Domov / / Ako minimalizovať hlboké vrásk...

Ako minimalizovať hlboké vrásky v oblasti dekoltu

Posledná úprava 14.04.2020

O svoju pleť sa vzorne staráte, ale pozabudli ste na dekolt? Čo presne preň môžete urobiť?

Aplikujte krém proti vráskam na hrudník každý deň

Aj keď krémy nemusia hneď nutne odstrániť vrásky z oblasti vášho dekoltu, ohliadnite sa po produktoch, ktoré sú vyrábané s aktívnymi ingredienciami alfa-hydroxy kyselinami, retinolom, vitamínom C, kinetínom, peptidmi medi alebo koenzýmom Q10, na redukovanie objavených línií a vrások.

Na hlboké vrásky skúste použiť botox

Kým botox je zvyčajne používaný na tvárové vrásky a línie, môže pomôcť zmenšiť vzhľad vrások aj na vašom hrudníku. Botox pracuje tak, že zabraňuje kontrakciám svalov. Botox by mal byť injekčne podávaný licencovaným profesionálom a poskytuje mladistvejší vzhľad, ktorý trvá niečo medzi tromi až štyrmi mesiacmi.

Zvážiť môžete aj výplne mäkkých tkanív

Výplne mäkkých tkaním vypĺňajú hlboké línie a vrásky, vpichovaním kolagénu alebo tuku pod pokožku. Podobne ako botox, je často vyhradený pre tvárové nedokonalosti, ale mal by pomôcť odstrániť vrásky aj z oblasti dekoltu. Vyberte si doktora alebo dermatológa vyučeného vykonávať tieto procedúry a môžete očakávať, že výsledky vám vydržia aspoň 6 mesiacov.

Podkožný resurfacing pokožky

Ďalšou možnosťou je podkožný resurfacing pokožky v oblasti dekoltu. Kožný resurfacing je vykonávaný licencovanými profesionálmi, sú to procedúry dermabrázie alebo chemického peelingu. Obe ošetrenia šetrne odstraňujú vrchnú časť pokožky, buď s jemne drôtenou kefkou alebo s chemickým činidlom. Keď je pokožka odstránená, môže sa tvoriť nová pokožka, ktorá je zdravšia a často obsahuje menej vrások.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac