Ako sa zbaviť vrások na čele v mladom veku

Posledná úprava 24.04.2023

Vrásky na čele sú horizontálne alebo vertikálne línie, ktoré sa objavujú na čele ako dôsledok starnutia. Je viac frustrujúce, keď sa vrásky na čele zjavia v mladom veku. Vekom majú tendenciu stávať sa výraznejšími. Ak sa vrásky na čele objavia skôr ako majú, môže byť dôvodom vystavenie sa ultrafialovým lúčom, fajčiarske návyky aj nezdravý životný štýl. Všetky tieto faktory môžu spôsobiť predčasné objavenie sa vrások na čele alebo línií od mračenia.

Čo na vrásky na čele - prírodné riešenia

Existuje niekoľko prírodných riešení, ktoré môžete kombinovať a sledovať ako vám pomôžu zbaviť sa vrások na čele a vrások od mračenia. Dôležitá je aj prevencia vzniku vrások.

Zdravá strava na odstránenie vrások na čele v mladom veku

Nedostatok správnej výživy môže viesť k objaveniu vrások a línií na čele v mladom veku. Konzumácia sladkého vedie k zvýšeným zápalom, voľným radikálom a prebytkom toxínov, a to všetko môže viesť k hlbokým vráskam a vráskam od mračenia. Dostatok správnych živín je najlepšia prírodná metóda na redukovanie vrások na čele v mladom veku. Na odstránenie vrások na čele a udržanie pokožky zdravej a mladej konzumujte jedlá, ktoré majú vitamín A, C, E a minerály ako zinok a selén. Tiež čerstvé ovocie a zelená listová zelenina môže pomôcť v zachovaní pevnejšej, hladšej a zdravšej pokožky.

Na zbavenie sa vrások od mračenia a vrások na čele dbajte na hydratáciu

Na ochranu vášho čela pred vráskami ostaňte hydratovaný. Ak pokožka stráca elasticitu, stáva sa viac náchylnou na vrásky, a to zakaždým keď robíte tvárové výrazy. Pitie väčšieho množstva vody pomáha vyplniť kožné tkanivá, vyživovať pokožku a pomáha udržať elasticitu pokožky. Keď začnete piť veľa vody, telo sa začne zbavovať toxínov a zaisťuje, že pokožka ostane hydratovaná. Výsledkom je, že vzhľad hlbokých vrások a ovisnutej pokožky na čele je vo veľkej miere redukovaný.

Pravidelná exfoliácia na odstránenie vrások na čele

Ak chcete, aby vaša pokožka na čele vyzerala zdravo a žiarivo, pravidelne odstraňujte staré bunky na pokožke. Exfoliácia tvárovej pokožky na pravidelnej báze odstraňuje vrchnú časť pokožky, ktorá obsahuje mŕtve kožné bunky a pomáha vzniku nových. Odstráňte mŕtvu, hrubú pokožku na čele s prírodnými exfoliačnými produktami starostlivosti o pleť. Táto prírodná starostlivosť o vrásky zjemňuje hlboké línie na čele, a zdokonaľuje textúru pokožky odstránením poškodenej vonkajšej vrstvy a odhalením novej, mladej pokožky.

Tvárová jóga na odstránenie vrások na čele aj ako prevencia vzniku vrások

Tvárová jóga je jednou z najlepších metód na odstránenie vrások na čele v mladom veku. Cviky na spevnenie čela alebo tvárová jóga pomáhajú redukovať vzhľad línií a ovisnutej pokožky na vašom čele, a to spevňovaním svalov a pokožky na čele. Vyskúšajte tieto cviky na čelo na redukovanie línií na čele: ukazovákom zatlačte medzi obočie a zamračte sa, ako keby ste tlačili obočie do hlbšej vrásky od mračenia. Potom skúste zdvihnúť obočie proti tlaku a uvoľnite. Opakujte tieto cvičenia 10krát.

