Domov / / 7 tipov proti celulitíde

7 tipov proti celulitíde

Posledná úprava 27.02.2018

Vyskúšajte tieto prírodné tipy ako prevenciu a zmiernenie proti nežiadúcim jamkám a pomarančovej kôre - celulitíde.

Odborníčka na výživu odporúča nasledujúce rady, ako znížiť celulitídu a mať hodvábne hladkú pokožku.

1. Zamerajte sa na antioxidanty

Príjmajte dostatok potravín na antioxidanty vo vašej strave, ako je Acai a iné bobule, červené a oranžové ovocie, zelenina a citrusové plody. Antioxidanty sú číslo jedna v obrane proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú poškodenie buniek pokožky a prispievajú k tvorbe celulitídy.

2. Prejdite na zelenú

Pitím zeleného čaju pomôžete znížiť príznaky celulitídy. Zelený čaj je účinný pre zvýšenie výdaja energie a pomáha aj pri chudnutí. Tiež je silný antioxidant, ktorý pomáha predchádzať poškodeniu voľnými radikálmi. Vypite asi tri šálky zeleného čaju denne.

3. Zdravé tuky

Nahraďte nasýtené tuky zdravými omega3 mastnými kyselinami, ako sú olejnaté ryby, ľanové semienko, rybí olej a orechy. Tie pomáhajú s krvným obehom. Zlý krvný obeh znižuje schopnosť tela dodávať živiny do kožných buniek, čím ich núti aby sa zoskupovali, čo davá šancu problému s celulitídou.

4. Cvičenie

Pravidelné cvičenie je veľmi dôležité. Spaľuje kalórie znižuje obsah tuku, zvyšuje cirkuláciu a pomáha odstrániť celulitídu tým, že zvyšuje svalový tonus pod kožou. Taktiež zlepšuje lymfatickú drenáž, ktorá odvádza toxíny z buniek. Ak je toto odplavovanie toxínov pomalé, prispieva k celulitíde.

5. Odstráňte toxíny

Hromadenie toxínov v tele ovplyvňuje aj pokožku a prispieva k vzniku celulitídy. Odstráňte alebo obmedzte toxíny, ako tabak, alkohol, kávu a spracované potraviny, ktoré obsahujú vysoké hladiny cukru a chemických prísad. Uistite sa, že budete piť aj dostatočné množstvo vody.

6. Používajte bylinky

Vyskúšajte proti celulitíde byliny. Čaj z lístkov púpavy pomáha znížiť zadržiavanie tekutín a prispieva tak k vypláchnutiu toxínov z tela. Púpavové listy môžete tiež použiť do šalátov alebo čerstvých džúsov. Ginkgo biloba, rastlinný prípravok zo sušených listov ginkgo stromu, taktiež pomáha zlepšiť krvný obeh.

7. Starostlivosť o pleť

Vonkajšie procedúry ako je napríklad kávový peeling, môžu zlepšiť krvný obeh a znižujú príznaky celulitídy. Použite tento peeling dvakrát týždenne. Navlhčite pokožku pod sprchou, vypnite vodu a vtierajte kávovú usadeninu do postihnutých oblastí po dobu niekoľkých minút, na záver opláchnite.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Krém proti celulitíde

Naše hodnotenie:

  • Zpevňuje a vyhladzuje pokožku
  • Zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke
  • Viditeľné výsledky po čase používania

Čítajte viac