Domov / / Odstránenie strií nebolo nikdy...

Odstránenie strií nebolo nikdy tak jednoduché

Posledná úprava 09.02.2018

Strie sa môžu objaviť, ak rýchlo naberiete na hmotnosti, alebo ak rapídne a rýchlo schudnete, a tiež pri naťahovaní a napínaní svalov. Určite snáď každá žena, ktorá bola tehotná, má niekoľko hlbokých strií ako pamiatku na tehotenstvo a napnutú kožu. Existuje množstvo telových mliek, krémov, chemických pílingov a laserových zákrokov, ktoré tvrdia, že sú ideálne na odstránenie strií. My si predstavíme 3 domáce prostriedky vo forme krémov, ktoré dokážu odstrániť strie už do siedmich dní.

1) Aloe vera

Aloe vera je známe pre svoje prírodné utišujúce a liečivé vlastnosti. Na koži robí priam zázraky, niet preto divu, že je úžasným domácim prostriedkom na odstránenie strií.

  • Gél z aloe vera votrite priamo na postihnuté miesto.
  • Nechajte 15 minút účinkovať, potom zmyte vodou.

2) Citrónová šťava

Citrónová šťava je prirodzene kyslá, čo jej umožňuje pomáhať pri zmierňovaní výskytu strií, akné a iných zjazvení na koži.

  • Votrite krúživými pohybmi čerstvú šťavu z citróna do strií.
  • Nechajte šťavu vsiaknuť do pokožky a približne po 10 minútach ju zmyte teplou vodou.

3) Olivový olej

Olivový olej obsahuje mnoho živín a antioxidantov, ktoré pomáhajú zmierniť a odstrániť mnohé kožné problémy, vrátane strií.

  • Vmasírujte jemne zohriaty extra panenský olivový olej do postihnutej oblasti, zlepšíte tým cirkuláciu krvi a zmiernite vzhľad strií.
  • Nechajte pôsobiť približne 30 minút, tak dovolíte koži, aby vstrebala vitamíny A, D a E, ktoré sa nachádzajú v olivovom oleji.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac