5 tajných rád aby umelé mihalnice vydržali dlhšie

Posledná úprava 06.07.2021

Veľa žien je od umelých mihalníc v podstate závislých. Proces aplikácie mihalníc môže byť zdĺhavý ale konečný výsledok stojí za to: mihalnice sú dlhšie a oveľa plnšie a namaľovať sa zaberie polovicu času – mihalnice netreba natáčať ani používať maskaru. A kedže riasy sú výrazné, nie je potrebné používať iný make-up. Tu je zopár tipov, ktoré pomáhajú udržať umelé mihlanice v dobrom stave po dlhú dobu (dva až tri mesiace):

Spite na chrbte

Môže to znieť ako bláznivá požiadavka (pokiaľ zvyčajne nespávate na chrbte), ale je naozaj dôležité, aby ste tak po aplikácii umelých mihalníc urobili, pretože chvíľu trvá než lepidlo zaschne a môžete skončiť s čudnými uzlíkmi. Po jednej alebo dvoch nociach môžete spať vo zvyčajnej polohe.

Náš tip: Výbornou alternatívou ja aj používanie vankúša proti vráskam, ktorý vďaka špeciálnemu tvaru zabráni, aby sa Vaše umelé mihalnice poškodili počas spánku.

O svoje umelé mihalnice sa starajte

Pri odstraňovaní očného make-upu (linky, tiene na oči), túto oblasť prejdite čistiacim obrúskom. Nepoužívajte bavlnené tampóny alebo vatu nielen preto, že by mohla nakoniec predĺžené mihalnice oslabiť a zničiť, ale bavlnené vlákna sa do rias zachytia - čo nie je príjemné

Riasy prečešte

Aby sa zabránilo križujúcim sa alebo krivo vyzerajúcim riasam, použite kefku z maskary. Zatvorte jedno oko, umiestnite kefku na vrch rias, potom kefkou riasy prejdite, aby ste ich tak zvýraznili.

Odolajte pokušeniu hrať sa so svojimi riasami

Vaše riasy prirodzene vypadávajú, takže ak máte umelé riasy, hranie sa s nimi tento proces urýchli. Ak nejaká umelá mihalnica nevyzerá tak ako by mala, odolajte pokušeniu sa s ňou hrať, krútiť za ňu alebo ju ťahať, pretože riskujete, že prídete o svoje vlastné mihalnice. Nechajte svoje mihalnice vypadnúť samé a do tej doby ich prečesávajte kefkou z maskary a posuňte ich tak na správne miesto.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy