Nedovoľte, aby nadváha ovplyvnila vaše sebavedomie

Posledná úprava 16.01.2023

Patríte k ľuďom, ktorí sa kvôli svojej nadváhe cítia byť menejcenní? Máte pocit, že v dnešnom svete majú nadmerní ľudia menšiu hodnotu ako tí chudí? Tu je rada, ako sa vo svojom tele môžete cítiť oveľa lepšie, aj keď máte nadváhu.

Moc na sebahodnotenie môžete znovu nadobudnúť tak, že začnete hodnotiť to, kým ste, nie to, ako vyzeráte. Môžete si zvoliť, že sa budete mať rád taký, aký ste. Obvod vášho pása nemá nič spoločné s tým, kto ste. A v žiadnom prípade neurčuje vašu hodnotu.

To, kým ste, je určené vašim charakterom, vašimi hodnotami, vašimi danosťami, vašimi chybami, vašimi slabinami, vašou dobrotou, vašou individualitou, vaším duchom a vašou láskou.

Tu je niekoľko tipov, ako si môžete začať vážiť sami seba

  1. Píšte si denníček. A keď sa budete kvôli svojej váhe cítiť menejcenný, spíšte si, čo vo vás také myšlienky vyvolalo. Spíšte si názor, presvedčenie, domnienku, ktorá vás na takéto myšlienky priviedla. Napíšte si, ako môžete zmeniť svoj názor a myslenie, zamyslite sa nad sebou o niečo viac. Ako môžete využiť svoju moc a silu, aby ste stav svojej mysle zmenili? Aby ste sa začali cítiť silný, krásny, cenený a v bezpečí?
  2. Neslávna predstava o svojom tele je výsledkom pravidiel, ktoré ste si podvedome vytvorili a ktorým stále veríte. Pravidlo, ako „chudí ľudia sú lepší ako tuční ľudia“. Alebo „nikto ma nebude milovať, ak mám nadváhu“. Tieto obmedzujúce myšlienky nie sú správne. Ak stretnete či poznáte ľudí, ktorí vám ukážu a dokážu, že tieto pravidlá nie sú správne, dajte si ten čas a zapíšte si o nich do denníčka. Je veľmi veľa talentovaných, úspešných, hodnotných ľudí so správnym sebavedomím, ktorí majú zároveň nadváhu. Nezakladajú svoju hodnotu na svojej hmotnosti. Vedia, že je v nich viac, než len to. Ak si o takýchto ľuďoch napíšete, pomôže vám to odbúrať obmedzujúce názory a nahradiť ich pravdou.
  3. Zamerajte sa na to, aby ste boli zdravý, nie chudý. Tvar vášho tela je z väčšej časti daný geneticky. Fyzický tvar tela ste zdedili od vašich predkov a pred génmi neujdete. Zamerajte sa na to, aby ste sa o seba starali a boli zdravý. Prestaňte sa snažiť byť niekým, kým nie ste.
  4. Jedzte stále zdravé jedlá, nestriedajte rôzne diéty. Jedzte zdravo preto, že si vážite sami seba a svoje zdravie, nie preto, aby ste zožali uznanie od iných. Ich mienka je v tomto irelevantná. Nepotrebujete ju. Sebavedomie a sebahodnotenie je o tom, čo si vy sami o sebe myslíte.
  5. Nájdite si druh cvičenia, ktorý budete robiť radi. Nedovoľte, aby sa z cvičenia stalo mučenie. Urobte z neho zábavnú časť vášho plného a zaujímavého života. Robte veci, ktoré máte radi.
  6. Naučte sa, ako kupovať a nosiť oblečenie, ktoré bude lichotiť vašej postave. Ak sa naučíte, ktoré je to správne oblečenie pre vás, budete sa v ňom aj inak cítiť.
  7. Zamerajte sa na to, ako sa správate k ľuďom. V konečnom dôsledku sa totiž ľudia viac zaujímajú o to, ako s nimi jednáte, než o váš výzor. Ľudí priťahuje vaša osobnosť, talent, slabé a silné stránky, milé správanie, charakter, humor a láska. Všetko toto určuje, kým ste. Buďte niekým, kto dodá ostatným pocit, že sú milovaní a cenení. Vaše sebavedomie vám veľmi rýchlo stúpne.
  8. Usmievajte sa. Podľa výskumov, 67% slobodných mužov a 78% slobodných žien sa zaujímajú skôr o človeka, ktorý sa usmieva, než o človeka, ktorý je chudý.

Rozhodnite sa už dnes, že sa budete vedome zaujímať a starať o svoj vnútorný stav. Vážte si sám seba, v každom okamihu dňa. Bude na to potrebné trochu cviku, ale vy to dokážete.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac