bolia ma mihalnice

Mam velmi citlive mihalnice na dotyk. Ani si ich netrham a ani s vieckam sa nehram ale pri dotyku ma az tak palia. Cim to moze byt sposobene?
12/08/2014
Pýta sa: Andrea
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (2)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Ahoj Andrejka,

pravdu-povediac samotné mihalnice bolieť nemôžu. Mihalnice, podobne ako vlasy vyrastajú z cibuliek a tá časť mihalníc, ktorú vidíme je neživá a nemá nervové vklákna, ktorými vnímame bolesť. Pocit bolesti je teda možné cítiť iba od viečok. Pokiaľ nejde o nejaké ochorenie, čo by si zistila napr. zápal očí, očných spojiviek, znížená slzivosť očí alebo kožná záležitosť a pod., skôr bude problém fyziológicke. Je možné, že máš vlásky mihalníc veľmi pevné. Pre tento prípad by sme skôr doporučili vhodnú riasenku, ktorá by bolo vodoodolná, tie zjemňuju vlásky mihalníc, zvláčňujúci balzam alebo tvarovanie mihalníc.


02/10/2014 - 18:06
Odpoveď od: siren
Som odborník

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Dobrý deň, Andrea,

ak je tento stav nový a doteraz ste s mihalnicami takýto problém nemali, môže ísť o zápal/infekciu, prípadne baktérie na viečkach a treba sa obrátiť na očného lekára, aby nastavil liečbu. Príčinou však môže byť aj alergická reakcia na mejkap/riasenku.


07/11/2022 - 16:35
Odpoveď od: kalina
Som odborník