11 prírodných prostriedkov na odstránenie strií

Posledná úprava 09.02.2018

Rýchly rast počas puberty, náhly prírastok na váhe, či nárast svalovej hmoty a tehotenstvo, to všetko má jednu vec spoločnú. Je pravdepodobné, že Vám zanechajú na koži lesklé praskliny, rady jazvičiek známe ako strie. Keď telo rastie rýchlejšie ako sú kožné bunky schopné replikovať sa, je následkom poškodenie v derme, druhej alebo strednej vrstve kože, ktorá je zodpovedná za štrukturálnu integritu nášho tela - objavia sa ako purpurové alebo červené pruhy. Postupne sa tieto strie zosvetlia ale nezmiznú bez pomoci. Tento článok ukazuje jedenásť z najlepších prírodných a domácich liečivých prostriedkov na zosvetlenie a vyblednutie strií.

Derma valček

Aj keď tento prostriedok môže byť pre niektorých ľudí príliš bolestivý, využitie kožného valčeka získalo skvelé recenzie tých, ktorí ho pravidelne používajú, aby sa zbavili strií. Tento šikovný ručný prístroj má malý kotúč, z viac ako päťsto mikro ihlami, ktoré prestupujú vonkajšie vrstvy kože a dermy. Keď s ním prechádzate po striách, stovky ihličiek stimulujú produkciu kolagénu hlboko do pokožky a podporujú hojenie strií. Vzhľadom k tomu, že ihly kožného valčeka sú veľmi tenké, zaobstarajte si kvalitný produkt vyrobený s titánovými ihlami, ktoré sa nebudú lámať alebo ohýbať.

Olej zo semien šípovej ruže

Pokiaľ ide o zdravú kožu, existuje len málo hydratačných prostriedkov, ktoré sa vyrovnajú tomuto oleju. Za studena lisovaný zo semien machovej ruže (Rosa moschata). Tento ľahký, nemastný olej je plný esenciálnych mastných kyselín, ktoré zlepšujú pevnosť a pružnosť kože. Šípkový olej je najlepším zdrojom trans-retinovej kyseliny, prirodzenej formy vitamínu A, ktorá podporuje rýchlejšiu regeneráciu pokožky. Použite 100% organický šípkový olej zo semien s derma valčekom proti striám, aby sa minimalizovala doba hojenia.

Olej zo pšeničných klíčkov

Ďalšia populárna liečba strií je s použitím oleja zo pšeničných klíčkov. Aj keď táto liečba je údajne lepšia pre novovzniknuté strie, môže tiež pomôcť so staršími, dlhotrvajúcimi jazvami. Aplikujte organický olej z pšeničných klíčkov po použití derma valčeka pre rýchlejšie výsledky.

Kokosový olej

Za mokra mletý alebo za studena lisovaný panenský kokosový olej je ďalší super hrdina pre vašu pokožku. Aj keď je to nasýtený tuk, kokosový olej sa odlišuje od obyčajných tukov v tom, že je v prvom rade tvorený stredne dlhým reťazcom triglyceridov kyseliny laurovej. Táto 12-uhlíková mastná kyselina, má dlhý zoznam preukázaných zdravotných výhod, vrátane schopnosti zlepšiť pružnosť pokožky, zvýšiť regeneráciu buniek, a odraziť infekcie. Kokosový olej môžete na strie použiť či už samotný , alebo v kombinácii s derma valčekom a povedať "zbohom" nechceným jazvám.

Arganový olej

V arganovom oleji sa prirodzene vyskytujú triterpenoidy a antioxidanty, ktoré ponúkajú úžasnú liečivú silu! Pri aplikácii na strie, pomôže zmierniť jazvy a zároveň hydratuje pokožku a zlepšuje zdravie buniek. Arganový olej sa skladá z približne 80% mastných kyselín, ktoré zjemňujú a posilňujú pokožku, obnovujú pružnosť a podporujú rast nových buniek. Čistý organický arganový olej možno taktiež použiť ako liečivú hydratáciu po ošetrení s derma valčekom.

Olej s E vitamínom

Pre skvelú terapeutickú liečbu strií, si môžeme vyšlahať domáce telové maslo. Účinné látky - bambucké maslo, kokosový olej, vanilkový olej a vitamín E - všetko má zdravotný prínos pre vašu pokožku a pomôže znížiť výskyt alebo odstrániť jazvy úplne.

Želatína

Pravá želatína (nie tá ktorú kúpite v supermarkete a dávate na dezerty), je jedným z najlepších potravinových zdrojov kolagénu. Toto jedlo prispieva k spevneniu pokožky a podporuje rast nových buniek, rovnako ako dlhý zoznam ďalších zdravotných výhod (spoločnú podporu, zdravé vlasy a nechty, zlepšuje trávenie, atď.) Použite želatínu, na výrobu domácich dezertov. Ďalší významný zdroj želatíny je z domáceho vývaru.

Vaječné bielky

Aminokyseliny prirodzene sa vyskytujúce vo vaječných bielkoch, presiaknu do pokožky a prispejú tak k posilneniu kože a hojeniu jaziev. Spravte si bielu masku z dvoch veľkých vajec, vyšlahajte bielka do tuhej peny. Mäkkou kefkou alebo hubkou naneste túto masku na strie a nechajte ju úplne vyschnúť, potom odstránte. Následne hydratujte pokožku prípravkom proti striám. Táto liečba sa môže opakovať až trikrát za deň.

Nanášajte na neporanenú pokožku a pokiaľ môžete, snažte sa používať organické vajcia z voľného chovu sliepok, aby neobsahovali pridané hormóny a antibiotiká, tipické pre masovú produkciu vajec na farmách.

Cukrový peeling

Ďalším skvelým spôsobom, ako sa zbaviť strií je cukrový peeling. Zmiešajte dve časti organického trstinového cukru s jedným dielom panenského olivového oleja. Pridajte lyžičku alebo dve citrónovej šťavy, kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu. Kyselina glykolová v cukru a kyselina citrónová v citrónovej šťave sú oba silné alfa-hydroxy kyseliny, ktoré odstraňujú odumreté bunky kože a omladzujú pleť tým, že stimulujú rast nových buniek. Tento postup použite dvakrát až trikrát týždenne v kombinácii s dobrým hydratačným prípravkom ako kokosový alebo jojobový olej.

Plátky zemiakov

Plná vitamínov a minerálnych látok, ktoré sú skvelé pre zdravie pokožky a regeneráciu buniek, zemiaková šťava je prekvapujúco užitočná zbraň proti striám. Narežte čerstvé bio zemiaky na hrubé plátky a trite oproti zjazvenej koži. Nechajte šťavu vsiaknuť do pokožky asi pätnásť minút, potom opláchnite teplou vodou. Tento postup sa opakuje asi raz za deň.

Aloe Vera

Aloe vera gél alebo ako čerstvé aloe je ďalším výborným zdrojom vitamínov, ktoré pomáhajú liečiť kožu postihnutú striami. Aloe je tiež jeden z najdokonalejších prírodných hydratačných krémov a bol používaný po tisíce rokov na posilnenie a celkovú vitalitu, kože, vlasov a nechtov. Vzhľadom k tomu, že je aloe vera jemný, môžete ho používať tak často, ako len chcete.

Vyskúšajte jeden alebo viac z týchto prírodných prostriedkov a po pár týždňoch zistíte, čo je pre vašu pokožku najlepšie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac