Domov / / 6 vecí, ktorých sa musíte vzda...

6 vecí, ktorých sa musíte vzdať, ak chcete schudnúť nadobro

Posledná úprava 07.12.2017

Ak patríte k ľuďom, ktorí sa moria jednou diétou za druhou a hľadáte stále novšiu a novšiu, ktorá by vám zázračne vaše chudnutie uľahčila...musíme vás sklamať. Aby ste zostali chudá a zdravá, musíte zmeniť svoj životný štýl, posledná trendy diéta vám nepomôže. Ukážeme vám zlozvyky, ktorých sa musíte vzdať, aby ste videli dlhotrvajúce výsledky.

Zakázané potraviny

Každý má svoje obľúbené jedlo, ktoré nie je práve najzdravšie, ale keď ho začnete jesť, neviete s tým prestať. Ak ho ale navždy vyradíte z vášho nákupného zoznamu, akurát tým zvýšite vašu túžbu po ňom. Snažte sa preto žiadne jedlo z vašej diéty nevylučovať, pretože sa tým pre vás stane iba atraktívnejším. Už len preto, že je zakázané. Namiesto toho si dané jedlo doprajte, samozrejme s mierou. Pretože len vy sama poznáte svoje zvyky a vôľu. Ak ste si istá, že na posedenie zjete celú krabičku keksov, ak ju budete mať v špajzi, tak by ste si mali kúpiť iba jeden koláčik. A keď tú svoju dobrotu jete, jedzte ju s rozvahou. Pomaly si vychutnajte chuť, štruktúru a vôňu, aby ste boli skutočne zasýtená a uspokojená.

Zanedbávanie spánku

Určite ste už boli v stave, že ste mali od únavy kruhy pod očami a zastretý zrak. Ak ste ale pritom zjedli celý croissant bez toho, aby ste o tom vedeli, tak si buďte istá, že váš spánok ovplyvňuje aj vaše stravovacie návyky. Nedostatok spánku je hlavným vinníkom, ktorý u vás dokáže rozpútať návaly hladu. Dobrou správou však je, že dopriať si výdatný spánok je veľmi výhodné. A keď sa vyspíte doružova, odrazí sa to vo všetkých oblastiach vášho života.

Nárazové diétovanie

Na budúci víkend vás čaká svadba a viete, že tie tri kilá zhodíte, iba ak budete už odteraz jesť len syr cottage. Alebo, každý u vás v kancelárii skúša džúsový detox, a vy sa cítite ako vylúčená z kolektívu, ak sa tohto pokusu nezúčastníte. Odolajte tlaku. Striktné diéty sú nezdravé, ale ide aj o niečo iné. Štúdie ukazujú, že takéto diéty vôbec nefungujú, iba spomaľujú váš metabolizmus a svoju hmotnosť neskôr znovu naberiete. Ak kvôli diéte hladujete, tak to jednoznačne nie je dlhodobé riešenie.

Holdovanie alkoholu

Opiť sa a potom si objednať pizzu, môže byť správanie spájané so životom na vysokej škole. No neznamená to, že to končí, keď dosiahnete dvadsaťpäťku. Alkohol znižuje zábrany, čo znamená, že zvyšuje bezmyšlienkovité jedenie. Aby ste sa udržali na uzde, nepite na prázdny žalúdok, pribrzdite a majte v chladničke nejaké zdravé občerstvenie pre prípad, že prídete domov a vaše zábrany voči jedlu poklesnú.

Vynechávanie jedla

Zdá sa to byť jednoduchá matematika. Ak vynecháte obed a zjete normálnu večeru, tak ste ušetrili stovky kalórií. Ale takto to nefunguje. Váš hladový hormón, grelín, a hormón sýtosti, leptín, najlepšie pracujú vtedy, ak sa najete každé štyri hodiny. Ak nie, dostanú sa z rovnováhy a neskôr to môže spôsobiť prejedanie. Pokúste sa vaše jedlo plánovať dopredu. Hlavne na tie dni, o ktorých viete, že budete veľmi zaneprázdnená a jedlo by ste mohli ľahko vynechať.

Jedenie potravín bez obsahu tuku

Je to pozostatok z deväťdesiatych rokov, no nízkotučný syr, maslo a koláčiky sa možno stále nachádzajú vo vašej kuchyni. Zapamätajte si, že tuk nie je zlý. Tuk potrebujeme, aby sme sa cítili plný a podporili sýtosť. Odstránenie tuku z jedla spôsobí, že naše chúťky neuhasíme a neskôr sa budeme zase len prejedať. Vybrať si určité potraviny vo verzii bez tuku spôsobí iba to, že si zvolíte potraviny s menším obsahom živín. Odstránenie tuku z mliečnych výrobkov akurát bráni vstrebávaniu dôležitých v tuku rozpustných vitamínov (A a D) a vápnika.

Čítajte ďalej Chudnutie bez hladovania
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


6 vecí, ktorých sa musíte vzdať, ak chcete schudnúť nadobro Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac