Domov / / Chudnutie - 6 vecí, ktorých sa...

Chudnutie - 6 vecí, ktorých sa musíte vzdať, aby ste schudli nadobro

Posledná úprava 18.12.2017

Pamätajte si: Chudnutie je maratón, nie šprint. Pôst na ovocných šťavách, diéta s nízkym množstvom sacharidov - ak bojuje so svojou váhou, možno stále hľadáte novú diétu, ktorá zázrakom všetko uľahčí. Ak však chcete zostať štíhly a zdravý, zvyčajne sa musíte podujať na trvalú zmenu životného štýlu, nie nasledovať najnovšie trendy v stravovaní. Prečítajte si zoznam zlozvykov, s ktorými potrebujete skoncovať, aby ste konečne videli trvalé výsledky.

1. Úplné vyhýbanie sa určitým jedlám

Každý má svoje obľúbené nezdravé jedlo alebo výrobok, ktoré nedokážete prestať jesť ako náhle začnete s chudnutím. Vyškrtnúť ho ale z Vášho nákupného zoznamu úplne ho urobí ešte lákavejším. Snažte sa nevynechávať žiadne potraviny zo svojho jedálnička úplne, pretože sa stanú atraktívnejšie, keď si ich zakážete. Doprajte si Vaše obľúbené jedlo ale s mierou. Je pravda, že poznáte samých seba. Ak ste si istí, že ak máte v špajzi krabicu sušienok, tak ich zjete všetky, kúpte si iba jednu. A keď ju jete, buďte všímaví. Pomaly si vychutnajte každý aspekt jej chuti, konzistencie a arómy, aby ste boli naozaj spokojní, hovoria odborníci na chudnutie.

2. Nedostatok spánku

Ak ste sa niekedy cítili za Vašim pracovným stolom rozospatí a prakticky zlupli celý croissant bez toho, aby ste venovali pozornosť tomu, čo robíte, viete, že Váš spánok ovplyvňuje Vaše stravovacie návyky a možnosti chudnutia. Nedostatok spánku je vinník číslo jedna, ktorý môže rozhodiť Váš pocit hladu, hovoria odborníci. Dobrá správa? Tohto zlozvyku je najpríjemnejšie sa zbaviť a výhody dostatočného množstva spánku môžu ovplyvniť všetky časti Vášho života.

3. Nárazové diéty

Na budúci víkend idete na svadbu a viete, že ak budete jesť len tvaroh, ľahko zhodíte 2,5kg. Alebo všetci vo Vašej kancelárii chudnú a skúšajú očistu pomocou ovocných štiav a Vy máte pocit, že nezapadnete do kolektívu ak sa nezúčastníte. Odolajte tomuto nutkaniu. Prísne diéty sú nezdravé, ale je tu toho viac, než len toto: Zo štúdií vyplýva, že nárazové diéty neúčinkujú, ale naopak spomalia metabolizmus a opäť priberiete na váhe to, čo ste zhodili, hovoria odborníci. Ak máte od hladu závraty, rozhodne to nie je dlhodobé riešenie.

4. Nárazové pitie

Opiť sa a potom si dať pizzu môže byť správanie, ktoré je spájané so životným štýlom vysokoškolákov, ale to neznamená, že ste s ním skončili vo veku 22 rokov. Alkohol znižuje zábrany a tým zvyšuje bezduché jedenie. Ak to chcete obmedziť, nepite na lačný žalúdok, neponáhľajte sa a majte v chladničke zdravšie občerstvenie, keď sa vrátite domov a neviete sa krotiť.

5. Vynechávanie jedál

Vyzerá to ako jednoduchá matematika, však? Ak vynecháte obed a normálne zjete večeru, prijali ste omnoho menej kalórií a dokážete účinne chudnúť. Ale takto to nefunguje. Váš hormón hladu ghrelin, a hormón sýtosti leptín pracujú najlepšie, keď jete každé štyri hodiny, tvrdia odborníci. Ak tomu tak nie je, dôjde k zmätku, čo môže spôsobiť prejedanie neskôr. Skúste si jedlá naplánovať dopredu, a to najmä v dni, kedy viete, že budete veľmi zaneprázdnení a môže byť pravdepodobné, že jedlo vynecháte.

6. Konzumácia potravín bez tuku

Je to trochu pozostatok z 90. rokov, ale v kuchyni ešte stále môžete mať syr, maslo a keksy s nízkym obsahom tuku. Pamätajte si, že tuk nie je zlý. Tuk potrebujeme na to, aby sme boli a cítili sa sýti. Odstránenie tuku z potravy spôsobí, že budeme mať chuť jesť a neskôr sa prejeme. Chudnutie sa teda nekoná. Konzumácia určitých potravín bez obsahu tuku môže dokonca spôsobiť, že prijmete menej živín. Odstránenie tuku z potravín ako sú mliečne výrobky bráni vstrebávaniu dôležitých vitamínov rozpustných v tukoch ako je vitamín A a D a tiež vápnik.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Chudnutie - 6 vecí, ktorých sa musíte vzdať, aby ste schudli nadobro Priemerné hodnotenie: 3 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac