Domov / / Tip na chudnutie: Pridajte k s...

Tip na chudnutie: Pridajte k strave vápnik

Posledná úprava 08.01.2018

Pijete mlieko? Nový výskum naznačuje, že by ste mali, ak chcete schudnúť. Štúdia ukazuje, že vápnik - tri alebo štyri porcie nízkotučných mliečnych výrobkov denne - môže pomôcť regulovať spaľovanie tukov vo Vašom tele. Kľúčom k úspechu sú nízkotučné mliečne výrobky. Plnotučné mliečne výrobky môžu zapríčiniť obezitu, ale je prekvapujúce, že zdroje vápnika s nízkym obsahom tuku môžu pomôcť znížiť množstvo telesného tuku.

Vedci preukázali, že vápnik uložený v tukových bunkách hrá kľúčovú úlohu v regulácii toho, ako telo rozkladá a ukladá tuk. Je predpoklad, že čím viac vápnika je v tukovej bunke, tým viac tuku spáli. Výskumníci vo svojej najnovšej štúdii použili myši chované tak, aby boli obézne. Myši boli kŕmené špeciálnou stravou s vysokým obsahom tuku a cukru stravy po dobu šiestich týždňov. U všetkých sa množstvo telesného tuku zvýšilo o 27 %. Niektoré z nich potom prešli na nízkokalorickú diétu. Z týchto, jedna skupina dostávala doplnky s obsahom vápnika a iné boli kŕmené stredným a vysokým množstvom nízkotučného suchého mlieka. Ukladanie telesného tuku bolo výrazne znížené pri všetkých druhoch stravy s vysokým obsahom vápnika, hovoria výsledky výskumu.

Myši, ktoré boli kŕmené doplnkami s obsahom vápnika mali dobré výsledky, ak boli kombinované s nízkokalorickou stravou. U myší, ktoré získavali vápnik z doplnkov bol zaznamenaný pokles telesného tuku o 42%, zatiaľ čo u myší, ktoré neužívali doplnky sa množstvo telesného tuku znížilo o 8%.

U myší, ktoré prijímali stravu so stredným množstvom mlieka sa množstvo telesného tuku znížilo o 60%, zatiaľčo myši prijímajúce stravu s vysokým množstvom mlieka 69% telesného tuku. Vedci tiež zistili veľmi malé zvýšenie termogenézie – základnej telesnej teploty - čo potom zvyšuje účinky vápnika získané prostredníctvom stravy, skôr než vápnika v podobe doplnkov.

Vápnik nie je všeliekom ale dokáže meniť účinnosť chudnutia, hovoria výskumníci.

Spôsob akým metabolizmus ľudského tela funguje, spôsobuje, že je ťažké schudnúť. Mnoho ľudí, ktorí držia nízkokalorickú diétu nechudnú tak rýchlo, ako si myslia, že by mali. Je to preto, že aktivujú metabolickú ochranu. Ich telá cítia hlad a držia sa energie - tuku - nenásytnejšie.

Príliš veľa ľudí, ktorí sa snažia schudnúť majú tendenciu okamžite vylúčiť zo svojej stravy mliečne výrobky, pretože sú si istí, že vďaka nim priberú. V skutočnosti si pília pod sebou konár, pretože konzumujú jedlo obsahujúce prázdne kalórie. Bolo by lepšie, keby nahradili plnotučné mlieko a mliečne výrobky nízkotučnými, hovoria vedci.

Existujú tiež ľudia, ktorí sú alergickí na laktózu a nemôžu konzumovať mliečne výrobky. To je dôvod, prečo sa musíme pozrieť na iné potravinové zdroje vápnika - tmavá listová zelenina, losos, makrela, mandle, ovos.... Majú tiež veľmi vysoký obsah vlákniny, ktorá pomáha, pokiaľ ide o reguláciu telesnej hmotnosti.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Tip na chudnutie: Pridajte k strave vápnik Priemerné hodnotenie: 3 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

  • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
  • Znižuje chuť do jedla
  • Prírodné zloženie

Čítajte viac