Je možné spať s umelými mihalnicami?

Nepoškodia sa ak si ich nechám aj počas spánku?
14/08/2014
Pýta sa: dede
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj dede,

umelé riasy po ich aplikácií a použití dávame vždy dolu. Počas spánku sú umelé aj prírodné riasy menej namáhané, ako v bdelosti, dokonca v spánku je znížená aj slzivosť oka. V spánku sa však náš mozog dostáva do kľudového režimu a teda prestávame kontrolovať naše pohyby, Práve v spánku, by sa mohlo stať, že by si umelé riasy mohla poškodiť, zaviesť do oka alebo ich poškodiť a pod, bez toho, aby si si svoje pohyby uvedomovala - napr. mimovoľné poškrabanie, pretretie oka rukou, otáčanie v spánku, poloha v spánku a pod. Ak však budeš používať kvalitné umelé riasy a budeš ich dávať dole, neroztrhnú sa ani nepoškodia. Po zložení umelých mihalníc ich ošetri a odlož do špeciálneho púzdra, v ktorom si si ich kúpila. ... A bude všetko OKi.

Krásnu nedeľu dede.


05/10/2014 - 11:23
Odpoveď od: siren
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Dede,

ak máte na mysli "jednorazové" umelé riasy, ktoré sú určené na krátkodobé použitie, mali by ste ich pred spaním samozrejme odstrániť. Ak to však situácia neumožňuje a nie je to pravidelný jav, môžete si ich nechať. Otázne však je, či si pri večernom odličovaní nenájdete pár minút navyše, aby ste si dali dolu aj mihalnice.

Zo zdravotného hľadiska je dôležité, aké ste použili lepidlo a ako sa prepoja umelé a vaše riasy, aby ste si počas spánku nevytrhli aj svoje vlastné, prípadne aby vám umelé riasy nepoškriabali oči. Z estetického hľadiska riskujete odpadnutie umelých rias, čím sa úplne vytratí ranný efekt hlbokých očí pod záplavou mihalníc.

Každopádne, ak to risknete, pozor na fyzické poškodenie, ku ktorému môže dôjsť počas spánku podvedome. Pri umelých riasach sa odporúča spať na boku, netrieť si samozrejme oči a používať šetrné prípravky starostlivosti o pleť.


15/11/2022 - 11:16
Odpoveď od: kalina
Som odborník