Krém na vrásky na čele

Jedna z najlepších metód na odstránenie hlbokých vrások na čele je aplikovanie krému proti vráskam. Masírovaním oblasti čela s krémom proti vráskam najvyššej kvality pomôže rýchlo odstrániť vrásky a línie od mračenia. Ingrediencie v krémoch proti starnutiu na vrásky na čele môžu pomôcť redukovať hĺbku jemných línií a vrások na čele hydratovaním pokožky alebo odstránením vonkajšej vrstvy odumretých kožných buniek. Pre vrásky na čele zvoľte krémy, ktoré majú prirodzený obsah ingrediencií ako vitamín C, retinoly, alebo alfa-hydroxy kyselín (kyselina glykolová, mliečna, vínna alebo kyselina citrónová). Tieto ingrediencie v krémoch proti vráskam stimulujú obnovu buniek a zvyšujú produkciu pokožku naplňujúceho kolagénu v pleti. Kvalitné krémy proti vráskam sú drahé, ale sú efektívne a nemusíte tvár vystavovať potenciálnym rizikám a vedľajším efektom kozmetických zákrokov.

Opaľovacie krémy na odstránenie vrások na čele

Nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom, lepšie povedané škodlivému UV a UVB žiareniu, spôsobuje pokožke rýchlejšie starnutie ako normálne. Najlepšou cestou na ošetrenie a prevenciu pred vráskami na čele v mladom veku, je ochrániť pokožku na tvári od škodlivých UV lúčov. Opaľovací krém je jeden z najefektívnejších produktov na starostlivosť o pleť, ktorý sa používa na prevenciu jemných línií a vrások na čele. Kúpte si opaľovací krém s ochranným faktorom (SPF) 15 a viac, a aplikujte ho na čelo a na tvár 30 minút predtým ako vyjdete von. Opaľovacie krémy vám pomôžu vyživiť pokožku a ochránia pred ďalšími vráskami na čele.

Náplaste proti vráskam

Vrásky na čele v mladom veku môžu byť veľmi zahanbujúce. Môžete použiť tvárové náplaste na odstránenie mimických vrások na čele. Tvárové náplaste sú vyrobené z prírodných materiálov priateľských k pokožke. Tieto náplaste sa aplikujú pozdĺž čela a medzi oči cez noc.

Odstránenie vrások na čele - domáce recepty

Nasledujúce prírodné metódy a domáca nápravná starostlivosť vám môžu pomôcť bojovať proti hlbokým vráskam na čele prírodným spôsobom.

Kokosový olej na odstránenie vrások na čele

Kokosový olej je jeden z najlepších prírodných prostriedkov na odstránenie vrások na čele. Kokosový olej udržuje pokožku silnú a vláčnu, čo pomáha prevencii vzniku vrások. Aplikujte vaječné bielka zmiešané s kokosovým olejom na vrásky na čele a línie a predtým, než tvár umyjete, nechajte masku zaschnúť. Pomôže to uchovať elasticitu pokožky na čele a eliminuje znaky starnutia. Kokosový olej je taktiež veľmi dobrý ak máte na čele veľmi suchú pokožku, pretože tuky redukujú stratenú vlahu cez póry v pokožke.

Vazelína na vrásky na čele

Veľmi odporúčaným domácim prípravkom na vrásky na čele je vazelína. Jednoduchá vec, ktorá môže napomôcť odstrániť jemné línie a vrásky z tváre. Pred spaním si čelo navlčhite a hrubo natrite vazelínou. Jemne ju vmasírujte do pokožky tak, aby nebola na pocit mastná ani lepivá. Vazelína je emoliencium (zvláčňujúci, ukludňujúci krém), ktoré tvorí vodeodolnú vrstvu na pokožke, čím vlahu v koži uzamkne.

