Časté otázky o predlžovaní mihalníc

Posledná úprava 05.04.2022

Čo je predlžovanie mihalníc?

Rovnako ako predlžovanie vlasov, predlžovanie mihalníc je kozmetický proces, pri ktorom sú na vytvorenie plnšieho, dlhšieho vzhľadu použité syntetické materiály. Umelé mihalnice existujú v rôznych dĺžkach, farbách a hrúbkach, a je možné nosiť ich počas spánku, sprchovania i plávania. Riasy použité na predlžovanie sa od umelých mihalníc líšia v tom, že sú aplikované po jednej a môžu vydržať dva až štyri týždne.

Ako sa takéto riasy aplikujú?

Táto procedúra môže zabrať v priemere 2 hodiny a na každé oko je aplikovaných zhruba 30-80 rias. Pri výkone tejto procedúry budete ležať a mnohí klienti si počas tohto času oddýchnu, pretože to môže byť celkom relaxačný proces.

Z bezpečnostných dôvodov budete vyzvaná otvoriť oči, aby kozmetička na Vaše spodné riasy aplikovala očné vankúšiky. Tieto vankúšiky sú 100% bezpečné, pretože sú vyrobené tak, aby držali blízko pri očiach.

Po tom, čo Vám kozmetička nasadí očné vankúšiky budete vyzvaná oči zavrieť a kozmetička Vám na vlastné riasy po jednej aplikuje syntetické mihalnice namočené v lepidle, no vyhne sa mladým mihalniciam aby ich nepoškodila.

Ako dlho predĺžené mihalnice vydržia?

Vzhľadom k tomu, že rovnako ako prírodné riasy, umelé riasy vypadávajú, klientom sa odporúča dať si umelé mihalnice doplniť každé 3 týždne v závislosti na rýchlosti rastu rias. Priemerný životný cyklus jednej prírodnej mihalnice je 60 -90 dní. Skúsenosti jednotlivých ľudí sa budú líšiť, v závislosti od každodenne vykonávaných činností, ale doplnenie rias bude potrebné každé 2-3 týždne.

Ako často by som si mala dať riasy doplniť?

Odporúča sa dať si riasy doplniť každé 2-3 týždne. Ak budete čakať viac ako 5 týždňov, niektoré Vaše riasy budú chýbať. Faktory ako je napríklad vystavovanie sa vode, para alebo prílišné dotýkanie sa rias môže spôsobiť, že budete potrebovať doplniť riasy skôr.

Môžem na predĺžené riasy nanášať maskaru?

Pri predĺžených riasach nemusíte používať maskaru, pretože umelé mihalnice dodávajú ilúziu, že maskaru na sebe už máte. Ak sa rozhodnete riasenku predsa len použiť, používajte len riasenku na vodnej báze. Nepoužívajte žiadne riasenky na olejovej báze alebo vodeodolné riasenky. Riasenka, ktorá je na báze oleja môže rozpustiť lepidlo, skrátiť životnosť vašich predĺžených mihalníc a spôsobiť, že vám vypadnú skôr.

Môžem pri nosení umelých mihalníc plávať, sprchovať sa, cvičiť alebo ísť do kúpeľov?

Áno. Odporúča sa však, aby ste prvých 12-48 hodín boli veľmi opatrná a riasy si nezamočili.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac