Domov / / 11 bizarných trikov na chudnut...

11 bizarných trikov na chudnutie, ktoré fungujú

Posledná úprava 11.01.2018

Privoňajte k banánu, jablku či mäte

Možno si budete pripadať hlúpo, ale funguje to. Skúšalo to 3000 dobrovoľníkov v rámci testu, ktorý potvrdil, že čím častejšie ľudia k niečomu privoniavali, tým menej hladu pociťovali. A tým viac schudli. Každý v priemere 13 kg. Podľa jednej teórie ovoniavanie jedla pomýli mozog, ktorý si myslí, že už vlastne jedol.

Dajte si väčšie raňajky než večeru

V jednej štúdii vedci rozdelili zúčastnené obézne ženy do dvoch skupín. Jedna skupina konzumovala 700 kalórií na raňajky, 500 na obed a 200 na večeru. Druhá skupina jedla tie isté jedlá, kaloricky ale boli rozdelené na 200 kalórií dopoludnia a 700 večer. Po trinástich mesiacoch zhodila skupina so silnými raňajkami 8 kg, zatiaľ čo skupina s veľkou večerou schudla len približne 3 kg.

Za každý spam v pošte si dajte jedno kolečko

Odteraz otvárajte poštu s veľkými očakávaniami. Za každý spam, teda nevyžiadaný mail či poštu v schránke, ktorú dostanete si dajte jedno kolečko okolo domu, prípadne prebehnite hore dolu po schodoch. Môžete tak jedným vrzom spáliť 35 až 140 kalórií!

Opášte sa

Mali by ste skúsiť trik francúzskych žien. Mnohé z nich nosia pod šatami okolo pása oviazanú stuhu, keď sa vyberú do reštaurácia na večeru. Takto sú si vedomé svojho brucha, hlavne, ak začnú s pribúdajúcim večerom stuhu výraznejšie cítiť.

Zaveste si oproti jedálenskému stolu zrkadlo

Podľa jednej štúdie jedenie pred zrkadlom skresalo množstvo jedla, ktoré ľudia zjedli, až o tretinu. Zdá sa, že ak sám sebe hľadíte do očí, pripomeniete si jednoduchšie svoje vnútorné predsavzatia a ciele a nezabudnete, že sa snažíte hlavne schudnúť.

Jedlo si odfoťte

Miesto, aby ste si každé sústo zapisovali, odfoťte si ho. Vizuálny záznam vám môže pomôcť obmedziť príjem. Ak si urobíte fotku a hneď sa na ňu pozriete, môžete sa zastaviť a zamyslieť ešte predtým, než všetko pojete. Dokonca aj na cnostnom šaláte si možno na fotke všimnete tú veľkú porciu syra alebo vyprážaných krutónov.

Siahnite po balených cukríkoch

Podľa jednej štúdie ľudia zjedli o 30% menej sladkostí, ak ich najskôr museli odbaliť. Rozbaľovanie papiera si vyžaduje určitú námahu, možno aj preto maškrtníci zjedia menej cukríkov.

Po večeri si zapáľte sviečku s vanilkovou vôňou

Táto aróma znižuje chute na sladké. Skupina 160 dobrovoľníkov schudla v priemere 2 kg len vďaka tomu, že nosili náplaste s vôňou vanilky.

Obklopte sa modrou

Rýchloobčerstvenia majú veľmi dobrý dôvod na to, že v nich nenájdete modré dekorácie. Táto farba totiž potláča apetít. Odborníci zistili, že ľudia zjedli o 33% menej, ak boli v modrej miestnosti. Modrasté sveto evidentne spôsobí to, že jedlo nie je natoľko lákavé. Takže jedzte na modrých tanieroch, oblečte sa pri jedle do modrého a používajte modré prestieranie. Vyhýbajte sa červenej, žltej a oranžovej. Podľa štúdií práve tieto farby apetít podporujú.

Rozsvieťte svetlá, stlmte hudbu

Reštaurácie nestlmujú svetlá iba preto, aby vytvorili romantickú atmosféru. Robia to preto, aby ste si objednali viac jedla. Tlmené svetlo tlmí aj zábrany voči jedlu. A naopak, jemná hudba v pozadí v skutočnosti navádza k pomalému prežúvaniu, čiže ide proti rýchlej bezmyšlienkovitej konzumácii.

Zjedzte o tri hryzy menej

Prípadne si dajte o maškrtu menej, či vypite o jeden pohár menej džúsu. Ak tak urobíte, môžete ušetriť100 kalórií denne. Už len to je dosť na to, aby ste prestali priberať. V opačnom prípade totiž bez toho, aby to vôbec tušili, priberie väčšina ľudí ročne jeden kilogram.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac