Čo signalizujú žltkasté nechty ?

Dobrý deň. Mám 40 rokov, liečim sa na ochorenie štítnej žľazy. Práve prekonávam silnejšie prechladnutie (silná nádcha + kašeľ) - bez ATB. Približne v čase začiatku nádchy sa mi na koncoch nechtov rúk (cca 1/3 horná tretina ) objavilo žltkasté sfarbenie, mierne do oranžova. Spodok nechtov (pri lôžku) je normálnej farby, aj koniec nechtov- biely oblúk- je bez farebne j zmeny. nechty si nefarbím. Čím mohla byť spôsobená takáto zmena ? Je to v dôsledku nedostatku nejakého vitamínu ? Alebo vplyvom infekcie ??? Niečo také sa mi stalo 1x.... Ďakujem za skorú odpoveď. Pekný deň.
22/09/2014
Pýta sa: Mira
Pošlite otázku cez email, Google +, Twitter alebo Facebook

Odpovede (1)

Pridať odpoveď alebo sa prihláste tu ak máte účet ODBORNÍK (čo je to?)

Dobrá odpoveď? Pridaj bod

Mirka,
vonkajší vzhľad nechtov je estetickou záležitosťou, ktorú vieš jednoducho vyriešiť gélovými nechtami, umelými a podobne. Nechty vyrastajú z nechtového lôžka a teda tá časť nechtov, o ktorej píšeš je už tak povediac neaktívna. Zato signalizuje stav a udalosti minulé. Iné sfarbenie, oslabenie, nedosatok vitamínov, ochorenia a pod. vždy signalizujú, že s Tvojim organizmom niečo nebolo v poriadku.Ako prvú pomoc - na podporu Tvojich nechtíkov doporučujeme výživné olejčeky a produkty s výživou na nechty. Nájdeš na našich stránkach. Následne však by bolo vhodné začať s japonskou manikúrou, ktorú vieš používať aj doma, je na báze hlinky a vělieho vosku. Japonskú manikúru nájdeš taktiež na našich stránkach. Ak by si mala doplňujúce otázky, skontaktuj nás, radi odpovieme.
Držíme palce.


25/09/2014 - 1:05
Odpoveď od: siren
Som odborník

Doporučené produkty

  • Vitamíny na nechty

    Komplex vitamínov pre zdravé nechty je potravinový doplnok, ktorý kombinuje najznámejšie vitamíny v ich najúčinnejšej forme.Výsledkom je naozaj účinný, čisto prírodný zdroj výživných látok pre Vaše nechty.