Domov / / 6 efektívnych rastlinných príp...

6 efektívnych rastlinných prípravkov proti striám

Posledná úprava 08.02.2018

Rapídne napnutie kože v dôsledku nárastu telesnej hmotnosti alebo hormonálne zmeny počas tehotenstva spôsobujú po pôrode strie. Strie vytvoria jazvy a zmenia farbu pokožky. Na odstránenie strií môžeme použiť rastlinné liečivé prostriedky. Medzi rastliny, ktoré pomôžu odstrániť, resp. zmierniť strie patria: Aloe vera, Praslička, Gotu Kola, Bazalka, Slamienka, Mandarínka a Nechtík.

Tieto rastlinné prostriedky liečia pokožku a napravujú škody v dôsledku napínania kože. Je to dobrý nápad, najmä ak nechcete použiť medikamentózne krémy a masti, ktoré môžu mať nežiaduce účinky. V tomto článku objavíme niektoré z najlepších rastlinných prípravkov na odstránenie strií.

Aloe Vera

Aloe Vera je rastlina, ktorá je bohatá na opravy kožných látok, ako sú aloenin, polysacharidy a glykoproteíny. Táto rastlina je veľmi známa ako liek na rôzne kožné problémy, vrátane strií. Aloe vera je veľmi účinná rastlina pre upokojenie pokožky, odstránenie znamienok, jaziev a škvŕn.

Šťava z tejto rastliny napomáha obnove tkanív v oblasti kože zjazvenej striami. Aloe Vera tiež obnovuje pružnosť pokožky a odstraňuje nepekné zafarbenie, ktoré môže mať koža pri vytvorení strie. Na hojenie strií môžete použiť aj slizovitý gél priamo vytlačený z rastliny sukulentných listov. Gélový extrakt z Aloe Vera kúpite aj v lekárni, či zdravotníckych predajniach a používa sa na odstránenie znetvorujúcich strií.

Nechtík

Calendula Officinalis, tak nazvali botanici túto bylinu, bežne nazývanú nechtík lekársky. Rastlina je populárna ako liek na kožné ochorenia. V skutočnosti je táto bylina tak užitočná pre liečenie pokožky, že jej zložka je obsiahnutá v mnohých kozmetických výrobkoch, určených pre starostlivosť o pleť.

Calendula je rastlina, ktorá pôsobí ako prevencia zjazvenia a tvorby strií u žien. Kvety a listy tejto byliny by mali byť ponorené do pohára, plného olivového oleja alebo akéhokoľvek iného kvalitného oleja. Nádoba by mala byť uzavretá a uchovávaná mimo dosahu po dobu asi 2 až 4 dni.

V nadväznosti na to je potrebné tento prípravok z Nechtíka použiť a aplikovať ho na oblasti, kde sa vytvorili strie. Nechtíkový olej môže byť tiež pridaný do vodného kúpeľa a týmto spôsobom lieči a regeneruje pokožku postihnutú striami. Nechtík obsahuje veľa účinných látok, ktoré urýchľujú proces opravy kože.

Praslička roľná

Latinský názov tejto byliny je Equisetum Arvense.Praslička je známy liek na strie. Odporúčajú ju mnohí bylinkári pre hojenie kože a opravy poškodených tkanív,spôsobené týmito znakmi.

Táto bylina zvyšuje pružnosť pokožky a pomáha pri obnove poškodeného tkaniva v častiach tela, kde sa vytvorili strie.

Praslička je bohatá na kremík a ten pôsobí priaznivo na regeneráciu pokožky, vyhlazduje strie alebo ich dokáže úplne odstrániť. Môžete použiť niekoľko kvapiek tinktúry spolu s teplou vodou priamo na kožu a znovu získať hladký, jemný a zdravý vzhľad.

Bazalka svätá

Bazalka svätá je v Indii známa ako Tulsi a je veľmi uctievaná a posvätná, pretože lieči mnohé choroby a neduhy. Často je používaná v mnohých Ayurvedskych liečivách. Tulsi nazývaná aj kráľovnou byliniek, má priaznivé fytochemikálie pre liečenie a obnovu pokožky a pomáha pri striách vo veľmi krátkom časovom období. Táto rastlina má tiež antibakteriálne, antivírusové a antioxidačné účinky. Z týchto dôvodov je prospešný liek pre mnoho kožných chorôb, vrátane strií a kožných infekcií.

Môžete rozdrviť listy tejto byliny s trochou vody alebo oleja a použiť túto pastu na kožu postihnutú striami. Čoskoro zistíte, že Vaša pleť je bez znamienok a škvŕn. Bazalka zmäkčuje jazvy spôsobené striami.

Slamienka talianska

Slamienka je veľmi dobrý bylinný prostriedok na odstránenie strií. Olej vzrobený z tejto byliny má mnoho liečivých vlastností, je anti-alergénny, sťahujúci, fungicídny, pôsobý ako antitusikum a napomáha procesom v žlčníku a pečeni. Táto rastlina má zaceľujúce schopnosti, takže lieči pokožku a zjazvené tkanivo po striách.

Je mimoriadne účinná pre citlivú a zapálenú pokožku. Má anti-kŕčovité a protizápalové účinky. Môžete ju kombinovať s bylinkami ako nap. levanduľa, pre odstránenie jaziev po striách.

Táto bylina má mnoho liečivých výhod a vlastnosti, ktoré z nej robia účinný liek na akné, jazvy, vredy, rezné rany a škvrny na koži. Ak máte citlivú pokožku, uistite sa, že ste olej z tejto rastliny zriedili, pred použitím na odstránenie strií.Táto bylina sa nemá používať počas tehotenstva. Môže byť použitá len bezpečne po narodení dieťaťa.

Mandarínka

Citrus reticulata je názov, pod ktorým je táto rastlina známa u botanikov. Mandarínka dokáže divy, ak sa snažíte z pokožky odstrániť škaredé strie. Je bohatá na kyselinu citrónovú a plná antioxidantov. To zvyšuje obranyschopnosť organizmu a urýchľuje proces hojenia kože. Okrem iného má tiež veľmi sladkú a príjemnú vôňu.

Táto rastlinka je dobré prírodné antiseptikum, čo je užitočné pre hojenie jaziev a modrín. Taktiež je anti-kŕčovitá takže zmierňuje podráždenie alebo bolesť. Obsahuje veľa upokojujúcich látok, ktoré liečia a regenerujú pokožku, čo je veľkým prínosom pre liečenie strií.

Mandarínkový olej aplikujeme na pokožku poškodenú striami. Pravidelným používaním tohto rastlinného lieku zaistíme úľavu od nepekných strií. Tento olej sa odporúča ľudom s citlivou pokožkou, je netoxický a môže dokonca predchádzať striám počas tehotenstva.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


6 efektívnych rastlinných prípravkov proti striám Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac