5 prirodzených taktík ako schudnúť

Posledná úprava 11.04.2023

Ideálny spôsob ako schudnúť je pomalý spôsob. Pri ideálnych metódach ako schudnúť vidno výsledky iba pomaly. Aká by mala byť tá správna cesta, aké tipy by ste mali dodržiavať? Nie všetko musí u každého fungovať, netreba však zabúdať, že pomaly ďalej zájdeš.

Ako schudnúť trvalo a bez jojo efektu

Existujú viaceré spôsoby ako naštartovať metabolizmus, aby ste spálili kalórie.

Jedzte potraviny s vysokým obsahom proteínov

Proteíny nie sú iba stavebným prvkom pre svaly. Rovnako zlepšujú metabolické procesy. Pri zvýšenej tvorbe svalov v tele budete potrebovať viac kalórií aj telesného tuku. Je to presne to, čo vám umožní definitívne schudnúť a pritom jesť veci, ktoré chcete. Navyše bez toho, aby ste si urobili škrt vo vašich plánoch.

Často cvičte

Neexistuje žiadna ďalšia metóda ako prirodzene schudnúť, okrem fyzickej aktivity, pohybu a cvičenia. Nemusí to byť nič namáhavé a ťažké. Obyčajná prechádzka alebo beh, ak naň máte čas a možnosť. Pomôžu vám využiť kalórie, ktoré zase môžu budovať svaly.

Zabudnite na pitie sýtených nápojov

Sýtené nápoje obsahujú viac cukru, než by ste kedykoľvek povedali. Ak ich vyradíte zo svojho života, v podstate získate to najlepšie plus ako schudnúť prirodzene. Voda, čistá voda, je tým, čo urýchli snahu o schudnutie. Okrem toho voda pomáha telo očistiť od škodlivých toxínov.

Alkohol vás stojí zbytočne veľa, pokiaľ ide o peňaženku aj o zdravie

Ľudia, ktorí pijú, zvyčajne majú „pivné brucho“. Ak si myslíte, že alkohol pozostáva iba z alkoholu, mýlite sa. Alkohol obsahuje aj množstvo cukru. Pritom si to ani nevšimnete, pretože samotný nápoj sladký nie je. Chudnutiu preto iba prospeje, ak v pití pribrzdíte.

Držte sa svojho osobného programu na chudnutie

Bez ohľadu na to, aký dobrý jedálniček máte, alebo ako dôkladný program na chudnutie máte vytvorený, nebudú vám na nič, ak sa ich nebudete držať. Mnohí ľudia nedokážu skutočne schudnúť jednoducho preto, že niekedy preskočia, čo si sami naplánovali. Plány na chudnutie, ktoré tvorí profesionál, bývajú nastavované presne pre danú osobu. Pokiaľ ho ale nedodržujete a nepoužívate správne, sú to iba zbytočne vyhodené peniaze.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac