Domov / / Celulitída a príjem tekutín sp...

Celulitída a príjem tekutín spolu súvisia

Posledná úprava 04.07.2019

V tomto článku Vám predstavíme jednu z ďalších teórií o vzniku a možnostiach odstránenia celulitídy.

Muradova teória

Murad obrátil teóriu celulitídy naruby. Tento doktor je toho názoru, že celulitída nie je problém tuku, ale problém kože spôsobený nedostatočným príjmom vody.

Jeho teória znie takto: tuk, ktorý vystúpil pod povrch kože (čo zapríčiňuje vzhľad podobný pomarančovej koži) by v skutočnosti mal byť ukrytý v spodnej vrstve kože, aby ho nebolo vidieť.

Dôvodom, prečo tieto tukové bunky migrujú pod povrch kože, je dehydratácia dermis (hornej vrstvy pokožky). Ak sú tukové bunky pochované hlboko v spodných vrstvách kože a sú obklopené dobre hydratovaným spojivovým tkanivom, nespôsobia problémy.

Okrem toho sa doktor domnieva, že spojivové tkanivo v spodných vrstvách kože stráca vodu a dehydratuje sa ako následok škôd spôsobených voľnými radikálmi. Možno ste počuli o voľných radikáloch v súvislosti škodami, ktoré spôsobujú na cievach a ďalších tkanivách, čo vedie k vzniku srdcových ochorení, rakoviny a iných degeneratívnych ochorení.

Voľné radikály sa vytvárajú pri vystavení sa cigaretovému dymu, znečisteniu, slnečnému svetlu, stresovým hormónom, nadmernému cvičeniu a nevyváženým diétam bohatým na trans-mastné kyseliny a ďalšie negatívne živiny.

Je preto logické, že sa neodporúča na rehydratáciu kože piť veľké množstvo vody ale skôr to, že ak niekto bojuje s celulitídou, mal by zlepšiť svoju stravu a životný štýl.

Tipy na rehydratáciu kože

1. Strava

Pre boj proti voľným radikálom a poškodenie tkanív jedzte stravu, ktorá je bohatá na antioxidanty a ochranné živiny. Takáto strava by mala obsahovať väčšinu čerstvého ovocia a zeleniny, najmä tých, ktoré sú bohaté na vitamín C, beta-karotén, lykopén a ďalšie fytochemikálie - z ktorých všetky majú antioxidačný účinok.

Strava by mala byť tiež bohatá na lecitín, živinu, ktorá môže pomôcť opraviť bunky tkaniva v koži. Potraviny bohaté na lecitín sú vajcia, sójové bôby a výrobky zo sóje, ako je tofu a sójové mlieko, hlúbová zelenina (kapusta, karfiol, brokolica), špenát, arašidy, šalát a jablká.

Esenciálne mastné kyseliny sa nachádzajú v ľanovom semene, ľanovom oleji, vlašských orechoch, para orechoch, repke, tučných rybách a potravinách obohatených o omega-3 ako sú napríklad omega-3 vajcia a mlieko, ktoré sú k dispozícii vo väčšine supermarketov. Tieto potraviny prispejú aj k zlepšeniu hydratácie tkanivových buniek v pokožke.

Chudé potraviny, ako chudé mäso, hydina, odtučnené mlieko, jogurt a tvaroh a strukoviny poskytujú aminokyseliny na podporu produkcie spojivových tkanív, ako sú elastín a kolagén, takže sú schopné zadržať viac vody.

Nakoniec, strava by mala obsahovať glukosamín, ktorý sa primárne nacháza v morských plodoch (kraby, ustrice, krevety). Ak nechcete zahrnúť tieto potraviny do svojho jedálnička na pravidelnej báze, môžete denne užívať glukosamínový doplnok.

Strava by nemala obsahovať trans-mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú v tuhom margaríne, pečive, pirohoch a koláčoch vyrobených so štandardným margarínom. Ďalším nasýteným tukom nachádzajúcim sa v masle, viditeľnom tuku na mäse, hydinovej koži, spracovaných mäsových výrobkoch, ako je väčšina údenín a tučnom syre je tiež dobré sa vyhnúť.

2. Ďalšie pomôcky pri boji s celulitídou

Murad naznačuje, že koža bude reagovať na podnety, ak zvolíte pravidelné masáže a nenáročné cvičenie, ako ísť na prechádzku na čerstvom vzduchu s cieľom zlepšiť si krvný obeh v koži a zvyšku tela.

Rovnako určite neuškodí, ak použijete krém proti celulitíde. Na výber je mnoho krémov proti celulitíde.

Faktory, ktoré pomáhajú celulitíde

Nasledujúcim veciam je potrebné sa vyhnúť za každú cenu, pretože podporujú tvorbu celulitídy:

  • akékoľvek potraviny, ktoré obsahujú trans-mastné kyseliny (koláče, mastné potraviny, tučné mäso, atď), alebo sú rozvarené (to ničí dôležité živiny)
  • fajčenie (znižuje tok krvi do kože, ničí vitamín C a je plné znečisťujúcich látok)
  • nadmerné cvičenie (ktoré núti telo tvoriť voľné radikály)
  • nadmerné vystavenie sa slnku, znečisteniu alebo stresu
  • liposukcia (podľa Murada, potrebujeme pod kožou vrstvu tuku pre jej podporu a jeho odstránenie môže podporiť celulitídu)
  • nosenie tesného oblečenia (oslabuje krvný obeh)

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Celulitída a príjem tekutín spolu súvisia Priemerné hodnotenie: 4.7 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Krém proti celulitíde

Naše hodnotenie:

  • Zpevňuje a vyhladzuje pokožku
  • Zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke
  • Viditeľné výsledky po čase používania

Čítajte viac