Domov / / Prečo som stále hladný? Zvlášt...

Prečo som stále hladný? Zvláštne, čo všetko ovplyvňuje vašu chuť do jedla

Posledná úprava 28.08.2018

„Prečo som stále hladný?“ Je to otázka, ktorú sa sám seba tiež stále pýtate? Je to preto, že chudnutie je o trošku komplikovanejšie, než len rátanie príjmu a výdaju kalórií. Samozrejme, kalórie sú tiež dôležité, ale zároveň musíte dostať pod kontrolu svoje hormóny. Aj tak dokážete ovplyvniť svoju chuť do jedla.

Našťastie, vaším osudom nemusí byť rátanie kalórií. A pocit neustáleho hladovania. Kľúčom k úspešnému chudnutiu je správne stravovanie, cvičenie a viac pohybu počas dňa. Existujú však aj iné spôsoby ako sa zbaviť aj tých posledných pár neodbytných kíl. Zistite, ktoré ďalšie veci sú na vine, že máte neustále chuť do jedla a ste stále hladní. Ale ako zabrániť prejedaniu?

Prečo som stále hladný? 3 zvláštne spúšťače hladu

1) Soľ

Ak jete priveľa soli a slaných vecí, smädí vás. Je to preto, že telo začína tvoriť a uchovávať viac svojej vlastnej vody. To núti telo používať množstvo paliva, aby dokázalo štiepiť svalovú hmotu, tým zasýti hlad. Toto najnovšie vedecké zistenie mení náš náhľad na to, čo vieme o soli a o hlade. Zároveň vrhá nové svetlo na prejedanie sa a na jeho škodlivé vedľajšie účinky.

Ak sa snažíte rýchlo schudnúť a nechcete sa neustále pýtať, prečo ste stále hladní, skúste dostať pod kontrolu príjem soli.

2) Klimatizácia

Existuje teória, že klimatizácia podnecuje ľudské telo k prejedaniu a priberaniu. Zdá sa, že v chlade jedia ľudia viac. Prečo? Telo sa snaží zostať v teple. V súčasnosti sa v niektorých situáciách bez klimatizácie nezaobídete. Nezvyknite si však na ňu príliš, ak sa snažíte schudnúť.

3) Určité druhy liekov

Niektoré lieky priživujú chuť do jedla. Ide o niektoré lieky na alergie, inzulín, steroidy a dokonca lieky na tlak či antidepresíva. Spôsobujú hlad a priberanie na váhe. Samozrejme, bez konzultácie s lekárom nemôžete liek vysadiť. Dôležité je aj zdravie žalúdka a čriev, tam býva príčina mnohých problémov.

Ako dostať hlad pod kontrolu?

Aby ste dostali hlad pod kontrolu, môžete zvoliť viacero prístupov. Môžete sa obrátiť na lekára a skúsiť spolu identifikovať prípadnú hormonálnu nerovnováhu. Bez ohľadu na tento fakt, môžete urobiť ešte aj iné veci:

 • Zapracujte do jedálnička prirodzené tlmiče apetítu. Je to napríklad výťažok zo zeleného čaju, korenisté jedlá, šafran a potraviny s vysokým obsahom vlákniny.
 • Vyskúšajte grepový éterický olej. Už len vôňa grepu nabudí sympatické nervy, tie zásobujú hnedé tukové tkanivo a nadobličky. To môže stimulovať chudnutie.
 • Pravidelne cvičte.
 • Jedzte potraviny, ktoré prirodzene vyrovnávajú hormonálnu rovnováhu. Na vrchole zoznamu sa nachádza avokádo.

Zhrnutie na záver – prečo som stále hladný?

 • Prejedanie môže spôsobovať mnoho prekvapivých vecí.
 • Priveľa soli nespôsobí, že budete smädní. Soľ núti telo tvoriť a uchovávať viac vody. Na to je potrebné množstvo energie a človek má pocit ešte väčšieho hladu.
 • Vyhnúť sa prejedaniu môžete aj vďaka dostatočnému spánku, či konzumácii jedál, ktoré vyrovnajú hormóny. Tiež voľte jedlá, ktoré tlmia apetít.
 • Privoňajte si ku grepu, môžete tak podporiť chudnutie a zmierniť hlad.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na rýchle chudnutie Oxotrin

Naše hodnotenie:

 • Podporuje metabolizmus a lepšie spaľovanie tukov
 • Znižuje chuť do jedla
 • Prírodné zloženie

Čítajte viac