Vaječné bielka na odstránenie vrások na čele

Vajcia sú jedným z najlepších domácich receptov na vrásky na čele. Maska na tvár vyrobená z vaječného bielka môže pomôcť zmierniť vzhľad vrások a línií na čele. Aplikujte vaječné bielko na vrásky a nechajte zaschnúť, až kým pokožka nebude spevnená. Na vrásky na čele môžete tiež aplikovať vaječné bielka s kokosovým olejom. Masku nechajte pred umytím zaschnúť.

Odstráňte vrásky z čela použitím hroznovej šťavy

Aplikácia hroznovej šťavy s medom je jedna z najefektívnejších prírodných riešení na odstránenie vrások z čela. Na čelo naneste hroznovú šťavu na 20 minút. Umyte teplou vodou a potom usušte tvár suchým uterákom. Hroznová šťava pomáha uzamykať vlhkosť a udržuje pokožku hydratovanú. Med pomáha absorbovať a udržiavať vlahu.

Odstráňte vrásky na čele s použitím banánu

Banány pomáhajú hydratovať suchú, podráždenú pokožku, ktorá spôsobuje vrásky. Pravidelné používanie banánovej masky môže redukovať hlboké línie na čele. Na vytvorenie účinnej prírodnej masky na tvár jednoducho rozpučte jeden zrelý banán a zmiešajte ho s 1 čajovou lyžičkou medu a pár kvapkami citrónu. Aplikujte masku na tvár a vrásky na čele. Keď je kompletne suchá, umyte si tvár teplou vodou.

Maska z vitamínu E na odstránenie vrások na čele

Ďalší z domácich receptov na vrásky na čele je pleťová maska s vitamínom E. Môžete zmiešať obsah tabletiek vitamínu E s trochou citrónovej šťavy a jogurtom. Ďalšou možnosťou je aplikácia masky vyrobenej z vitamínu E, ružovej vody, medu a kurkumy. Aplikujte ju na línie na čele a nechajte pôsobiť 10 minút.

Kapustový recept na odstránenie vrások z čela

Kapustová šťava je veľmi efektívna na boj proti vráskam. Na redukovanie vrások na čele vmasírujte kapustovú šťavu do tváre a nechajte ju zaschnúť na 10 až 20 minút. Následne umyte teplou vodou a zakončite opláchnutím v studenej vode. Tiež môžete zmiešať 30 ml šťavy z kapusty s 1 čajovou lyžičkou medu a jemne aplikovať zmes na vrásky na čele.

Recept z pupalkového oleja na zbavenie sa vrások na čele

Pupalkový olej je efektívna metóda na zbavenie sa vrások na čele. Urobte si zmes pupalkového oleja a avokáda a aplikujte túto masku na línie na čele a nechajte pôsobiť na 10-15 minút. Jemne zmyte. Táto domáca kúra proti vráskam je vhodná pre zrelú pleť.

Citrónová šťava na zbavenie sa vrások na čele

Aplikujte trochu čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy na čelo a potrite ho citrónovou šupkou. Je to jeden z najlepších domácich receptov na zbavenie sa vrások na čele. Aplikácia zmesi citrónovej šťavy spolu so smotanou je tiež prospešná. Po tom, čo ju necháte pôsobiť 30 minút si umyte čelo. Pravidelná aplikácia odstráni vrásky z čela a tiež vašu pokožku zosvetlí.

Ružová voda na odstránenie vrások na čele

Aplikácia ružovej vody je ďalšia výborná prírodná metóda na odstránenie vrások na čele. Pridajte do ružovej vody med a kurkumu a aplikujte ju na vrásky. Táto tvárová maska odstráni mŕtve kožné bunky a chráni pred vráskami. Opakujte túto prírodnú liečbu na dennej báze. Ako alternatívu tiež môžete použiť zmes vajca s dvoma čajovými lyžičkami glycerínu a ružovej vody.

Odstráňte vrásky s použitím pomarančovej kôry

Na výrobu tvárovej masky na odstránenie vrások zmixujte 1 polievkovú lyžicu prášku sušenej pomarančovej kôry s 1 polievkovou lyžicou smotany a aplikujte túto zmes na čelo a tvár, najlepšie pred spaním. Táto prírodná maska na tvár pomáha zbaviť sa jemných línií a komplexne čistí pleť.

Uhorka na odstránenie vrások z čela

Uhorky sú skvelé prírodné domáce prostriedky na odstránenie vrások na čele. Zmiešajte uhorkovú šťavu s mrkvovou šťavou a aplikujte denne na čelo predtým ako pôjdete spať. Uhorky prirodzene hydratujú a vyživujú pokožku. Silné antioxidanty v uhorke pomáhajú budovať kolagén a elastín, ktoré pokožku robia pevnejšou a kompaktnejšou, a chránia kožné bunky pred poškodením. Mrkvová šťava pôsobí ako odstraňovač a redukovač vrások. Táto zmes tiež redukuje začervenanie na pokožke.

Odstráňte vrásky s použitím receptu z ananásu

Ananás je naplnený vitamínmi, minerálmi, antioxidantmi a enzýmami, ktoré čistia pokožku, redukujú vrásky a liečia akné. Môžete aplikovať ananásovú masku na odstránenie vrások na čele aj vrások od mračenia. Extrakt z ananásovej šťavy zmiešajte s pár čajovými lyžičkami pšeničnej múky alebo medu. Keď zmes nadobudne požadovanú textúru, aplikujte ju na tvár a čelo a nechajte pôsobiť 20 minút.

Domáci recept z ovsenej kaše na zbavenie sa vrások na čele

Recept z ovsenej kaše pomáha v odstraňovaní starých kožných buniek a podporuje jemnejšiu a hladšiu pokožku. Dajte do misky 2 polievkové lyžice mletých ovsených vločiek a vyšľahaných vaječných žĺtkov. Pridajte do zmesi čajovú lyžičku olivového oleja a vytvorte jemnú pastu. Čistým tampónom na tvár aplikujte pastu z ovsenej kaše na celú tvár. Špeciálnu pozornosť venujte vráskam na čele.

Tipy na prevenciu pred vráskami na čele

Pokožka na čele je obzvlášť náchylná na vrásky, pretože je to oblasť tváre, ktorá využíva veľa mimických opakujúcich sa pohybov. To je dôvod, prečo vznikajú horizontálne výrazové vrásky, ktoré sa objavia u niekoho už počas dospievania.

  1. Na zbavenie sa vrások na čele pite veľa vody. Dehydrovaná, suchá pokožka je náchylnejšia na formáciu a vznik vrások. Pitie dostatočného množstva vody, taktiež urobí vašu pokožku mladšou a zdravšou. Aj čerstvé ovocné šťavy sú chutnou alternatívou.
  2. Mali by ste jesť dostatok potravín bohatých na vitamíny a minerály. Listová, zelená zelenina a ovocie sú ich skvelým zdrojom. Vitamín A, C, E a K sú živiny pre mlado a zdravo vyzerajúcu pokožku.
  3. Natierajte si tvár opaľovacím krémom ako prevenciu a redukciu hlbokých línií na čele. Teplo zo slnka vysušuje pokožku a spôsobuje rýchlejšie starnutie. Natieranie sa opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom (SPF) je vysoko odporúčané. Vhodné je tiež nosiť široký klobúk.
  4. Na zbavenie sa vrások na čele je vhodné mať dostatok spánku a každú noc oddychovať. Pomôže to pokožke udržať si mladistvý vzhľad. Stres a nedostatok spánku môžu vysušovať pokožku a robia ju viac náchylnou na vznik vrások na čele. Večerný spánok dobije telo – neponocujte často.
  5. Nefajčite, ani sa nevystavujte pasívnemu fajčeniu. Fajčenie znižuje produkciu kolagénu a vytvára vrásky v skoršom veku.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac