Domov / / Odstráňte strie rýchlo - domác...

Odstráňte strie rýchlo - domáca liečba

Posledná úprava 09.02.2018

Odstráňte strie pomocou domácich opravných prostriedkov. Strie sa bežne vyskytujú v oblasti brucha, ale tiež na stehnách, zadku, ramenách a prsiach. Na rozdiel od tehotenstva, aj náhle kolísanie telesnej hmotnosti, dedičné faktory, či rýchly rast sú príčiny vedúce k vzniku strií. Sú to viditeľné čiary na koži s vyblednutým odtieňom. Aj keď to nie je pre kožu škodlivé, vzhľad strií mnohých ľudí znepokojuje.

Ale nebojte sa, existuje mnoho prírodných spôsobov, ako zvládnuť tento problém a niektoré z nich vám ponúkame.

9 domácich prostriedkov na odstránenie strií

Odstráňte strie s aloe vera

Aloe Vera obsahuje niekoľko živín a aktívne komponenty prospešné pre pokožku a jej upokojujúce a hojivé vlastnosti môžu byť použité na liečbu strií. Môžete použiť čerstvý aloe vera gél a trieť ho na pokožu, nechajte pôsobiť po dobu niekoľkých minút a opláchnite vlažnou vodou.

Môžete si tiež vytvoriť zmes: aloe vera gél (1/4-tého Cup), vitamín E olej (10 kapsúl) a vitamín A (5 kapsúl), votrite zmes až sa úplne vstrebá. Skúste tento proces každý deň.

Odstráňte strie vtieraním zemiakovej šťavy

Minerály a vitamíny v zemiakovej šťave pomáhajú podporovať rast a obnovu kožných buniek. Hrubé plátky zemiakov vtierajte jemne na strie po dobu niekoľkých minút tak, aby šťava pokrývala roztiahnutý povrch a nechajte uschnúť, potom opláchnite vlažnou vodou.

Masážny olivový olej na odtránenie strií

Olivový olej je veľmi bohatý na živiny, antioxidačné a protizápalové zložky. Pomáha zlepšovať problémy so striami. Veľmi efektívne je zahriať čistý olej, pred nanesením a vmasírovaním do pokožky. Zlepšuje krvný obeh a podstatne znižuje viditeľné línie strií.

Vaječné bielky na odstránenie strií

Vaječné bielky obsahujú veľa bielkovín a aminokyselín, ktoré pomáhajú zredukovať strie na koži. Rozšľahajte dve vaječné bielka jemne vidličkou a naneste silnú vrstvu na postihnutú oblasť kože pomocou štetca na make-up. Pred nanesením očistite kožu vlhkou handričkou. Nechajte nanesenú vrstvu zaschnúť a opláchnite studenou vodou. Navlhčite pokožku olivovým olejom. Ak to budete robiť pravidelne, po dvoch týždňoch určite uvidíte výrazné zlepšenie.

Kakaové maslo na odstránenie strií

Je naozaj prínosom v redukcii strií. Stačí ho použiť na kožu dvakrát denne a všimnete si zmeny po jednom alebo dvoch mesiacoch. Viditeľnosť obrysov strií bude určite klesať.

Môžete si tiež pripraviť zmes z pol šálky kakaového masla, nastrúhaný včelí vosk (dve lyžičky), jednu polievkovú lyžicu olej z pšeničných klíčkov, s jednou lyžičkou oleja vitamínu E a jednej lyžičky jadrového oleja. Zmes zahrejte pokial sa včelí vosk neroztopí a uchovávajte v chladničke vo vzduchotesnej nádobe. Použite ju 2 až 3 krát denne. Okrem zníženia známok strií, budete mať pokožku hladkú a hydratovanú.

Naneste citrónovú šťavu pre odstránenie strií

Kyslá citrónová šťava pomáha koži niekoľkými spôsobmi. Lieči poranenia kože, akné a jazvy a tiež pomáha zredukovať strie. Vtierajte šťavu (čerstvú) jemne v kruhovom pohybe na postihnutú kožu a nechajte ju vsiaknuť na koži po dobu asi 12 minút. Potom opláchnite teplou vodou. Zmes rovnakého množstva citrónovej a uhorkovej šťavy je tiež prínosom pre oslabenie strií.

Odstráňte strie, udržujte kožu hydratovanú s vodou

Správne hydratovaná pokožka pomáha riešiť mnoho problémov súvisiacich s pleťou. Ak budete piť dostatok vody po celý deň, budú kožné póry vyčistené a získajú mäkkosť a pružnosť. To naozaj zlepšuje redukciu strií na koži. Odporúča sa vypiť aspoň 10 pohárov vody denne, aby sa telo a pleť udržali správne hydratované. Vyhnite sa čaju, káve alebo sóde, ktoré napomáhajú dehydratácii.

Použite Alfalfa listy na odstránenie strií

Aminokyseliny v Alfalfa listoch sú výborné pre zlepšenie celkového zdravia vašej pokožky. Obsahujú veľké množstvo bielkovín a vitamínu E a K, ktoré podstatne zvyšujú tónovanie pokožky tela. Sú tiež veľmi účinné pri detoxikácii kože kvôli ich antimykotickým činidlám, ktoré taktiež pomáhajú pri redukcii strií.

Zmiešajte trochu Alfalfa prášku s harmančekovým olejom a masírujte postihnuté miesto 2 až 3 krát denne. Pravidelným používaním uvidíte zlepšenie už po jednom týždni.

Odstráňte strie s ricínovým olejom

Ricínový olej pomáha riešiť mnohé z kožných problémov, ako sú starecké škvrny, vrásky, jemné linky, materské znamienka a pupienky. V prípade, že chcete rýchlo znížiť strie, ricínový olej vám môže rovnako pomôcť. Naneste olej na postihnutú oblasť a jemne masírujte krúživými pohybmi minimálne pätnásť minút. Prikryte oblasť tenkou bavlnenou tkaninou a mierne zahrejte asi pol hodiny za použitia vyhrievacej podložky alebo termoforu s teplou vodou. Tento postup opakujte najmenej po dobu jedného mesiaca, a všimnite si pozitívne zmeny.

Pokiaľ to s kontrolou alebo zredukovaním nežiadúcich strií na koži myslíte vážne, nezanedbávajte starostlivosťa začnite ihneď skôr, ako sa vám to vymkne z rúk. Spolu s vyššie uvedenými opravnými prostriedkami sa tiež navrhuje dodržiavať vyváženú stravu, ktorá je bohatá na vitamíny, bielkoviny a zinok. Pomáha kolagénovým vláknam rásť rýchlejšie, čo je predpokladom pre zmenšenie strií. A v neposlednom rade piť veľa vody, aby bolo vaše telo dobre hydratované, ako je uvedené v bode 8. Tak, začanite s liečbou čo najskôr pre maximálny úžitok.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Odstráňte strie rýchlo - domáca liečba Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac