Sú umelé mihalnice bezpečné?

Posledná úprava 05.04.2022

Dlhé, krásne mihalnice sú niečo, po čom všetci prahnú, ale niektorí z nás na ich dosiahnutie musia vynaložiť viac práce než ostatní. Ak riasenka nepomáha, mnoho žien sa rozhodne pre umelé mihalnice. Sú ale naozaj bezpečné? Ak ste zvedaví čo predlžovanie mihalníc zahŕňa, poznáme presne, čo očakávať a ako sa ubezpečiť, že je vykonané správne.

Je predlžovanie mihalníc nebezpečné?

Ak je predlžovanie mihalníc vykonané nesprávne, môže dôjsť k trvalému poškodeniu mihalníc. Niekoľko rias zlepených dohromady môže zapríčiniť, že Vaše vlastné riasy vypadnú a prídete o niekoľko mihalníc naraz. Ak vytrhnete mihalnicu dvadsať krát, je malá pravdepodobnosť, že ešte niekedy dorastie naspäť.

Ako teda vedieť, či predlžovanie mihalníc, na ktoré ste sa objednali je bezpečné? Predtým, než sa k čomukoľvek zaviažete, pýtajte sa. Navštívte salón, ktorý sa špecializuje na predlžovanie mihalníc, nie nechtové štúdio. Uistite sa, že kozmetička používa lepidlo farmaceutickej kvality a pred tým, než ho aplikuje si riasy prezrie. Ak sú vyrobené z plastu alebo sú ťažké na pocit, vyžiadajte si tie najľahšie riasy, ktoré majú.

Vyhnite sa katastrofe

Najskôr to najdôležitejšie - uistite sa, že Vaša kozmetička je certifikovaná. Po tom, čo Vám boli umelé riasy aplikované, najlepší spôsob, ako skontrolovať, či bolo predlžovanie mihalníc vykonané dobre, je vziať špáradlo a riasy si ním prečesať. Ak špáradlo medzi nimi uviazne, mihalnice máte zlepené dohromady. Toto môže zapríčiniť trvalú stratu mihalníc. Ak je ale každá riasa oddelená, umelé mihalnice boli aplikované správne.

Ak Vám boli mihalnice predĺžené nesprávne, nečakajte. Urobte s tým niečo. Zle aplikované umelé mihalnice by mal okamžite oddeliť alebo odstrániť profesionál. Nedajte si ich ale odstrániť v rovnakom salóne, v ktorom Vám ich aplikovali.

Ďalší tip: Požiadajte kozmetičku aby umelé mihalnice boli rovnakej hrúbky ako sú Vaše prírodné. Ak sú umelé mihalnice príliš ťažké, môžu poškodiť Vaše riasy.

Ako na to

Je možné absolvovať bezpečné predlžovanie mihalníc a dosiahnuť lichotivý výsledok. Ak sa vykoná správne, Vaše prirodzené riasy narastú zdravšie a dlhšie, pretože nebudete musieť používať riasenku. Vaše oči budú vyzerať lepšie bez použitia plastickej chirurgie. Môžete vyzerať skvele hneď po prebudení bez použitia make-upu a ráno strávite menej času úpravou.

Tipy odborníkov

  • Nikdy nepoužívajte vodeodolnú riasenku. Na to aby riasy mohli rásť, podklad rias musí byť schopný dýchať. Vodeodolná riasenka tomu bráni.
  • Buďte veľmi opatrní pri používaní kliešťov na mihalnice pretože ich môžu vytrhnúť.
  • Umelé mihalnice aplikované iba do kútiku oka sú populárnym letným trendom pretože kútiky očí zvýraznia. Ďalším pozitívom je, že sú lacnejšie ako kompletná sada rias.
  • Ďalším trendom je pridanie pierka do kútika oka.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy