Domov / / 8 tipov ako sa zbaviť vrások n...

8 tipov ako sa zbaviť vrások na krku

Posledná úprava 08.11.2017

Vrásky na krku a tvári sa objavujú skôr ako vrásky na ostatných častiach tela. Častokrát ale ľudia venujú väčšiu pozornosť vráskam na tvári a majú tendenciu zanedbávať jemnú pokožku na krku a v dekolte. S vekom, má pokožka tendenciu stávať sa tenšou, menej elastickou, suchšou a nakoniec vráskavou. Jemný povrch krku a dekoltu si vyžaduje extra pozornosť na odstránenie vrások na krku.

Tipy na starostlivosť o pleť ako odstrániť vrásky na krku

Odstránenie vrások na krku a prevencia pred znovuobjavením hlbokých vrások na krku si vyžaduje vhodnú starostlivosť. Môžete vyskúšať nasledujúce tipy starostlivosti o pleť a recepty na odstránenie vrások doma.

1. Aplikujte hydratačný krém na zbavenie sa vrások na krku

Hydratácia je jedna z najlepších tipov starostlivosti o pleť na zbavenie sa vrások na krku a ovísajúcej pokožky na krku. Vrásky a jemné línie sú viac zjavné na suchej pokožke, takže by ste mali aplikovať hydratačný a výživný krém, a to masírovaním krému do pokožky krku ťahmi nahor. Udržiavanie vašej pokožky krku hydratovanej a vyživenej pomáha udržiavať pleť vláčnou, čím odstraňuje vzhľad vrások.

2. Na odstránenie vrások na krku používajte opaľovací krém

Je dôležité chrániť vašu pokožku pred škodlivým UV žiarením zo slnečných lúčov, aby ste sa zbavili vrások na krku. Noste UV ochranu ako zbraň pred škodlivými slnečnými lúčmi, ktoré časom môžu zrýchľovať proces starnutia a spôsobujú hlboké vrásky a ovisnutú pokožku na krku. Na udržanie vrások na krku na uzde, je nutné používanie dobrého opaľovacieho krému. Vyberte si zo širokého spektra opaľovacích krémov s vysokým faktorom SPF na redukovanie hlbokých vrások na krku a na zlepšenie celkového vzhľadu pokožky na krku.

3.Na zbavenie sa vrások exfoliujte pokožku na krku

Pravidelná exfoliácia pokožky na krku pomôže redukovať vrásky na krku a dodáva jej zdravšie vyzerajúci vzhľad. Exfoliujte oblasť krku a hrudníka aspoň raz za týždeň, na udržanie pokožky čistej od zakorenenej špiny a mŕtvych buniek, ktoré môžu prispieť k vývoju vrások a robia ich výraznejšími. Tenká a jemná pokožka v okolí krku je veľmi citlivá, takže sa vyhnite produktom obsahujúcim ostré časti a použite jemný, neabrazívny exfoliačný krém na ošetrenie vrások.

Môžete si taktiež pripraviť prírodný exfoliačný krém na odstránenie vrások na krku, zmiešaním hŕstky pšeničných otrúb s polievkovou lyžicou nechtíkového oleja. Aplikujte ho na hlboké vrásky na krku a na pár minút jemne masírujte. Umyte teplou vodou. Povzbudí to obnovu buniek. Pamätajte, že po exfoliačnom kréme, aplikujte vyživujúci krém na vyhnutie sa suchej pokožky.

4. Na redukovanie vrások na krku aplikujte krém proti vráskam na krku

Ďalší typ na ošetrenie pokožky na odstránenie vrások na krku a „morčacieho krku“ je použitie krému spevňujúceho pokožku krku. Aplikujte dobrý krém proti vráskam na krk na noc. Krémy na vrásky na krku pomáhajú redukovať vzhľad vrások a jemných línií na krku a dopĺňajú mnohé potrebné vitamíny pre vašu pokožku.

5. Na zbavenie sa vrások sa zdravo stravujte

Snažte sa jesť dobre vyváženú stravu obsahujúcu antioxidanty, najmä omega-3 mastné kyseliny, na odstránenie vrások na krku. Losos, mečúň a ľanové semienka obsahujú omega-3 mastné kyseliny. Omega-3 kyseliny vás pomáhajú udržiavať fit a krásnych v akomkoľvek veku. Sú uznávané ako rozhodujúce pre dobrý režim starostlivosti o pleť, v boji proti vráskam na tvári a krku. Konzumujte rozličné ovocie a zeleninu, pretože obsahujú mnoho antioxidantov, ktoré pomáhajú pokožke obnovovať nové bunky, nahrádzať poškodené bunky a redukovať vzhľad hlbokých vrások a ovisnutej pokožky na krku. Môžete vyskúšať aj ovocné masky na tvár.

6. Na odstránenie vrások na krku robte cvičenia na krk

Cvičenia pre krk môžu pomôcť posilniť oslabené svaly na krku. Výsledkom môže byť viditeľné zmeny zahŕňajúce zvýšenú elasticitu pokožky, redukovanie vrások na krku, lifting pokožky na krku a redukovanie ovisnutej pokožky na krku.

Na zbavenie sa týchto horizontálnych línií a hlbokých vrások na krku, sadnite si na stoličku a nakloňte hlavu dozadu. Držte pery spojené a začnite vykonávať pohyby žuvania. Budete cítiť ako sa pokožka na vašom krku spevňuje. V rovnakej sedacej pozícii, našpúľte pery a tvárte sa, že chcete pobozkať strop. Pre ďalšie cvičenie, vyplazte jazyk a skúste sa s ním dotknúť vašej brady. Po pár sekundách držania, by ste mali cítiť napätie v krku. Robte toto cvičenie krku pravidelne a odstránite tým vrásky a ovisnutú pokožku na krku.

7. Na zbavenie sa vrások na krku držte bradu vzpriamene

Ak pravidelne skláňate hlavu dole k hrudníku, máte viac pravdepodobný rozvoj dlhodobých vrások na vašom krku. Vždy držte vašu hlavu rovno a bradu vzpriamene. Vzpriamený postoj vás pomôže ochrániť a odstrániť vrásky na krku.

8. Na odstránenie vrások na krku si prispôsobte váš vankúš

Vysoký vankúš môže spôsobiť na pokožke krku vrásky. Ak spíte na viac ako jednom vankúši, je načase prestať. Pomôže to zbaviť sa vrások na krku. Malý vankúš môže maximalizovať uhol medzi tvárou a krkom, a tak spomaliť formáciu hlbokých vrások a jemných línií na pokožke krku.

Tieto sú jedny z najlepších tipov starostlivosti o pleť na zbavenie sa vrások na krku. Nasledujte tieto tipy a ošetrenia pokožky na odstránenie vrások na krku prirodzene.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac