Domov / / Ako minimalizovať hlboké vrásk...

Ako minimalizovať hlboké vrásky v oblasti dekoltu

Posledná úprava 13.11.2017

O svoju pleť sa vzorne staráte a dozor nad tvárovými vráskami a vráskami na krku je na vašom dennom poriadku. V určitom bode si ale možno všimnete, že pokožka na vašom dekolte aj tak podľahla starnutiu a poškodeniu od slnka, čo môže spôsobiť tvorbu línií a jemných vrások. Zistite aké produkty a procedúry znovu naštartujú vašu pokožku na hrudi, vyhladia vrásky a ochránia vás pred vznikom nových, pre zvodne vyzerajúci dekolt v každom veku.

Krok č. 1 - Aplikujte krém proti vráskam na hrudník každý deň

Aj keď krémy nemusia hneď nutne odstrániť vrásky z oblasti vášho dekoltu, ohliadnite sa po produktoch, ktoré sú vyrábané s aktívnymi ingredienciami alfa-hydroxy kyselinami, retinolom, vitamínom C, kinetínom, peptidmi medi alebo koenzýmom Q10, na redukovanie objavených línií a vrások. Skúste kozmetické nálepky na dekolt pre ešte intenzívnejšiu liečbu. Aplikáciou týchto samolepiacich pásikov, zvyčajne používaných na hojenie rán a jaziev, na jednu hodinu, pomôže stimulácii kolagénu pozdĺž vášho krku.

Krok č. 2 - Na hlboké vrásky skúste použiť botox

Kým botox je zvyčajne používaný na tvárové vrásky a línie, môže pomôcť zmenšiť vzhľad vrások aj na vašom hrudníku. Kliniky tvrdia, že botox pracuje tak, že zabraňuje kontrakciám svalov. Botox by mal byť injekčne podávaný licencovaným profesionálom a poskytuje mladistvejší vzhľad, ktorý trvá niečo medzi tromi až štyrmi mesiacmi.

Krok č. 3 - Zvážiť môžete aj výplne mäkkých tkanív

Výplne mäkkých tkaním vypĺňajú hlboké línie a vrásky, vpichovaním kolagénu alebo tuku pod pokožku. Podobne ako botox, je často vyhradený pre tvárové nedokonalosti, ale mal by pomôcť odstrániť vrásky aj z oblasti dekoltu. Vyberte si doktora alebo dermatológa vyučeného vykonávať tieto procedúry a môžete očakávať, že výsledky vám vydržia aspoň 6 mesiacov.

Krok č. 4 - Podkožný resurfacing pokožky

Ďalšou možnosťou je podkožný resurfacing pokožky v oblasti dekoltu. Kožný resurfacing je vykonávaný licencovanými profesionálmi, sú to procedúry dermabrázie alebo chemického peelingu. Obe ošetrenia šetrne odstraňujú vrchnú časť pokožky, buď s jemne drôtenou kefkou alebo s chemickým činidlom. Keď je pokožka odstránená, môže sa tvoriť nová pokožka, ktorá je zdravšia a často obsahuje menej vrások.

Krok č. 5 - Porozprávajte sa s vaším dermatológom o laserovom resurfacingu

V tomto type ošetrenia pokožky, je laser používaný na odstránenie epidermálnej vrsty pokožky na hrudi jej ohrievaním. Tento dvojaký proces neposkytuje len zdravšie vyzerajúcu pokožku, ale taktiež stimuluje k produkcii kolagénu a elastínu. Keď sa pod pokožkou začnú tvoriť kolagén a elastín, fungujú ako jemné výplne mäkkých tkanív, vypĺňaním hlbokých vrások a línií.

Varovanie

Kožný resurfacing môže spôsobovať začervenanie, popálenie a niekedy aj jazvy na tvári. Poraďte sa s vaším doktorom aj o odstránení potenciálnych vedľajších efektov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac