Uz asi 10 rokov pocitjem bolest pod nechtom

Dobry vecer chcel by som sa opytat mam 27 rokov a uz asi 10 rokov pocitjem bolest pod nechtom Jedna sa o bolest na lavej ruke ukazovak pod nechtom na pravej zas z boku ukazovaka je to neprijemne.Dlhodobo ma ta blba bolest otravuje a mam nutkanie si do toho babrat zaujimave je ze je to len na tychto 2 prstoch ostatne aj ked okusujem nebolia... viete mi poradit nieco co mi pomoze nejaky pripravok pripadne kde mam ist dakujem
21/11/2015
Pýta sa: Erik
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Erik,

môže ísť čisto o bolesť kvôli naznačenému zlozvyku - ohryzovaniu nechtov. Ukazováky a palce bývajú "najpoužívanejšími" prstami. Ak si ich navyše dlhodobo ohryzujete, nemajú šancu na zahojenie.

Ak by šlo čisto o zlozvyk, je potrebné zbaviť sa ho - zamestnať ruky a stres či nudu zaháňať menej problematickým "zlozvykom", prípadne inou zástupnou činnosťou - miesto obhrýzania nechtov si kreslite...

Ak ste na nechtoch okrem bolesti zbadali oproti ostatným nechtom aj nejaké iné zmeny, je potrebné navštíviť kožného lekára. Bolesť môže totiž znamenať banalitu, ale aj vážny zdravotný problém.


01/04/2019 - 9:41
Odpoveď od: kalina
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.