Pripravte svoju pleť na zimu – namiešajte si domáci peeling zo škorice

Posledná úprava 04.01.2022

Pripravte svoju pleť, ktorá je možno po horúcom lete mierne poškodená a suchá, na chladnú zimu! Použite na to škoricu, určite vás zahreje.

Prísady:

  • ½ šálky hnedého cukru
  • ½ kokosového oleja
  • 2-3 kvapky škoricového éterického oleja

Prínosy cukru a škorice pre pleť

Cukor nie je ideálny pre zdravie a zuby, tak prečo si ho dávať na pleť? Jednoducho preto, že je to humektant, čo znamená zvlhčovadlo. Dokáže natiahnuť vlahu z okolia a dostať ju do pokožky. Ak sa nanesie na pleť, hydratuje ju a vlahu v nej aj zachová. Cukor je tiež prírodným zdrojom kyseliny glykolovej, teda alfa-hydroxykyseliny (AHA). AHA preniká do kože a dokáže rozrušiť „lepidlo“, ktoré viaže kožné bunky. Tým podporuje bunkovú obnovu, pleť potom vyzerá sviežejšie a mladšie. A nakoniec, cukor je vynikajúci exfoliant. Čiastočky cukru sú malé, účinne pomáhajú odstrániť odumretý povrch kože. Tým odhalí žiarivú, zdravú pokožku pod ním.

Kokosový olej je pre pleť úžasný. Rovnako je však výborný aj škoricový olej. Škorica krásne vonia. Vďaka antiseptickým a protiplesňovým vlastnostiam je výborná na liečbu akné, dermatofytózy, ekzémov a ďalších infekcií na koži. Škorica pomáha stimulovať žily, presúva krv až na povrch kože. Výsledkom je hladká pleť. Nachystajte pleť na zimu a zbavte sa prípadných škôd po lete.

Ako urobiť domaci peeling zo škorice

Dbajte na to, aby mal kokosový olej izbovú teplotu. Bude sa potom oveľa ľahšie miešať. Pridajte 2 až 3 kvapky škoricového éterického oleja ku kokosovému oleju. Riadne premiešajte. Môžete použiť aj škoricový prášok, ak nemáte éterický olej. Nebude to ale natoľko účinné. Škoricové prášky môžu byť rôzne silné. Záleží od pôvodu, ako dlho ste ho mali v špajzi a podobne. Éterické oleje sú veľmi koncentrované, takže majú najviac liečivých zložiek.

Pridajte hnedý cukor do zmesi kokosového oleja a škorice.

Riadne premiešajte. V zmesi vám môžu zostať hrudky kokosového oleja. Tie sa však po nanesení na pleť roztopia.

Ako používať domaci peeling zo škorice

Votrite si zmes do dlaní, aby ste ju mierne rozohriali. Jemnými krúživými pohybmi naneste na tvár a telo. Pozor na oblasť očí. Ak si zmes nanášate v sprche, zostanú povrchy klzké a šmykľavé. Potom umyte všetko čistiacim prostriedkom, aby ste sa neskôr vyhli prípadnému pádu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac