Domov / / Stop celulitíde! - 30 minútové...

Stop celulitíde! - 30 minútové cvičenie

Posledná úprava 27.02.2018

Áno, môžete zastaviť celulitídu. Produkty a lektvary stranou, cvičenie je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako znížiť vzhľad celulitídy. Kľúčom je spojiť silové pohyby s pravidelnými vysoko-intenzívnymi intervalovými tréningami. Silový tréning zlepšuje charakter svalového tkaniva, takže vaše nohy a zadok budú vyzerať hladšie. Vysoko-intenzívne intervaly Vám pomôžu spáliť veľa kalórií počas tréningu a udržia Váš metabolizmus zvýšený aj po cvičení. Táto 30-minútová rutina vykonávaná tri dni v týždni ukáže svoje výsledky za menej ako štyri týždne.

Ako na to: Začnite so silovou rutinou, ktorá je určená pre spodné partie tela. Budete potrebovať sadu závaží, odolnú stuhu a schody alebo vyvýšenú podložku. Vykonajte "A" cvičenia ako prvé a potom bez odpočinku prejdite na "B" cvinčenia. Opakujte celú sekvenciu ešte dvakrát, to znamená celkom tri série z každého cvičenia. Akonáhle tieto dokončíte, zacvičte si rýchle intervalové rutiny.

1A: Reverzné výpady Ciele: zadok, štvorhlavý sval

Postavte sa s nohami od seba na šírku bokov, paže po stranách, držte stredne ťažkú činku v každej ruke. - Urobte výpad vzad s pravou nohou, zohnite obe kolená a vytvorte 90 stupňový uhol. Vydržte 1 sekundu; vrátťe sa do začiatočnej pozície a opakujte. - Urobte 12-15 opakovaní; striedajte nohy.

2A: Rumunský mŕtvy ťah Ciele: zadok, podkolenné šľachy

Postavte sa s nohami od seba na šírku bokov, mierne pokrčenými kolenami, držte činku v každej ruke s dlaňami smerujúcimi k telu. - Pomaly sa zohnite dopredu, zadok nechajte vzadu pri zachovaní mierne ohnutých kolien. - Stiahnite zadok a vyrovnajte sa. - Urobte 8-10 opakovaní.

1B: Zdvihnutie lýtka v stoji Ciele: lýtka

Postavte sa na schody alebo na vyvýšenú podložku tak, že obe nohy budú visieť cez okraj. Pomaly sa zdvihnite na bruškách chodidiel. Podržte po dobu 1 sekundy, potom znížte chodidlá pokým sú päty len tesne pod úrovňou podložky. Urobte 8-10 opakovaní. Výzva: Urobte daný pohyb len na jednej nohe.

2B: Bočný krok so stuhou Ciele: zadok, vonkajšie stehná

Uviažte odolnú stuhu okolo predkolenia, potom sa postavte s nohami dosť široko na to, aby ste cítili určité napätie v stuhe, kolená zohnite na približne 45 stupňov. Urobte krok pravou nohou o niekoľko centimetrov doprava, a nasledujte ju ľavou nohou. Spravte asi 12 až 15 krokov; zmeňte smer. Opakujte série mŕtveho ťahu/bočného kroku.

Rýchla intervalová rutina

Toto 12 až 16-minútové cvičenie si môžte zacvičiť doma na stacionárnom bicykli alebo vonku behom alebo chôdzou. Použite svoju Mieru vnímanej námahy (RPE), teda aké ťažké Vám cvičenie pripadá na stupnici od 1 do 10.

3-5 minút: Rozcvičenie, nízka intenzita (RPE 3-4). 15 sekúnd: Rýchlosť alebo výbuch odporu; zvýšenie rýchlosti alebo odporu od stredne ťažkého až ťažkého (RPE 7-8). 45 sekúnd: Obnova pri nízkej až strednej intenzite (4-5). Opakované intervaly 15 sekúnd cvičenie / 45 sekúnd zotavenie, celkovo 6 opakovaní (cvičiť až 8 krát). 3-5 minút: Vychladenie.

Čítajte ďalej Ako odstrániť celulitídu
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Stop celulitíde! - 30 minútové cvičenie Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Krém proti celulitíde

Naše hodnotenie:

  • Zpevňuje a vyhladzuje pokožku
  • Zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke
  • Viditeľné výsledky po čase používania

Čítajte viac