Domov / / Prírodné spôsoby ako sa zbaviť...

Prírodné spôsoby ako sa zbaviť strií

Posledná úprava 13.12.2016

Naučte sa ako sa zbaviť strií domácimi prostriedkami, ktoré vám pomôžu zlepšiť vzhľad vašich strií už za pár týždňov.

Skvelým spôsobom ako zosvetliť strie je exfoliácia

Zmiešajte kávovú usadeninu s medom a olivovým olejom a vmasírujte do pokožky. Nechajte zmes pôsobiť približne 30 minút a opláchnite. Káva podporuje cirkuláciu krvi, čo môže zlepšiť vzhľad strií.

1. Horúci olej

Vmasírujte do pokožky krúživými pohybmi teplý olivový alebo kokosový olej a nechajte pôsobiť 15 minút. Olej pomôže zjemniť vašu pokožku, pomôže jej tak rozpínať sa a spôsobí, že strie budú menej viditeľné.

2. Bylinný liek

Na zmiernenie strií použite aloe vera. Zmiešajte aloe vera s olejom s vitamínom E, vytvoríte si zmes na strie. Vmasírujte do pokožky, kým sa zmes nevstrebá. Liečivé a upokojujúce účinky aloe vera sa môžu používať na prírodne odstraňovanie strií.

3. Citrusové ovocie

Aj použitie citrusov patrí medzi možnosti ako sa zbavit strii. Prírodné kyseliny v citrónovej šťave dokážu pomôcť s vyblednutím strií. Zmiešajte rovnaké množstvo medu a citrónovej šťavy a aplikujte zmes na strie. Nechajte pôsobiť 10 minút, predtým než ju zmyjete teplou vodou.

4. Vaječný bielok

Pre vyblednutie strií, skúste na postihnuté miesta aplikovať vaječné bielka. Vajce je bohaté na omega 3 mastné kyseliny, bielkoviny, vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú zbaviť sa vrások a strií.

5. Éterické oleje

Na zbavenie sa strií sa taktiež odporúča zmiešať kvapku éterického oleja ako je levanduľový, s prírodným olejom či telovým mliekom. Pretože sú éterické oleje tak silné, vždy ich zmiešajte s iným olejom alebo krémom, predtým než ho aplikujete na pokožku. Éterické oleje tiež dokážu odstrániť vrásky. Pri používaní éterických olejov v tehotenstve sa odporúča obrátiť sa pre radu na odborníka.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac