomáhajú telu neutralizovať škodlivé voľné radikály. Kyselina chlorogénová obsiahnutá v zrnách zo zelenej kávy má antihypertenzný účinok, teda podporuje normálny krvný tlak.

Na rozdiel od kávových nápojov, extrakt zo zelenej kávy obsahuje iba málo kofeínu a nie je to stimulant. Navyše, kyselina chlorogénová zaniká, keď sa kávové zrná pražia a v kávových nápojoch sa preto nenachádza.

Kyselina chlorogénová podporuje znižovanie hmotnosti viacerými spôsobmi. Po prvé, podporuje vyváženú hladinu krvného cukru, a to utlmením uvoľňovania glukózy do tela. Po druhé, kyselina chlorogénová urýchľuje metabolizmus a fungovanie pečene, ktorá následne spaľuje viac tukov. Tento duálny mechanizmus podporuje tvorbu svalovej hmoty a to tak, že bráni vstrebávaniu tukov a samotnému priberaniu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac

Blízke témy