2 rýchle domáce pleťové masky na dni, kedy nemáte čas na kozmetiku

Posledná úprava 05.01.2022

Ak sa ráno zobudíte s nie práve najlepšou pleťou a čaká vás dôležitý deň, kedy chcete vyzerať skutočne k svetu, snažíte sa určite zachrániť, čo sa dá. V časovej tiesni nestíhate kozmetičku, ani komplikovaná pleťová maska, ktorá vás môže rozdráždiť, nemusí byť to pravé orechové. Našťastie si masku môžete vyrobiť sama doma, mnohokrát stačí siahnuť do kúpeľne.

Ako sa robí expresná pleťová maska?

Na rýchle ošetrenie pleti vezmite svoju obľúbenú (a osvedčenú) hydratačnú esenciu a malú bavlnenú šatôčku. Ak obsahuje vyživujúce vitamíny, aminokyseliny či minerály, o to lepšie. Výrazne tak môžete zlepšiť štruktúru pleti a tvár rozžiariť.

Handričku namočte do pleťovej esencie a položte na čisto umytú tvár. Po handričke poklepte prstami, aby sa dotýkala celej tváre. Zavrite oči a relaxujte 10 až 15 minút. Dovoľte esencii, aby prenikla hlboko do pokožky. Po uplynutí doby ešte látku vyžmýkajte a všetku zvyšnú esenciu vmasírujte do pokožky od krku až po líniu vlasov.

Ako si urobiť rýchlu masku na opuchnuté oči

Rovnako možno postupovať aj vtedy, ak sa zobudíte a zo zrkadla na vás hľadia opuchnuté oči či tmavé kruhy pod očami. Znovu stačí obľúbená esencia. Tentokrát do nej ale namočíte vatové tampóny a položíte ich na viečka. Opuchnuté oči nechajte oddychovať 15 minút. Po tomto čase na vás už bude hľadieť vaše oveľa živšie a jagavejšie ja.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac